MENU

Z życia świetlicy

Styczeń

Huhu ha, huhu ha nasza zima nie jest zła!. Dzieci ze świetlicy z ochotą zabrały się  za tworzenie zimowych, mroźnych pejzaży.

      

"Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi" - pod takim tytułem odbył się w świetlicy szkolnej przegląd kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom występów, przepięknego wykonania zaprezentowanych utworów. Brawo!

       

Grudzień

W grudniu zaszczytny tytuł Wzorowego Świetlika przypadł w udziale Agacie, Oli i Marcelinie. Brawo, dziewczynki!

Sukces Mikołaja w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Postać Mikołaja w tradycji polskiej". Gratulujemy nagrody.

Gratulujemy wyróżnienia Mateuszowi i Zosi w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: "Warzywa i owoce  - zdrowie na talerzu". Brawo!

  

W świetlicy dzieci z ochotą zabrały się za ubieranie choinki. W końcu święta tuż tuż.......

           

Świetliki włączyły się w akcję charytatywną na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową - podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Akcja polegała na biciu rekordu w tworzeniu najdłuższego choinkowego łańcucha z papieru. Wykonane łańcuchy ozdobią sale szpitalne w których przebywają mali pacjenci.

Ponadto świetliki w ramach akcji "Świąteczny List od Przyjaciela" przygotowały kartki świąteczne i napisały życzenia dla dzieci - pacjentów Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

   

Listopad

Drużyna "Wzorowych Świetlików"  w listopadzie to: Julia, Maja i Szymon. Brawo!

Sukces "Świetlików" w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: "Cieszmy się wolnością i niepodległością. Gratulujemy nagród i wyróżnienia. Brawo!

Dzieci ze świetlicy szkolnej przypomniały znaczenie i siłę prawdziwej przyjaźni prezentując przedstawienie pt.: "Dom pod grzybem".

  

 

Sukces Świetlików w Miejskim Konkursie Plastycznym pt.: "Marszałek Józef Piłsudski - nasz bohater narodowy". Gratulujemy nagród i wyróżnienia Julii, Mateuszowi i Szymonowi.

Gratulujemy Julii wyróżnienia w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Sowa - mądra głowa".

  

Sukces artystów ze świetlicy szkolnej  - Maksymiliana (nagroda)  i Mateusza (wyróżnienie), w Miejskim Konkursie Plastycznym "Polska - moja Ojczyzna". Brawo chłopcy!

Sukces małych artystek ze świetlicy szkolnej w XVII edycji Miejskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Kocham Cię Moja Ojczyzno! Jesteśmy wdzięczni za sto lat Niepodległej". Kamila wyśpiewała nagrodę, Alicja wyróżnienie. Brawo!

"Świetliki" uczciły 100 - lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestnicząc w "Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej".

     

Gratulujemy Patrycji wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Polska, moja Ojczyzna".

Jak co roku świetlica szkolna była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.: "Jesienny Bukiet". Dziękujemy wszytkim uczestnikom  za wykonanie pięknych prac i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

"Świetliki" aktywnie uczestniczyły w międzyszkolnych konkursach plastycznych, których głównym celem było upamiętnienie 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

        

 

Październik

Mistrz kultury, aktywności, porządku to w miesiąciu październiku: Lena (IIc), Mateusz (IIc)  i Kacper (IIIa). Brawo!

Gratulujemy Patrycji nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Wakacyjne Wspomnienia". Brawo!


"Gdy ci smutno jest i źle

weź zwierzaka , przytul się

On miłością Cię obdarzy,

wierny - Twój Towarzysz"

W październiku dzieci ze świetlicy pamiętały o swoich milusińskich obchodząc Światowy Dzień Zwierząt.

   


Rozmowa z dziećmi o Patronie "Dwójeczki", plakat dla Księdza Jana, czytanie wierszy i opowiadań Księdza Jana od Biedronki - tak "Świetliki" świętowały Imieniny Szkoły.

   


Świetliki z ochotą, zaangażowaniem i twórczymi pomysłami przystąpiły do wykonywania jesiennych prac plastycznych. A oto efekty.

   

 

Wrzesień

W naszej świetlicy trwa comiesięczny  konkurs na „Wzorowego Świetlika”. Aby otrzymać takie wyróżnienie nasi uczniowie muszą spełnić określone warunki. „Wzorowy Świetlik” jest dobrym kolegą, aktywnie uczestniczy w zajęciach świetlicowych, dba o porządek, pamięta również o właściwym  i kulturalnym zachowaniu.Miło jest nam zakomunikować, iż w miesiącu wrześniu tytuł „Wzorowego Świetlika” otrzymali: Zosia (Ic), Mikołaj (Ia) oraz Małgosia (IIc). Brawo!


W świetlicy czas płynie szybko przy świetnej zabawie...

   

   

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 3 września 2018r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2018r.

Ferie zimowe: 21 stycznia - 3 lutego 2019r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 18 - 23 kwietnia 2019r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2019r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
 2 listopada 2018r.,
7 stycznia 2019r., 
15,16,17 kwietnia 2019r.(egzaminy),
29,30 kwietnia 2019r., 
2 maja 2019r.,