MENU

  • Podsumowanie akcji Wielkanocny List od Przyjaciela

  • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  • Wyniki rekrutacji do klasy I

    Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022:

    Lista_kandydatow_przyjętych

    Lista_kandydatow_nieprzyjętych

  • Konkurs geograficzny

    Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w

    XV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KARTOGRAFICZNYM

    Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego uprzejmie zapraszają uczniów klas V–VIII do udziału w konkursie na pracę o charakterze kartograficznym poruszającą tematykę:


    „MAPA MOJEGO PRZYSZŁEGO ŚWIATA” („A MAP OF MY FUTURE WORLD”)


    Celem konkursu jest zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. Temat ten może być przedstawiony dla takich obszarów, jak jeden lub kilka kontynentów, półkula, cały świat.

    Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku - kliknij, aby obejrzeć

  • Szkolny Konkurs „OZDOBY WIELKANOCNE” rozstrzygnięty

    W miesiącu marcu klasy 4 – 7 na lekcji plastyki wzięły udział w konkursie pt.: „OZDOBY WIELKANOCNE”. Wszystkie prace zostały ocenione a najlepsze nagrodzone prezentacją na stronie szkoły oraz dodatkową oceną 6! Gratuluję!!!

    Aleksandra Haponiuk kl.4b
    Alicja Krzywosz kl.4a
    Artur Pietrasz kl. 6b
    Zuzanna Płóciennik kl. 6b
    Daria Lach kl.7a
    Kamil Lach kl. 7a
    Szymon Sądel  kl. 4a
    Kamila Tarasiuk kl.4a
    Zofia Rogowska  kl. 6c
    Zofia Zaleska kl. 6c
    Ekaterina  Zhernikevich  kl.4c
    Iga Chilińska kl. 4a
    Gabryś Dąbrowski kl. 5a
    Ewa Lachowska kl. 6a
    Zofia Lachowska kl. 6a
    Roksana Choromańska kl. 7b
    Zuzanna Paszkiewicz kl. 7a
    Sebastian Mocarski kl. 6c
    Nikola Iwanowicz  kl. 6c
    Michał Dawidowski kl. 5a

    Dziękuję, Agnieszka Popławska

  • Wyniki konkursu "Wielkanocne cudeńka"

    Międzyszkolny Konkurs  "Wielkanocne Cudeńka" został rozstrzygnięty.

    Nagrody i wyróżnienia otrzymują:

    SP 43

    Wiszowata Zuzanna (nagroda)
    Gradkowski Wiktor (wyróżnienie)

    SP 50

    Puciłowska Izabela (nagroda)
    Horodek Hanna (wyróżnienie)

    SP2

    Figura Ada (nagroda)
    Kostko Krzysztof (nagroda)
    Zaniewska Małgorzata (nagroda)
    Lachowski Aleksander (nagroda)
    Siegieńczuk Nataniel (nagroda)
    Kut Zuzanna (wyróżnienie)
    Długozima Lena (wyróżnienie)
    Wnorowska Sandra (wyróżnienie)
    Kośko Amelia (wyróżnienie)

    Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

    O dyplomach i nagrodach poinformujemy.

    Wychowawcy świetlicy szkolnej.

  • Międzynarodowy projekt czytelniczy "Czytam z klasą" klas II i III

  • Wiosenne wyzwanie z językiem polskim

    Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie Wiosenne wyzwanie z językiem polskim. Konkurs trwał tydzień: od 22-26 marca. Uczestnicy codziennie otrzymywali zadania, na których rozwiązanie mieli godzinę. Młodzież musiała zmierzyć się z gramatyką, ortografią, czytaniem ze zrozumieniem oraz wiedzą na temat języka polskiego i środków stylistycznych.

