MENU

 • Edukacja Globalna

  W ubiegłym tygodniu w ramach Edukacji Globalnej uczniowie klas szóstych przeprowadzili serię wywiadów ze swoimi kolegami i koleżankami pochodzącymi z innych krajów.   Zdobytą w ten sposób wiedzą podzielili się podczas dwugodzinnej sesji.  Były prezentacje, pytania i dyskusje. Fascynujące, a zarazem niezwykle pouczające doświadczenie.

 • Mikołajki

  6 grudnia i do naszej szkoły przybył Mikołaj. Rozdał dzieciom słodkie upominki i ucieszył się,że uczniowie biorą udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym.

 • Uroczyste rozdanie nagród

  Uroczyste rozdanie nagród w konkursach w ramach IX Jesieni Talentów "Z inspiracji Księdza Jana". Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w konkursach za rok!

 • Code Week za nami!

 • Śniadanie daje moc!

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 

  Dlatego uczniowie klas I-III, w ramach programu "Śniadanie daje moc!", zajadali się pysznymi, kolorowymi kanapkami.

 • Miejski konkurs świąteczny

  Serdecznie zapraszamy uczniów klas 0-8 szkół podstawowych z Białegostoku i okolic do udziału w Miejskim Konkursie Plastycznym "Boże Narodzenie w oczach dzieci", organizowanym przez naszą szkołę.

 • Komunikat dotyczący rozstrzygnięcia konkursów. "IX Jesień Talentów. Z inspiracji Księdza Jana"

 • Pomagamy zwierzakom!

   Dziękujemy za włączenie się w akcję "Psiaki i kociaki głodują ,a szkolne dzieci je ratują." Razem uzbieraliśmy ogromną ilość karmy,koców,ręczników i zabawek dla zwierząt.Cieszymy się, że chętnie pomagacie kotom i psom.Dzięki naszemu wsparciu wiele zwierząt będzie miało o wiele lepsze warunki do przetrwania zimy.Zebrane rzeczy zostały przekazane fundacji działające na rzecz bezdomnych zwierząt"Jedno serce nie da rady" oraz  fundacji"Bonifacy". Mamy nadzieję, że inne zbiórki ,również będą cieszyć się tak dużą pomocą dzieci i rodziców. Dziękujemy: Koło Wolontariatu.

 • Edukacja Globalna

  "Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!"

  W naszej szkole wiemy, jak ważna jest Edukacja Globalna. Aktywnie bierzemy udział nie tylko w Tygodniu Edukacji Globalnej, ale również w wielu innych działaniach, które przez cały rok mają przypominać nam o naszych obowiązkach względem ludzi, naszego świata oraz konieczności realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

 • Dzień Tolerancji

  16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. 

  W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o tak ważnym dniu. We współpracy z KMP- funkcjonariuszką Panią Martą Gawieńczyk uczniowie zrealizowali projekt „Drzewko tolerancji”. Dziękujemy raz jeszcze za fantastyczne spotkanie!

 • Opieka stomatologiczna

  Świadczeniem usług w zakresie leczenia stomatologicznego uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku zajmuje się:

  KAREDENT Kamil Chorąży Sławomir Ławicki

  Sp.j.ul. Upalna 19 lok.13

  15-668 Białystok

  tel. 85 651 08 44

  Godz. pracy gabinetu stomatologicznego:

  -poniedziałek - 12.00 - 18.00

  -wtorek - piątek - 8.00 - 14.00

  Zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (§7 pkt.3) rodzice mają prawo wyrażenia sprzeciwu , o którym mowa w ust.2 Ustawy, złożonego w formie pisemnej do świadczeniodawcy realizującego opiekę.

 • Wyniki szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Uśmiechy Księdza Jana"

 • Konkurs "Wykonaj rysunek do tekstu w języku angielskim"

 • Talenty XXI wieku

                                                                                                                        

  12 listopada 2019 r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się seminarium podsumowujące VI edycję projektu „Talenty XXI wieku”.
  W trakcie uroczystości Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył wybranym uczniom medale oraz certyfikaty. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Sandra Ciołko, Julia Oksieńciuk, Nikodem Siegieńczuk oraz Oliwia Sosnowska. Wszyscy oni brali udział w różnorodnych zajęciach rozwijających talenty organizowanych w ramach projektu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!                                                                                                                        

 • W świecie teatru...

  Uczniowie klas I-III z wielkim zaintresowaniem obejrzeli spektakl pt."Królem być i przyjacielem" w wykonaniu aktorów teatru CoNieco.

 • Życzenia świąteczne dla kolegi z Niemiec

  Zapraszam uczniów SP 2, również tych, którzy jeszcze nie uczą się języka niemieckiego, do udziału w plastyczno - językowym konkursie świątecznym. Można pochwalić się na forum szkoły zdolnościami plastycznymi, rozwijać swoje umiejętności językowe, a przy okazji zdobyć szóstkę z języka niemieckiego bądź inną nagrodę. Szczegóły na plakacie. Marta Boguszewska-Nitkiewicz.

 • Lekcja multimedialna dla klas I - III

  Podczas lekcji multimedialnej dla uczniów klas I - III dzieci dowiedziały się, kto pracuje przy produkcji filmu oraz obejrzały film Padington 2. Było super!

 • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 • Wystawa prac

  Wystawa prac (w bibliotece) szkolnego konkursu czytelniczo - plastycznego „Czy znasz twórczość…”
  - Katarzyny Janowicz – Timofiejew
  - Zuzanny Orlińskiej
  - Agnieszki Tyszki

   Konkurs przeprowadzono w ramach 10. edycji „ Podlaskich Spotkań z Pisarzami”.

 • Najpiękniejszy różaniec

  W październiku – miesiącu poświęconym Modlitwie Różańcowej na terenie naszej szkoły odbył się konkurs skierowany do klas I – V na wykonanie najpiękniejszego różańca. Materiały wykorzystane przez uczniów były różnorodne: kasztany, jarzębina, koraliki, plastikowe korki do butelek, modelina, kolorowe sznureczki i pluszowe pomponiki oraz kostki do gry. Gratulujemy zwycięzcom!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 2 września 2019r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2019r.

Ferie zimowe: 20 stycznia - 2 lutego 2020r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 9 - 14 kwietnia 2020r.

Zakończenie  zajęć: 26 czerwca 2020r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
 2, 3, 7 stycznia 2020r.,
20 kwietnia 2020r., 
 21,22,23 kwietnia 2020r.(egzaminy),
12 czerwca 2020r.