2017/2018 2016/2017 2015/2016 2013/2014 Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień Listopad Październik Wrzesień NASZE SUKCESY

Zerówka

Listopad

Pani Tereska ze szkolnej stołówki zapoznała Zerówkowiczów z zasadami zdrowego odżywiania. Obiecała też ugotować dzieciom ich ulubione danie. W głosowaniu, które przeprowadziły dzieci, wygrał krupnik i kotlet schabowy. Realizacja obietnicy w przyszłym tygodniu smiley

      

10 listopada pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Białostockiej dzieci z zerówki uczciły pamięć poległych za wolną Polskę.

      

Śniadanie Daje Moc!

      

    

Pierwsza zasada na spacerach - być widocznym i bezpiecznym.

    

Z okazji Święta Niepodległości otrzymaliśmy z kancelarii Pana Prezydenta Miasta piękne kotyliony w barwach narodowych - dziękujemy!

 

Październik

Październik upłynął nam bardzo szybko. Dzięki wizytom zaproszonych gości mieliśmy okazję zdobyć nowe doświadczenia i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Miejskiej Policji nauczyliśmy się zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Mogliśmy też sprawdzić się jako cukiernicy w  Manufakturze Słodyczy "Cukier – Lukier", w której to odbyły się słodkie warsztaty własnoręcznego wykonywania lizaków. Okazało się również, że nasi Zerówkowicze mają niezły talent do sportów walki. Odkrywcą tego faktu stał się Pan Marcin Siegieńczuk – Trener OYAMA  KARATE (i przyjaciel Naszej Szkoły ), który dzięki swojej uprzejmości zaznajomił dzieci z tajnikami tej dyscypliny.  W Październiku mieliśmy okazję spotkać się także z suczką Kseną oraz jej troskliwymi opiekunami z KMP. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o specyfice pracy psa policyjnego oraz zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nieznajomym czworonogiem. Zerówkowicze chętnie pokazali Panom Policjantom znajomą już im pozycję żółwia. W nagrodę każda chętna osoba mogła osobiście podziękować Kseni za zajęcia i ją pogłaskać.  Nasze przedszkolaki ucieszyły się też z nowych zabawek, które mimo tego, że do grudnia jeszcze  trochę czasu, pojawiły się w szkolnej zerówce. Dzięki Maksowi i Jego Mamie natomiast (albo odwrotnie ) mogliśmy delektować się pysznym ciastem, które umiliło nam październikowy dzień. Dziękujemy i ..... polecamy się na przyszłość . Ukłony uznania należą się również Zuzi oraz Jej Mamie, które nazbierały, a następnie dały radę przynieść do szkoły całą wielką torbę żołędzi. Żołędzie te zostały przekazane jako pożywienie zwierzętom znajdującym się pod opieką białostockiego zoo.

Myśląc o tych, którzy odeszli dzieci odwiedziły dawny cmentarz żydowski przy ulicy Bema. Poznały w ten sposób fragment białostockiej historii .........a przy okazji miały ogromną frajdę, gdyż właśnie podczas naszego spaceru spadł pierwszy śnieg.

 

                 

      

    

        

  

  

    

 

Wrzesień

Wrzesień był miesiącem pełnym wrażeń! Poznawaliśmy się, ustalaliśmy zasady panujące w grupie,  a przede wszystkim bawiliśmy się w najlepsze. Nasi Zerówkowicze zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych co w praktyce mieli okazję przećwiczyć podczas spaceru. Odkrywali tajemnice robotyki oraz energię jaką daje taniec.  Okazało się, że wszystkie dzieci lubią warzywa  (w tym momencie ukłon w stronę Rodziców – Szanowni Państwo…….. Brawo Wy !!! )  Dzieci zapoznały się również z darami lasu oraz zwierzętami jakie w nim mieszkają. Wiedzą nawet jak zachować się w czasie burzy. Odwiedzali nas też ciekawi goście np. Straż Miejska, która opowiedziała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w kontaktach z nieznajomymi. Pani Edyta – szkolny opiekun dzieci na przejściu – zadbała o to, aby wszyscy umieli zachować się na przejściach dla pieszych. Pani Policjantka natomiast zapoznała dzieci z pracą, umundurowaniem i obowiązkami funkcjonariusza policji. Nauczyła również dzieci sposobu alarmowania w sytuacjach zagrożenia. Pamiętaliśmy też o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Przedszkolaki lubią bajki”. W tym dniu nasi Zerówkowicze odwiedzili bibliotekę szkolną i wysłuchali przedstawienia o groszku.  Dzieci są bystre, kochane i  chętne do pracy i żeby nie było ….. Rodzice też.  Dziękujemy !

      

      

   

   

   

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

Galeria zdjęć

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2017r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2017r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2018r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 29 marca  - 3 kwietnia 2018r.

Zakończenie  zajęć: 22 czerwca 2018r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2017r., 2 listopada 2017r.,
8 stycznia 2018r., 9 kwietnia 2018r., 
30 kwietnia 2018r., , 2,4 maja 2018r.,
1 czerwca 2018r.