MENU

III "Jesień Talentów. Z inspiracji Księdza Jana" SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 2013 ZERÓWKA NA KSIĘŻYCU PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH II JESIEŃ TALENTÓW '2012 POŁKOLONIE W NASZEJ SZKOLE !!! PIKNIK NAUKOWY V FORUM MŁODYCH EKOLOGÓW Wielkanocna zbiórka żywności - Caritas Wizyta 4a w PS 48 WARSZTATY EKOLOGICZNE NA TEMAT ,,DOCIEKLIWI EKOLODZY” Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ Szkolne Koło Caritas „Kromka chleba” Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych Dzień chleba na zakwasie Konkurs plastyczny: II Festiwal Piosenki >> z Uśmiechem Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013 Wyprawka Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas III „Spotkanie z poezją i prozą księdza Jana Twardowskiego”

Aktualności

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

ADOPCJA na ODLEGŁOŚĆ

Rada Pedagogiczna ze  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego  podjęła się Adopcji na Odległość. W styczniu wysłaliśmy zgłoszenie do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. Za jego pośrednictwem nawiązaliśmy kontakt z Salezjańskim Ośrodkiem Misyjnym w Zambii . Zakonnicy  prowadzą tu trzy główne dzieła:

  • Szkołę techniczno-zawodową (nauka trwa 2lata). Działy: murarka, stolarka, obróbka metalu, krawiecki, ogrodniczy, komputerowy.
  • Oratorium, które  gromadzi dziennie około stu, a w weekendy nawet do dwustu młodych ludzi z miasta i okolic. Młodzież zrzeszona jest w klubach: piłki siatkowej, nożnej, koszykówki, grupy akrobatycznej, grupy teatralnej.
  • Sobotnią „Szkołę Michała Magone”. Ponad 200 dzieci przychodzi, by uczyć się, bawić i zjeść obiad.

 

Adopcja grupowa polega na finansowaniu kształcenia grupy młodzieży lub  dzieci będących na danej placówce misyjnej. Wpłacane przez ofiarodawców pieniądze są przeznaczone przede wszystkim na wyposażenie uczniów w podręczniki i przybory szkolne oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza umożliwiającego kształcenie. W niektórych placówkach konieczny jest zakup swetrów, butów, koców czy mundurków szkolnych, w innych żywności i podstawowych środków higieny osobistej. Często niezbędne jest również wspieranie rodziny ucznia. Adopcja grupowa w porównaniu z imienną nie wymaga tak wielu formalności. Pomoc udzielana w ten sposób szybciej dociera do potrzebujących. Jest powszechniejsza i skuteczniejsza. Zapobiega niebezpieczeństwu zawłaszczania dziecka czy też niezdrowym podziałom wśród dzieci.

Nasi podopieczni to uczniowie szkoły techniczno – zawodowej, w wieku od 18 do 25 lat: Lilian, Elizabeth i Joseph.

"Adopcja na odległość" wystartowała 21 kwietnia 2001 roku (data otrzymania pierwszej deklaracji). Obecnie program wspiera   młodych ludzi z 20 krajów świata z 4 kontynentów. Za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego -  wg danych szacunkowych programem "Adopcja na odległość" obejmujemy 10.600 dzieci (dane z dn. 30.12.2009).

 

 

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2022r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2022r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 5 lutego 2023r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 6 - 11 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2023r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
14 października 2022r.
31 października 2022r.
17 kwietnia 2023r.
2 maja 2023r.
23, 24, 25 maja 2023r. (egzaminy)
9 czerwca 2023r.