• 31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

  Co roku 31 maja, Światowa Organizacja Zdrowia WHO organizując obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, podkreśla zagrożenia dla zdrowia wynikające z używania tytoniu i występuje w roli rzecznika skutecznej polityki zmierzającej do ograniczenia użycia tytoniu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku zaprasza do zapoznania się z poniższymi materiałami:

  Dzien_bez_tytoniu.pdf

  Tyton_Zagrozenie.pdf

    


 • Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

     

  Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 5b oraz klasy 6b przybliżyli zgromadzonej społeczności szkolnej historię tego święta.


 • Uroczyste podsumowanie IX Forum Młodych Ekologów

     

  Dnia 25 kwietnia zaproszeni goście oraz społeczność szkolna wzięli udział w uroczystym podsumowaniu IX Forum Młodych Ekologów. Wszyscy zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali wykładu o żubrach oraz obejrzeli prezentację multimedialną "Mój przyjaciel żubr" i przedstawienie o tematyce proekologicznej przygotowane przez klasę VIa.


 • VI Międzynarodowe Targi Książki

     

  21 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczniowie naszej szkoły odwiedzili 6. Międzynarodowe Targi Książki w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zwiedzali stoiska wydawnictw, których było prawie 80, uczestniczyli w spotkaniach z pisarzami, których było około 50 oraz korzystały z różnych atrakcji przy stoiskach. Klasy 3c, 4a i 5b brały udział w spotkaniu autorskim z Joanną Olech, które poprowadził wszystkim znany pisarz Pan Grzegorz Kasdepke.  Natomiast uczniowie klasy 6b byli uczestnikami spotkania autorskiego z Panem Danielem Mizielińskim, współautorem bestsellerowej książki dla dzieci pt. „Mapy”. Targi to prawdziwe  święto dobrej literatury.

   

   


 • Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

     

  Podczas warsztatów zorganizowanych przez grupę ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom "Nadzieja" Oddział Białystok, uczniowie klas piątych mieli możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz warunkami pracy ratownika medycznego.


 • Międzyszkolny Turniej Świetlic ph. "Zdrowie naszym największym skarbem"

     

  25 kwietnia uczniowie uczęszczający do białostockich świetlic mieli okazję wziąć udział w turnieju zorganizowanym w ramach Dni Promocji Zdrowia. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach dotyczących wiedzy o zdrowym trybie życia, zdrowym odżywianiu czy udzielaniu pierwszej pomocy oraz w konkurencjach sportowych. I miejsce zajęła drużyna z SP2, II miejsce - drużyna z SP5, III miejsce - drużyna z SP 19. Gratulacje!


 • Stomatolodzy w naszej szkole

     

  W kwietniu uczniów klas 0 - III odwiedzili przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, przeprowadzając zajęcia dotyczące profilaktyki higieny jamy ustnej. 


 • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zwierzę niechciane - zwierzę kochane" w  ramach IX Forum Młodych Ekologów.

  Na konkurs wpłynęły 33 prace plastyczne z  7 szkół podstawowych i  3 gimnazjów  miasta Białegostoku. (SP 2, 5, 20, 32, 47, Zespół Szkół PTO, Katolicka Szkoła Podstawowa), (PG 7, 19, 30).Komisja w składzie: p. Elżbieta Kaźmierczyk - instruktor, nauczyciel - MDK,  p. Celina Borowska - doradca metodyczny edukacji   wczesnoszkolnej - MODM, p. Ryszard Zięckowski - AFIAP, AFRP , dokonała oceny zgłoszonych prac plastycznych.

  Laureaci konkursu


 • Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego "Zwierzę niechciane - zwierzę kochane" w ramach IX Forum Młodych Ekologów

  Na konkurs wpłynęły 34 wiersze. Ich autorami są uczniowie  klas 4 - 6 ze Szkół Podstawowych nr : 2, 4, 12, 28, 47 w Białymstoku oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku. Oceny utworów dokonało Jury w składzie:P. Barbara Dec - nauczycielka przyrody, P. Dorota Kamińska – polonistka, P. Ewa Werder – polonistka. 

  Laureaci konkursu

   

   


 • "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku"

    

  W XVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" dwie drużyny z naszej szkoły reprezentowały miasto Białystok w finale wojewódzkim. Zajęliśmy II i III miejsce.


 • Warsztaty ekologiczne "Kodeks Ekoprzedszkolaka"

     

  W ramach IX Forum Młodych Ekologów w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne na temat ,,Kodeks Ekoprzedszkolaka”.  Wzięły  w nich udział  dzieci z oddziału ,,0” naszej szkoły a także przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 51, Samorządowego Przedszkola nr 53 oraz Samorządowego Przedszkola nr 7. Podczas zajęć uczestnicy pogłębili swoją wiedzę z zakresu zachowań ekologicznych , oglądając film pt. ,,Ty i środowisko”. Mali ekolodzy uczyli się też segregować odpady i zdobywali odznaki ,,Ekoprzedszkolaka” – zielone listki za dobrze udzielane odpowiedzi.  Następnie dzieci wykonały plakat, na którym przedstawiły miejsce, w którym chciałyby spędzić wakacje, umieściły na nim złożoną wcześniej obietnicę kierowaną do Matki Ziemi. Dotyczyła ona  różnych sposobów dbania o najbliższe środowisko naturalne.Pod bacznym okiem prowadzącej –  pani Małgorzaty Mazurek – odpowiadały na drodze eksperymentów na nurtujące ich pytania, tj. ,,Gdzie jest powietrze?", ,, Ile tlenu jest w powietrzu " oraz ,,Jak zmusić balon ,by się nadmuchał?".

