2016/2017 2015/2016 2013/2014 Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień Listopad Październik Wrzesień NASZE SUKCESY

Zerówka

Czerwiec

Lato, lato, lato czeka....

    


Na spotkaniu z firmą Polregio i PLK dzieci dowiedziały się o "Bezpiecznym przejaździe". Zapoznały się ze znakami drogowymi które występują blisko przejazdów kolejowych, obejrzały galerię zdjęć dworca kolejowego oraz różne pojazdy szynowe stare i nowoczesne.  Dzieci również brały udział w zagadkach związanych z bezpieczeństwem na torach. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek od gości za które bardzo dziękujemy.

  


Akademia bezpieczeństwa” jest cyklem mini wykładów poprzedzających seanse filmowe.  Dzieci dowiedziały się na spotkaniu o " Bezpiecznych wakacjach"  jak należy zachowywać się nad rzeką, jeziorem czy morzem, oraz jak spędzać wolny czas w czasie wakacji, żeby zdrowym i szczęśliwym wrócić we wrześniu do szkoły. Po rozmowie obejrzały bajkę pt. "Riko prawie bocian".

   


 

Kochane Dzieci!

W dniu Waszego święta chcę  Wam podarować 

kawałeczek ziemi, byście mogli wyhodować, 

słodyczowe drzewko, pełne cukiereczków, 

tych małych i dużych i z dziurką w środeczku, 

by rosły też na nim lody w różnym smaku 

i świeże truskawki w czekoladowym fraku, 

ale nie mogę dać Wam tego, 

lecz mogę Wam życzyć wszystkiego dobrego! 

  

  

Maj

Droga Mamo, drogi Tatku

mamy dla Was dziś po kwiatku.

Dla Was dzisiaj te występy, choć nam trema depcze w pięty.

Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta :)

    

Kwiecień

                                     Bóbr i wiewióreczka                     Znalezione obrazy dla zapytania mycie zębów gif                                      
                                         silne zęby mają,
                                 dzieci też mieć takie mogą
                                - jeśli o nie co dzień dbają!

 

 

Dlatego do naszej "zeróweczki" zawitali przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, aby opowiedzieć dzieciom, jak dbać o ząbki!

      

      

Marzec

Na zajęciach wykonaliśmy z ryżu i plastikowych buteleczek recyklingowe instrumenty, dzięki którym nasze śpiewanie wychodziło jeszcze lepiej.

      

 

8 marca wszystkie damy z naszego oddziału czuły się wspaniale, ponieważ były obdarowane przez chłopców życzeniami, uśmiechami, upominkami i słodyczami.Wszystkie kobietki (te małe i duże) dziękują chłopcom za piękne życzenia. 


Luty

28 lutego braliśmy udział w warsztatach robienia soku jabłkowo- marchewkowego. Teraz wszyscy wiemy, że taki sok to bomba witaminowa.

        

W lutym wybraliśmy się na spacer do Przedszkola Samorządowego nr 51, aby obejrzeć wystawę pt. "Białystok dawniej i dziś". Dzieci chętnie oglądały stare fotografie, wyroby rękodzielnicze: lniane ścierki, haftowane serwety, kilimy oraz gliniane dzbany, drewniane łyżki i wiklinowe kosze, kołowrotek a także stare pocztówki, biuletyny, mapy, zdjęcia, książki i albumy o Białymstoku, przez co znacznie wzbogaciły swoją wiedzę historyczną.

            

 

Babcia i dziadek są tacy wspaniali

i zawsze chętnie bawią się z nami.

Lubimy z Wami spędzać czas.

Babciu i Dziadku kochamy Was!

 

      

      


Hej, na sanki 
koleżanki, 
w nocy śnieżek spadł! 
A więc z góry na saneczkach, 
aż zaświszcze w uszach wiatr! 
Ach, z tej górki 
na pazurki 
miło się na sankach mknie! 
Tylko potem trzeba znowu 
pod tę górę ciągnąć je! 
 

