• Warsztaty poświęcone tolerancji

    

  Dnia 16 listopada w naszej szkole warsztaty dla klas VI i VII poświęcone tolerancji przeprowadziła st.sierż.dr Agnieszka Łapińska z Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku.


 • Dyskoteka szkolna

     

  Podczas szkolnej dyskoteki, przy ulubionej muzyce i w miłym towarzystwie, wszyscy bawili się świetnie. Humory dopisywały, co widać na zdjęciach.


 • Poranek z książką

    

  Wśród akcji czytelniczych, jakie organizuje biblioteka szkolna, znalazła się impreza popularyzująca czytelnictwo wśród dzieci młodszych „Poranek z książką”. Uczniowie klasy IIIa i IIIb, pod opieką pani Jolanty Kosobko, zawitali do przedszkola, aby zachęcać do czytania już najmłodsze dzieci. Nasi uczniowie  czytali i recytowali młodszym kolegom wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Potem przeprowadzali quiz związany z treścią utworów. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały wierszy i  odpowiadały na pytania. Spotkanie w przedszkolu było elementem akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.


 • Niemiecka literatura - czytamy to, co dobre!

    

  Dzięki współpracy Goethe-Institut w Warszawie z Biblioteką Pedagogiczną Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku klasa VIIa ma okazję uczestniczyć w edukacyjnym projekcie czytelniczym „Niemiecka literatura – czytamy to, co dobre!” 


 • Zapraszamy do udziału w konkursie!

  W związku ze zbliżającym się "Dniem bez papierosa" zapraszamy do udziału w konkusie międzyklasowym pod hasłem "Żyj zdrowo". Regulamin konkursu w linku poniżej.

  Regulamin


 • Warsztaty edukacyjne

    

  Dzięki warsztatom edukacyjnym "Proszę Państwa, oto Moniuszko!" dzieci miały możliwość zapoznania się z treścią opery "Halka" oraz utrwalenia w swojej świadomości najsłynniejszej arii pochodzącej z "Halki" - arii Jontka "Szumią jodły na gór szczycie...". Spotkanie przekształciło się w spontaniczną zabawę dającą dzieciom radość ze wspólnego zdobywania wiedzy.


 • Święto Odzyskania Niepodległości

    

  Dnia 8 listopada społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie wzięli równocześnie udział w Patriotycznym Śpiewaniu - wspólnym, podniosłym śpiewaniu pieśni patriotycznych.


 • Talenty XXI wieku

  Czworo uczniów naszej szkoły - Zuzanna Henkiel, Maciej Jarocki, Kajetan Sazon i Julian Żrubek - uczestników projektu „Talenty XXI wieku” odebrało pamiątkowe medale i certyfikaty z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku.
  – Dzięki temu projektowi możemy identyfikować talenty na każdym szczeblu edukacji i tworzyć indywidualne ścieżki rozwoju – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Młodzi, zdolni białostoczanie są przyszłością naszego miasta. Dlatego też wspieramy ich i pomagamy w rozwijaniu swoich uzdolnień.


 • "Uśmiechy Księdza Jana"

    

  7 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Uśmiechy Księdza Jana”. Organizatorem konkursu, który jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, była pani Wioletta Matwiejczyk. Wzięło w nim udział 25 recytatorów z klas IV-VII. Jury, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Agnieszka Krokos, było pod dużym wrażeniem recytacji poezji i prozy księdza Jana Twardowskiego przygotowanych przez uczestników. Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom, dbali o kulturę słowa, po raz kolejny już pokazali swoją ogromną wrażliwość na piękno i mądrość twórczości patrona naszej szkoły.

  Jury w składzie: p. Dyrektor Agnieszka Krokos, p. Wicedyrektor Halina Puchalska, p. Wioletta Matwiejczyk, p. Małgorzata Borsukiewicz, p. Dorota Mierzwińska wyłoniło zwycięzców w II kategoriach:

  Klasy IV – V

  I miejsce – Piotr Szczepański – kl. IV b

  II miejsce – Melania Kadziszewska – kl. V a

  III miejsce – Paulina Abramczuk – kl. IV a

  wyróżnienie – Maja Barszczewska, Marta Brzosko kl. V a

  Klasy VI – VII

  I miejsce – Julia Oksieńciuk kl. VI a

  II miejsce – Dawid Zińczuk kl. VII a

  III miejsce – Dominika Dąbrowska kl. VII a

  Szczególną, przyznaną po raz pierwszy Nagrodę Pani Dyrektor zdobyła Magdalena Winnicka – uczennica klasy VI a.

  W tym roku naszą szkołę w ramach VII Jesieni Talentów „Z inspiracji Księdza Jana” reprezentować będą następujący uczniowie: Magdalena Winnicka, Piotr Szczepański i Julia Oksieńciuk.

  Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim!