    Wyniki konkursu:

    I miejsce - Aleksandra Borko (kl. IVb), Jakub Łotko (kl. IVc)
    II miejsce - Marianna Warmijak (kl. IV c)
    III miejsce - Tomasz Lewicki (kl. IV c)
    WyróżnienieDawid Małyszko - kl. IV b

    Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

    Organizator konkursu: Małgorzata Popko

  • Rozstrzygnięcie konkursu - Palma Wielkanocna 2021

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie na ,,Palmę Wielkanocną 2021”

    W kategorii I-III nagrodę zdobyli:

     - Krzysztof Kostko Ia
     - Małgorzata Dawidowska Ia
     - Dawid Płoński Ia
     - Joanna Rusiłowicz Ia
     - Aleksander Lachowski Ib
     - Pola Dąbrowska Ib
     - Wiktoria Mnich 2a
     - Agata Jurczak 2b
     - Monika Wysocka 2b

    Wyróżnienie:

     - Adam Wiszniewski 2a
    - Aleksander Daciuk 2a
    - Martyna Szczebiot 2b
    - Damian Konopko 2c

    W kategorii IV-VIII nagrodę otrzymują:

     - Szymon Dębski IVb
    - Mateusz Sienkiewicz IVc
    - Jakub Rusiłowicz IVc
     - Gabriel Dąbrowski kl Va

    Wyróżnienie:

     - Zosia Kowalewska 4a

    A w kategorii rodzinnej wyróżnienie otrzymali:

     - Kamil IIa i Dominik VIb Jakubowscy

    Wszystkim serdecznie gratulujemy, a dyplomy i nagrody wręczymy po powrocie do szkoły.

    Katarzyna Puchacz Marianna Jankowska

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wielkanocne Cudeńka" rozstrzygnięty

  • Zapraszamy do zabawy!!!

    Na początku każdego miesiąca umieszczany jest quiz czytelniczy na stronie biblioteki w zakładce konkursy. Wykonaj quiz i zgłoś się do biblioteki pod koniec miesiąca po nagrodę. Pozdrawiamy i życzymy miłej zabawy.

    Poniżej link do konkursu:

    https://sp2bialystok.edupage.org/text/?text=text/text10&subpage=4

  • Mistrz tabliczki mnożenia

    Dnia 24.03.2021r. przez aplikację Kahoot odbył się szkolny konkurs  matematyczny dla klas 4 i 5 „Mistrz tabliczki mnożenia”. Wzięło w nim udział 10 uczniów.

     

    Trzy pierwsze miejsca zajęli:

    I miejsce - Hubert Kwasiborski kl. 4a
    II miejsce – Małgorzata Staturska kl. 4a
    III miejsce – Amelia Kosowska kl. 4c

    Tytuł laureata (w poszczególnych grupach wiekowych) otrzymali:

    Hubert Kwasiborski kl. 4a
    Rafał Zając kl. 5a

     

    Zwycięzcom gratulujemy!

    O dyplomach i nagrodach poinformujemy.

     

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, życząc dalszych sukcesów.

    Organizatorzy:

    Kinga Wołowicz i Małgorzata Romaniuk

  • Konkurs matematyczno-fizyczny (kl. 6-8)

    We wtorek 23.03.2021 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczno-fizyczny z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 6-8.

    Wyniki konkursu:

    I miejsce – Suchowolec Michael (kl. 7c)
    II miejsce – Tymiński Mateusz (kl. 8b)
    III miejsce – Wdowiarski Filip (kl. 8a)

    Ponadto tytuł laureata (w poszczególnych grupach wiekowych) otrzymują:

    1. Lachowska Zofia (kl. 6a)
    2. Suchowolec Michael (kl. 7c)
    3. Tymiński Mateusz (kl. 8b)

    Dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów.

    Organizatorzy konkursu:  Małgorzata Romaniuk
                                                  Małgorzata Sokołowska
                                                  Mirosław Kubala

  • Wyniki rekrutacji

    Listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022:

    Lista_kandydatow_zakwalifikowanych

    Lista_kandydatow_niezakwalifikowanych   

    Rodziców kandydatów zamieszkałych poza obwodem SP2 zapraszamy do potwierdzenia woli przyjęcia w terminie do 31 marca 2021r. do godz. 15.00. Sekretariat szkoły powiadomi Państwa telefonicznie.

    Rodzice uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły nie muszą potwierdzać woli przyjęcia - dzieci są przyjęte z urzędu.

