• Zakończenie roku szkolnego

 • Warsztaty plastyczne w w Galerii Sleńdzińskich były bardzo twórcze. Uczniowie wykonali torby z motywami kwiatowymi.

 • Już wkrótce...

 • Projekt "My town"

  Uczniowie klasy 3c brali udział w projekcie "My town", którego ideą było poznanie Europy poprzez prezentację swoich rodzinnych miast. Efektem pracy jest plakat z miejscami wartymi zobaczenia w naszym mieście. 

 • Olimpijka klas II i III

  Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 • Tak zakończyliśmy obchody „ŚWIĘTA KSIĄŻKI”

  97 uczniów wzięło udział w trzech konkursach bibliotecznych: Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, aforyzmy

  i myśli o książkach, Moja pierwsza książka. Poniżej widać uśmiechnięte buzie zwycięzców.

 • W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyła się akcja „Rozczytane Podlaskie”

   Cała nasza szkoła czytała dzieciom książki podlaskich autorów. Czytała Pani Dyrektor, nauczyciele, osoby z administracji i obsługi szkoły, starsi uczniowie czytali młodszym. Akcja przyniosła dużo radości czytającym i słuchaczom.

 • Kolejny sukces naszej uczennicy z klasy VII c

  Lola Malesha otrzymała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Czytanie jest THE BEST!”. Plakat promujący czytanie wykonany przez Lolę doceniła komisja konkursowa. Życzymy dalszych sukcesów.

 • Festyn w SP2 z okazji Dnia Dziecka

  Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 • Dzień Dziecka w Epi-Centrum Nauki - kl. 5c

 • SUKCESY UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH EKOLOGICZNYCH

  W I Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym dedykowanym uczniom klas IV-VIII ze Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego pn. ,,Wszystko o lesie” Stanisław Błaszczuk z klasy 5a  oraz Zofia Borowiec – Mohyluk z klasy 7a zajęli  w swojej kategorii tematycznej I miejsca , a Zhannetta Khamula z klasy 8a i Martyna Anchim z klasy 7a w swoich kategoriach tematycznych otrzymały wyróżnienia.

  Dwie uczennice:  Natalia Janczuk z klasy 6a i Martyna Szczebiot z klasy 5b zostały wyróżnione w konkursie plastycznym ,,Nasz Przyjaciel Pająk” organizowanym w ramach Dnia Pająka – Save a Spider Day.

  Tytuł „ Szkolnej Mistrzyni Wiedzy O Ekologii” zdobyła Klaudia Kulbacka z klasy 5c.


 • Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Czytanie jest THE BEST!"

  NAGRODA w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Czytanie jest THE BEST!" , a zdobył ją uczeń klasy 3a Mateusz wykonał ilustrację do książki "Detektyw Pozytywka". Ogromną niespodzianką i przyjemnością było otrzymanie nagrody z rąk autora tej książki... Grzegorza Kasdepke. Brawo Mateusz!

 • Kolejne sukcesy!!!

  Kolejne sukcesy naszych uczniów Dyplom laureata za zajęcie 3 miejsca oraz książkę w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK sesja wiosenna z MATEMATYKI zdobyli uczniowie z klasy 3a Yeva Skrabina Hardzei Kachalouski Brawo! Brawo! Brawo!

  W MIEJSKIM Konkursie Plastycznym pt."Grasz w zielone... Zielony pejzaż Podlasia" , uczniowie 3a zdobyli: I miejsce Anastazja Dalmatovich, II miejsce Izabela Adamska. Gratulujemy sukcesów! Brawo!

 • 28 maja klasy: 8a, 7c i 6a uczestniczyły w Zielonej Szkole w Narewce.

  Naukę połączyliśmy z zabawą. Zaczęliśmy od 10 km spływu kajakowego! Działo się… byli wśród nas tacy, których ciągle zaskakiwał brzeg prawy lub lewy, czyli od brzegu do brzegu 😂Każdy zapracował na relaks przy wieczornym ognisku. Kolejny dzień przywitał nas grą terenową. Trzeba było poznać i wdrożyć tajniki mapy i kompasu! Udało się. Wszystkie drużyny odnalazły ukryte w plenerze punkty. Zwyciężyła drużyna z klasy 6a. 

 • Ogólnopolski Konkurs ORZEŁ INFORMATYCZNY

  Uczniowie klasy 3b Antoni Makarewicz i Tomasz Stepaniuk uzyskali tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie  ORZEŁ INFORMATYCZNY.  💖Gratulujemy!!!
   Życzymy dalszych sukcesów 🌟🌟

   

 • Nasi nagrodzeni w Konkursie Matematycznym Kangur 2024

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcie wyzwania, gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

  Zapraszamy wszystkich do wspólnych zmagań w przyszłym roku.

 • Klasa 3b miala warsztaty z Robotyki

  Dzieci konstruowały własne mini roboty oraz tworzyły budowle z klocków lego. Dziękujemy Brics 4 kids.🌟🧡
   

 • Wizyta w NBP

  W tym roku obchodzimy 100 rocznicę wprowadzenia złotego do obiegu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach nt. pieniądza, w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Dzieci oglądały zabezpieczenia banknotów pod światłem UV, widziały banknoty i monety kolekcjonerskie oraz układały puzzle. Zastanawiały się, czy pieniądze są nam potrzebne? Dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi?Skąd biorą się pieniądze?

 • W kwietniu z inicjatywy wolontariuszy został zorganizowany „ Kiermasz na rzecz  schroniska dla zwierząt”

  W kwietniu z inicjatywy wolontariuszy został zorganizowany „ Kiermasz na rzecz  schroniska dla zwierząt”. Mieszkańcami Doliny Dolistówki od stycznia są również bezdomne koty i to one najbardziej potrzebowały wsparcia w postaci karmy. Uzyskany dochód ze sprzedaży (2000zł) został przeznaczony na zakup dobrej jakości karmy suchej i mokrej  dla kociąt oraz  dorosłych kotów jak również podstawowych leków. Karma została zawieziona  do schroniska część  trafiła do domu tymczasowego w którym przebywa ok. 20 kotów czekających na adopcje.

 • Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat malowany poezją Wiesława Kazaneckiego”

   Lola M. z kl. VII c zajęła III miejsce i Szymon D. z kl. VII b otrzymał wyróżnienie. GRATULUJEMY!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.