  Koordynatorzy: Wioletta Matwiejczyk, Małgorzata Borsukiewicz, Dorota Mierzwińska

   


 • Śniadanie Daje Moc

     

  Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w programie Śniadanie Daje Moc. Program ma na celu uświadomienie dzieciom roli zdrowego odżywiania i ukazanie, jak ważne jest spożywanie pierwszego śniadania.


 • Akademia Przyszłości

     

  W październiku  dzieci, rodzice, wolontariuszei koordynatorzy szkolni mogli uczestniczyć w uroczystej inauguracji zajęć pozalekcyjnych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.  Spotkanie odbyło się w Auli Widowiskowej Uniwersytetu w Białymstoku. Nie mogło tam zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy wraz z tutorami w tym roku szkolnym rozpoczną wspólną podróż ku nowym wyzwaniom i odkryciom. W naszej szkole odbyła się kolejna inauguracja dla uczestników, którzy nie mogli się pojawić w pierwszym terminie.


 • Rodzinne muzykowanie

  Już po raz trzeci zorganizowaliśmy Rodzinne muzykowanie. Swoimi talentami muzycznymi rodziny podzieliły się w ramach realizacji grantu "Sztuka wychowania - sztuka mądrego człowieka kreowania." Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wystąpiły dzieci z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Nawet Pani Dyrektor nam zaśpiewała. Dziękujemy! Już zapraszamy do następnej edycji w przyszłym roku.

    


 • Bezpieczny przedszkolak

  O bezpieczeństwie, zasadach zachowania się na drodze i w niebezpiecznych sytuacjach, takich jak spotkania z nieznanymi psami naszym przedszkolakom opowiedzieli funkcjonariusze policji. Towarzyszyła im sunia Ksenia.

    


 • Nabór na zajęcia "Eureka"

  Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy "Eureka" zaprasza do udziału w ciekawych bezpłatnych zajęciach. Szczegóły w załączniku:

  rekrutacja_Eureka.pdf

   


 • Warsztaty dla rodziców "Zapanuj nad gniewem"

  Szczegóły poniżej:

  Warsztaty


 • VII Jesień Talentów "Z inspiracji Księdza Jana"

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych w ramach VII Jesieni Talentów "Z inspiracji Księdza Jana".

  Patronat honorowy:


    

  Szczegóły konkursu oraz regulaminy konkursów towarzyszących znajdują się w poniższych załącznikach:

  Konkurs poetycki 

  Konkurs plastyczny

  Konkurs recytatorski

  Oświadczenie


 • Święto Edukacji Narodowej

  W bardzo uroczystym nastroju świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników oświaty. Były życzenia, podziękowania, nagrody i uroczysty apel.

    


 • Drużynowe biegi przełajowe

     

  Dnia 4 października nasi uczniowie wzięli udział w drużynowych biegach przełajowych w lesie Pietrasze.


 • Zapraszamy uczniów klas II - VI do udziału w konkursie czytelniczo - plastycznym

  "Czy znasz twórczość Renaty Piątkowskiej?"

  Informacje dotyczące konkursu znajdziecie w zakładce biblioteka, konkursy.


 • Spotkanie autorskie z p. Renatą Piątkowską

     

  3 października  2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku odbyło się spotkanie autorskie z p.Renatą Piątkowską - współczesną pisarką książek dla dzieci. Impreza odbyła się w ramach VIII edycji projektu „Podlaskie spotkania z pisarzami”. Uczestniczyło w niej 117 uczniów kl. II-VI ze szkół podstawowych: SP 2, SP 4, SP 5, SP 20, SP 31, SP 37, SP 42. Większość z nich to uczestnicy konkursu czytelniczo –  plastycznego „Czy znasz twórczość Renaty Piątkowskiej?”.
               Pani Renata Piątkowska bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy pisarskiej. Szczególną uwagę poświęciła autorka książkom o dzieciach i ich codziennych wydarzeniach. W jej dorobku pisarskim znalazły się  opowieści o zwierzętach: pieskach, kotkach i koniach. W książkach tych uwrażliwia dzieci na krzywdę bezdomnych, opuszczanych zwierząt. W spotkaniu uczestniczyła również pani lektor - Malwina Kożurno, która wspaniale
  i profesjonalnie interpretowała teksty Pani Renaty Piątkowskiej wywołując na twarzach dzieci radość i zadowolenie.
              Ponadto  pisarka udzieliła wywiadu dla reporterów gazetki szkolnej „Dwójkowy Kurier”, dokonała pamiątkowego wpisu do Kroniki szkolnej. Każde dziecko miało możliwość otrzymania autografu autorki z osobistą dedykacją.
            

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

Galeria zdjęć

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2017r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2017r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2018r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 29 marca  - 3 kwietnia 2018r.

Zakończenie  zajęć: 22 czerwca 2018r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2017r., 2 listopada 2017r.,
8 stycznia 2018r., 9 kwietnia 2018r., 
30 kwietnia 2018r., , 2,4 maja 2018r.,
1 czerwca 2018r.