   


 • Kiermasz świąteczny

     

  Tradycyjnie, przed świętami wielkanocnymi, w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na stoisku mieniły się kolorami świąteczne kartki, pisanki, wesołe baranki, wiosenne zajączki. Wszystkie prezentowane ozdoby wykonane zostały z myślą o dzieciach – podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”. Dziękujemy osobom, które wzięły udział w kiermaszu!


 • Dzień otwarty

  Zapraszamy rodziców i dzieci w dniu 04.04.2017 r. w godz. 10.00 - 15.00 do odwiedzenia murów naszej. Będzie możliwość:

  • spotkania z nauczycielami uczącymi w klasach I – III
  • zapoznania się z bazą szkoły
  • obejrzenia sal lekcyjnych, w których będą uczyli się pierwszoklasiści

 • IX Forum Młodych Ekologów

  Serdecznie zapraszamy uczniów białostockich przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w konkursach organizowanych w ramach tegorocznej edycji Forum.

    

   

  Projekt IX Forum Młodych Ekologów

  Regulaminy konkursów:

  Konkurs poetycki

  Konkurs plastyczny - Zwierzę niechciane - zwierzę kochane

  Konkurs plastyczny - Barwy ekologii

  IX Forum Młodych Ekologów - oświadczenie


 • Światowy Dzień Wody

     

  Światowy Dzień Wody odbywa się co roku dnia 22 marca. Ma on na celu uświadomienie, jak ważną rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Tego dnia uczniowie swoimi niebieskimi strojami przypominali, że wodę należy szanować i oszczędzać.


 • Pierwszy dzień wiosny

     

  Cała społeczność szkolna z radością przywitała kalendarzową wiosnę. Dnia 21 marca królowały kwiaty we włosach i  kolor zielony.


 • Dzień otwarty

     

   W dniu 14 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień otwarty. Na naszych gości czekało wiele atrakcji, takich jak przedstawienie teatralne, eksperymenty, warsztaty plastyczne, zabawy przy muzyce czy gry i zabawy w sali zabaw i sali gimnastycznej.


 • Warsztaty wyciskania soków

     

  Dnia 28 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty wyciskania soków oraz ich degustacja. Zajęcia przeprowadziła firma Sebex w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole". Dzieci miały możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz wiedzy o zdrowym odżywianiu. Z radością uraczyły się też pysznymi, świeżymi sokami.


 • Projekt "Der kleine Prinz - mein neuer Freund"

    

   

  W grudniu 2016 r. klasa V B realizowała na lekcjach języka niemieckiego projekt „Der kleine Prinz – mein neuer Freund” („Mały Książę – mój nowy przyjaciel”). Było to ciekawe doświadczenie dla wszystkich – uczniowie lubią pracę zespołową, mieli też okazję popracować inaczej niż na co dzień: oglądali fragmenty filmu w języku niemieckim, na stronie www.kika.de przeglądali artykuły na temat niemieckiego serialu dla dzieci pt.: „Der kleine Prinz”. Najbardziej zainteresowały ich cytaty z „Małego Księcia” oraz wymyślone przez niemieckich rówieśników i udokumentowane na stronie „Kika” planety, które mógłby odwiedzić bohater książki. Było to inspiracją do stworzenia własnych prac – plakatów, związanych z przygodami Małego Księcia. Tworzenie rysunków, opisów i komentarzy w języku niemieckim było doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej wyobraźni, ale także do poszerzania zasobu słownictwa, kształcenia umiejętności czytania autentycznych tekstów ze zrozumieniem, rozwijania umiejętności pracy ze słownikiem, nie wspominając już o umiejętności pracy w grupie.

   

   


 • Zabawa karnawałowa

     

  W styczniu uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I - III wzięli udział w zabawie karnawałowej, przenosząc się do królestwa Arendelle. Dzieci tańczyły, bawiły się i brały udział w konkurencjach sportowych i zręcznościowych wspólnie z księżniczką Elsą i uroczym bałwankiem Olafem. Nie zabrakło również Mikołaja z workiem pełnym prezentów.

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

Galeria zdjęć

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2016r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 30 grudnia 2016r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 3 lutego 2017r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 13 - 18 kwietnia 2017r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2017r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
31 października 2016r., 2,4,5 maja 2017r., 2 czerwca 2017r., 16 czerwca 2017r.