  • List gratulacyjny od Stowarzyszenia "Pro Salute"

    Dobre i ciepłe słowa motywują do walki z chorobą. W ramach przedsięwzięcia stowarzyszenia Pro Salute  "List od Przyjaciela" świetliki przygotowały kartki świąteczne dla  dzieci z dystrofią mięśniową oraz pozostałych pacjentów z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. W ten sposób dzieci pokazały, że mali pacjenci mają przyjaciół, którzy myślą o nich i wierzą w ich wyzdrowienie.

    Pięknie "Świetliki"

  • Pierwszaki w bibliotece szkolnej

    Nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy indywidualnie wypożyczali książki do czytania w domu. Ponadto otrzymali w wyprawkę czytelniczą z książką „Pierwsze abecadło” do wspólnego czytania wraz z rodzicami w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Wydawniczy ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Konkurs ortograficzny klas II

    Uczniowie klas II zmierzyli się z testem ortograficznym.

  • Konkurs pod hasłem: "Oblicza przyrody"

    Serdecznie zapraszam do udziału w KONKURSIE pod hasłem ,,Oblicza przyrody”

    Cele:

    •  podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży 
    • kształtowanie więzi ze środowiskiem przyrodniczym i odpowiedzialności za jego stan
    • rozbudzanie zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem
    • zachęcenie dzieci do przedstawiania własnych pomysłów na życie w przyjaźni z naturą
    • doskonalenie umiejętności obserwacji zjawisk przyrodniczych i  ich dokumentowania
    • promowanie spędzania wolnego czasu na łonie natury
    • rozwijanie aktywności  twórczej i umiejętności prezentacji
    • upowszechnianie idei ekologicznych poprzez różne środki wyrazu.

    Regulamin konkursu:

    1. Uczestnicy: uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej.
    2.  W ramach konkursu uczestnik wykonuje zdjęcie lub pracę plastyczną dowolną techniką (oprócz form przestrzennych) , o formacie A3 lub A4, na temat: "Oblicza przyrody".
    3. Praca powinna być wykonana indywidualnie.
    4. Prace należy przesłać za pośrednictwem platformy TEAMS do nauczyciela przyrody i biologii – Małgorzaty Mazurek do dnia 22 marca 2021 r.  treści wiadomości należy podać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.  W przypadku pracy plastycznej należy przesłać dwa zdjęcia pracy (jedno - przedstawiające autora wraz z pracą, drugie – przedstawiające samą pracę).
    5. Wyniki zostaną opublikowane na stronie szkoły.
    6. Nagrody: uczestnicy konkursu otrzymają oceny celujące z przyrody/biologii, a zwycięzcy drobne nagrody rzeczowe.

    Zachęcam do licznego udziału w konkursie.

    Życzę miłej pracy twórczej!

     

    Koordynator konkursu:

    Małgorzata Monika Mazurek

  • Konkurs z języka angielskiego

    Zapraszamy uczniów klas szóstych do wzięcia udziału w marcowych konkursach językowych.

    1. The Red Book – konkurs sprawdzający znajomość historyjki, z którą uczniowie zapoznają się na lekcjach języka angielskiego.  Regulamin konkursu został zamieszczony w zakładce English Corner – klasa 6
    2. World`s Strangest Animals – konkurs na podstawie informacji zawartych w filmie video.  Regulamin konkursu został zamieszczony w zakładce English Corner – klasa 6.

    Zwycięzcy otrzymają oceny celujące i drobne nagrody rzeczowe.

    Ewa Święcicka

  • Wiosna, wiosenka

     

    Słonko złote świeci, idzie piękna pani. Puk, puk ... chodźcie dzieci na wiosny spotkanie. "Świetliki" już powitały wiosnę.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2020r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2020r.

Ferie zimowe: 4 - 17 stycznia 2021r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 1 - 6 kwietnia 2021r.

Zakończenie  zajęć: 25 czerwca 2021r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
2 listopada 2020r.,
30 kwietnia 2021r.
4, 5 maja 2021r.
25, 26, 27 maja 2021r. (egzaminy)
4 czerwca 2021r.