MENU

Spotkanie integracyjne - klasa IV b Rocznica wejścia Polski do UE "Święty Jan Paweł II Bliski" VI Forum Młodych Ekologów III Międzynarodowe Targi Książki – Białystok 2014 ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ III "Jesień Talentów. Z inspiracji Księdza Jana" Jasełka 2013 XXI KONKURS SZOPEK Szkolne Anioły w Orszaku Trzech Króli Szkolne Koło Caritas Życzenia wielkanocne dla kolegi z Niemiec Kraje niemieckojęzyczne poznajemy, zaprezentować Wam je chcemy Wiosenny Przegląd „Dwójkowych” Talentów

Aktualności

Szkolne Koło Caritas

SP nr 2 włącza się do Kampanii „Kilometry dobra”

77-kilometrowego węża z jednozłotówek chce ułożyć sześć organizacji charytatywnych z całego kraju i pobić w ten sposób rekord Guinnessa. Pieniądze są zbierana w ramach ogólnopolskiej akcji "Kilometry dobra", a przeznaczone zostaną na cele dobroczynne.
 
Kampania to pomysł Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. W pierwszej edycji akcji bierze udział Białostocka Caritas, a także organizacje z Bytomia, Krakowa, Lublina, Opola i Radlina. Każda z nich zbiera pieniądze na swój cel.

W poniedziałek (7.04) akcja rozpoczęła się w Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 "Pod słonkiem", które włączyło się do akcji, ułożyły niemal metr monet. Tym samym oficjalnie rozpoczęły kampanię "Kilometry dobra" w Podlaskiem. Ideą kampanii jest pobicie Rekordu Księgi Guinnessa w układaniu ciągu monet. Obecny rekord należy do organizacji z Austrii i wynosi 75,24 km; wąż składa się z miliona jednocentówek euro.

 Aby rekord został pobity, organizacje w sumie muszą nazbierać blisko 3,4 mln złotych, aby wspólnie ułożyć 77 km monet o nominale 1 zł. Pieniądze będą zbierane do specjalnych puszek do 31 maja. Finał akcji odbędzie się 1 czerwca, kiedy we wszystkich miastach biorących udział w kampanii będą układane i liczone kilometry monet.

Caritas Archidiecezji Białostockiej  zebrane w ten sposób fundusze chce przeznaczyć na otwarcie ośrodka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci, który miałby zacząć działać we wrześniu w Supraślu.

 

Zapraszamy do zbiórki Zywności 28 - 29 marca 2014

w PSS Kometa na ul. Wyszyńskiego.Szkolne Koło Caritas "Kromka Chleba"

 

          

 

 

 

Malowanka dla Malowanki

 

Po raz kolejny spieszymy z pomocą  Ukrainie. Dzisiaj naszej pomocy potrzebują mieszkańcy ubogiej dzielnicy Żytomierza, Malowanki. Mieszka tam wielu Polaków, których przodkowie po III rozbiorze Polski znaleźli się poza obszarem naszego kraju. Wciąż tęsknią za ojczyzną. Ich dzieci chętnie uczą się języka polskiego, by potem móc przyjechać na studia do Polski. Na Malowance nie funkcjonuje żaden dom kultury dlatego Fundacja Misyjna Salvatti  chce pomóc polskim misjonarzom  wybudować Centrum Kultury, które będzie kuźnią młodych talentów i zapewni młodzieży lepszy start w życie.  .

Kupując tę książeczkę pomagają Państwo w realizacji tego zadania.

Obwód żytomierski to największe skupisko polskie na Ukrainie, jednocześnie (według danych urzędowych) to najbiedniejszy rejon w całym państwie, praktycznie dochodzi tam niewielka pomoc z Polski. Według danych konsularnych obwód żytomierski zamieszkany jest przez 50 000 Polaków.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2021r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2021r.

Ferie zimowe: 24 stycznia - 6 lutego 2022r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 14 - 19 kwietnia 2022r.

Zakończenie  zajęć: 24 czerwca 2022r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
15 października 2021r.
12 listopada 2021r.
7 stycznia 2022r.
2 maja 2022r.
24, 25, 26 maja 2022r. (egzaminy)
17 czerwca 2022r.