MENU

Spotkanie integracyjne - klasa IV b Rocznica wejścia Polski do UE "Święty Jan Paweł II Bliski" VI Forum Młodych Ekologów III Międzynarodowe Targi Książki – Białystok 2014 ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ III "Jesień Talentów. Z inspiracji Księdza Jana" Jasełka 2013 XXI KONKURS SZOPEK Szkolne Anioły w Orszaku Trzech Króli Szkolne Koło Caritas Życzenia wielkanocne dla kolegi z Niemiec Kraje niemieckojęzyczne poznajemy, zaprezentować Wam je chcemy Wiosenny Przegląd „Dwójkowych” Talentów

Aktualności

Szkolne Anioły w Orszaku Trzech Króli

       I my tam byliśmy… wśród kilkunastu tysięcy  mieszkańców Białegostoku, którzy uczcili uroczystość Objawienia Pańskiego przy śpiewie kolęd w barwnym pochodzie, ulicami naszego miasta. Orszak Trzech Króli odbył się w Stolicy Podlasia po raz drugi. Życzenia wszystkim przybyłym złożył bp Henryk Ciereszko.

W barwnym pochodzie  przez centrum miasta przeszli ubrani w kolorowe stroje przedstawiciele wspólnot parafialnych, uczniowie szkół, przedszkolaki oraz całe rodziny, które spontanicznie dołączały się do Orszaku. Uczestnicy wysłuchali tekstów Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, a także bawili się, oglądając przygotowane na trasie pochodu scenki teatralne.

Do uczestniczenia w Orszaku organizatorzy zaprosili wszystkich białostoczan, dla których przygotowano kilkanaście tysięcy koron. Uczestnicy otrzymali także przygotowane na tę okazję śpiewniki, by mogli włączyć się w śpiew kolęd wspólnie z chórzystami oraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą.

Orszak złożony z trzech grup: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przeszedł ul. Legionową - tu miało miejsce scena spotkania z aniołami i zwiastowanie pasterzom narodzin Zbawiciela. Następnie na Placu Uniwersyteckim Orszak zatrzymał się przy pałacu Heroda, a zakończył przy białostockiej archikatedrze, gdzie znajdowała się betlejemska stajenka. Tu Trzej Królowie oddali pokłon i złożyli dary Dzieciątku Jezus.

Nasi uczniowie wsparli ogromną grupę  Aniołów i Pastuszków ( zdjęcia w Albumie Fotograficznym  na stronie szkoły). Stroje powstały w niezmiernie krótkim czasie, przy ogromnym zaangażowaniu rodziców.

Podobne jak białostocki Orszaki Trzech Króli, odbyły się w ponad 180 miastach w Polsce, na Podlasiu m.in. w Łomży, Suwałkach i po raz pierwszy w Siemiatyczach.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2021r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2021r.

Ferie zimowe: 24 stycznia - 6 lutego 2022r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 14 - 19 kwietnia 2022r.

Zakończenie  zajęć: 24 czerwca 2022r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
15 października 2021r.
12 listopada 2021r.
7 stycznia 2022r.
2 maja 2022r.
24, 25, 26 maja 2022r. (egzaminy)
17 czerwca 2022r.