MENU

RAZEM – ja, moja rodzina i szkoła

Projekt RAZEM - ja, moja rodzina i szkoła realizowany w ramach grantu Prezydenta Miasta Białegostoku w roku 2016. Głównym założeniem projektu jest realizacja zajęć edukacyjno-rozwojowych oraz profilaktyczno-wychowawczych dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin umożliwiających wspólne spędzanie czasu. Założone działania:

1. Wieczór filmowy dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

   

2. Rodzinny Piknik Naukowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku oraz dzieci z okolicznych przedszkoli i ich rodziców/opiekunów.

       

3. . Warsztaty plastyczno-artystyczne dla  dzieci z przedszkoli zlokalizowanych na osiedlu Przydworcowe oraz oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

    

4. Szkolne Mistrzostwa Gry w Chińczyka zorganizowane w kategoriach: dzieci z klas I – III, dzieci z klas IV – VI. Podczas rozgrywek finałowych zostaną wyłonieni mistrzowie w każdej z kategorii, którzy następnie zagrają o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

     

     

5. Dwie wycieczki uczniów i rodziców po Białymstoku. Podczas zajęć Koła Historycznego uczniowie poznają najważniejsze obiekty zabytkowe miasta i najbardziej znaczące postaci związane z dziejami Białegostoku. Pod kierunkiem nauczyciela opracują dokładne opisy poszczególnych zabytków i postaci i przygotują mini przewodnik po mieście, a następnie w grupach opracują trasy spacerów historycznych i wykonają folder, w którym je zaprezentują. Podczas pierwszej wycieczki licencjonowany przewodnik opowie uczniom o mieście, a podczas drugiej sami wcielą się w rolę przewodników i samodzielnie przedstawią zabytki i postaci historyczne swoim rodzicom. Na obie wycieczki zostaną również zaproszeni członkowie rodzin uczniów (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, etc.), którzy będą mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w nowej roli.

         

6. Rodzinne warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców poprzedzone prelekcją na temat zdrowego odżywiania. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają zdrowe przekąski, wymienią się doświadczeniami, a także przygotują materiały do mini książki kulinarnej, która będzie produktem podsumowującym przedsięwzięcie.

     

     

7. Rodzinne muzykowanie, impreza, podczas której dzieci i ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności muzyczne lub wokalne. Podczas spotkania zostaną również zorganizowane warsztaty muzyczne dla wszystkich zainteresowanych, które będą okazją do wspólnej zabawy, poznania warsztatu pracy muzyka/ nauczyciela muzyki. Uczestnicy wykonają proste instrumenty muzyczne, które wykorzystają do ilustracji założonych fragmentów muzycznych.

     

   

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2022r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2022r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 5 lutego 2023r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 6 - 11 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2023r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
14 października 2022r.
31 października 2022r.
17 kwietnia 2023r.
2 maja 2023r.
23, 24, 25 maja 2023r. (egzaminy)
9 czerwca 2023r.