      

 

Styczeń

Styczeń - trwa karnawał! W tym okresie nie może zabraknąć balu czy innych zabaw, a przede wszystkim strojów i masek karnawałowych. My również na zajęciach wykonaliśmy według własnych pomysłów takie właśnie maski.  

Grudzień

21 grudnia w naszej klasie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci.Wspólne śpiewanie i granie sprawiło nam wiele radości i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

  

  

 

7 grudnia odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonały dekoracje świąteczne. 

   

 

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Tego dnia odwiedził nas Mikołaj i zostawił nam worek upominków. Byliśmy bardzo zaskoczeni.

    

 

 Listopad

Lubię śnieżek, lubię śnieg, chociaż w oczy prószy! Lubię mrozik, lubię mróz, chociaż marzną uszy!

 Znalezione obrazy dla zapytania śnieg gify ruchome

                          

 

30 listopada bawiliśmy się we wróżby andrzejkowe. Było super!

          
 

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko z odziału przedszkolnego przyniosło swoją ukochaną, wyjątkową przytulankę.

Dnia 8 listopada koledzy ze świetlicy, działający w świetlicowym kole teatralnym "Świetliki", zaprosili nas na przedstawienie "Dom pod Grzybem". Bardzo nam się podobało!

       

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym my również bierzemy udział!

               

 

W nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie fotograficznym odwiedziły nas animatorki, które zorganizowały nam wspaniałą zabawę oraz razem z Panią Dyrektor wręczyły nam dyplomy zwycięzców.

     

     

Z ogromną przyjemnością informujemy o zajęciu przez nasz oddział przedszkolny I miejsca w konkursie fotograficznym            pt.: „Mleczne fotografie” w ramach realizacji projektu „Dzieciaki Mleczaki” sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Szczegóły w linku poniżej:

http://dzieciakimleczaki.pl/strefa-rodzica-home/1139-mleczne-fotografie 

Październik 

W tym miesiącu dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały o jesienni w sadzie i na działce, poznały owoce i warzywa. Zrobiły pyszny sok z jesiennych owoców, a także narysowały "śliwę" wykorzystując metodę Edukacji przez ruch.                  Oddział przedszkolny odwiedziła również pani pielęgniarka, która opowiedziała, jakie znaczenie ma higiena osobista dla zdrowia człowieka.

      

  

27 października naszą "zerówkę" odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej w Białymstoku, która opowiedziała nam o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Obcy-niebezpieczny".

     

 

             Znalezione obrazy dla zapytania uczeń gif animowany      Dnia 14 października uczniowie naszego oddziału przedszkolnego zostali pasowani na przedszkolaki. Zdjęcia z tej uroczystości można  obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.

 

Wrzesień

Pierwszy miesiąc w zerówce minął nam bardzo szybko. Poznawaliśmy się wzajemnie, bawiliśmy, integrowaliśmy, uczyliśmy i ćwiczyliśmy. Zapoznaliśmy się z budynkiem szkoły oraz poznaliśmy zasady obowiązujące w naszej klasie. Byliśmy również na wycieczce w parku Pałacu Branickich. Obchodziliśmy urodziny pierwszego solenizanta klasowego Kubusia, któremu życzymy wszystkiego najlepszego smiley

 

   

 

  

 

 

  

 

 

Dzień dobry w nowym roku szkolnym !!!

1 września 2016r. zapraszamy przedszkolaki od godziny 8.00 do sali nr 18, uroczyste rozpoczęcie w sali gimnastycznej o godz. 9.30.
 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

Galeria zdjęć

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2016r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 30 grudnia 2016r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 3 lutego 2017r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 13 - 18 kwietnia 2017r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2017r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
31 października 2016r., 2,4,5 maja 2017r., 2 czerwca 2017r., 16 czerwca 2017r.