"Dzieci dzieciom" pod takim hasłem wolontariusze ogłosili akcję pomocową dla dzieci z hospicjum.Rodzice jak uczniowie czynnie się przyłączyli do kiermaszu. Pieniądze ze sprzedaży przepysznych ciast i ciasteczek w kwocie 1200 zł przekazaliśmy do dziecięcego hospicjum.Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.
Dzięki wprowadzeniu innowacji uczniowie mieli możliwość skorzystania z nowoczesnego wyposażenia szkoły – drukarek 3D. Zapoznali się z nowymi technologiami, zdobyli umiejętności projektowania modeli 3D, przygotowania projektu do wydruku, wydrukowania projektów. Uczniowie z chęcią i dużym zaangażowaniem realizowali zadania.
Z inicjatywy szkolnego wolontariatu została zorganizowana akcja pod nazwą "Babeczka dla koteczka". Tym razem pysznymi wypiekami mogły się pochwalić klasy VII i VIII. Pieniądze ze sprzedaży babeczek w kwocie 700 zł zostały przeznaczone na zakup karmy dla kocich domów tymczasowych.
21 maja w Centrum Edukacji Nauczycieli odbyło się wręczenie nagród w ramach IV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego: Patron roku i jego twórczość „Pierwsi królowie Polski - Bolesław Chrobry i Mieszko II Lambert w tysiąclecie koronacji”.
Veronika Litvinova z klasy 8a zajęła 2 miejsce, Stanisław Błaszczuk z kl.6a zajął 3 miejsce, Julia Gerc otrzymała Wyróżnienie. Uczniowie wzięli również udział w ciekawym spotkaniu z Celiną Zubrycką autorką książek dla dzieci.
Brawo!!! Dziękujemy za udział!
🏆🏆🏆
6 czerwca uczniowie SP2 świetnie się bawili podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tego radosnego wydarzenia!
Więcej zdjęć w galerii:)
Koło kodowania 1a działało prężnie. Rozwijaliśmy kreatywność tworząc różne prace przy użyciu długopisu 3D oraz rozwijaliśmy logiczne myślenie używając różnych programów i aplikacji. 🔥
Wiosna talentów już za nami. Każdy mógł zaprezentować swój talent. 💥💥
3 czerwca reprezentowaliśmy naszą szkołę na uroczystości Inauguracji 5. edycji akcji czytelniczej " Rozczytane Podlaskie", odbywającej się w Centrum Edukacji Nauczycieli. Honorowym gościem była Pani Agnieszka Suchowierska - regionalna autorka książek dla dzieci. Fragmenty Jej książki pt. "Miasto ze złotym sercem" odczytywali zaproszeni goście: przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, duchowieństwa, instytucji kultury, służb mundurowych oraz lokalnych mediów. Nam przypadło w udziale aktywne uczestnictwo i wręczenie gościom słodkich upominków przygotowanych przez organizatorów. W uroczystości udział wzięli uczniowie SP 2, SP 9 oraz SP 11. To było ciekawe doświadczenie!
Czekając na rozpoczęcie uroczystości mieliśmy okazję zapoznać się z ofertą książek dla dzieci dostępną w Bibliotece Pedagogicznej CEN.
Zapraszamy nauczycieli i uczniów do wzięcia udziału w akcjach i konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną w związku z obchodami Święta Książki.
Świetlica również włączyla się do 5. edycji akcji: "Rozczytane Podlaskie" w związku z XXIV Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom.
Hura! Kolejne sukcesy! Julia, Aleksandra i Aniela- uczennice klasy 6a zajęły kolejno I i II miejsce oraz wyróżnienie w XVII edycji Konkursu Recytatorskiego „Prawda o Sybirze” o zasięgu ogólnopolskim. To ogromny sukces! Gratulacje dziewczyny 🤩👍👏🙌
Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły, Alex Tomaszewski z klasy 3a, zajął piąte miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia. Gratulujemy 👏!!! Warto dodać, że średnia zdobytych punktów przez reprezentantów szkoły w tym konkursie - łącznie 6 uczniów - jest wyższa od średniej ogólnopolskiej oraz średniej dla województwa podlaskiego. Brawa należą się Alexowi, Andrzejowi, Lidce, Łukaszowi, Stanisławowi i Ani.
Tworzenie plakatów pt. "Świat ptaków." Współpraca w grupach wpłynęła na ciekawe pomysły i przyniosła wspaniałe efekty. Brawo 👍
Zapraszamy do obejrzenia wystawki o jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci - Grzegorzu Kasdepke. Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko“ otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Pisarz pochodzi z Białegostoku.
29 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Łodzi, na której zapoznali się z fauną i florą Azji Południowo-Wschodniej w Orientarium ZOO, obserwując jego mieszkańców z trzech perspektyw – podwodnej, lądowej oraz z góry. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Kinematografii w Łodzi, a ostatnim spacer po ulicy Piotrkowskiej.
Więcej zdjęć w galerii :)
14 kwietnia 2025 roku odwiedziły szkolną bibliotekę dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 51 „Przyjazne”w Białymstoku.
Dzieci obejrzały pantomimę na podstawie baśni J. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów klasy IIIb.
Następnie wysłuchały wierszy J. Tuwima, zostały oprowadzone po bibliotece i oglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książeczki wielowymiarowe.
Na zakończenie wizyty dzieci weszły do sali klasy IIIb i zachęcone przez p. Martę zasiadły w ławkach.
E-papierosy: niebezpieczna ,,moda” wśród dzieci i młodzieży, która odbiera im wolność !!!
W związku ze zbliżającymi się obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu - 31 maja, którego celem jest zwrócenie uwagi na globalną epidemię tytoniową oraz promowanie skutecznych działań mających na celu ograniczenie używania tytoniu i produktów nikotynowych, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku uprzejmie
informuje, że tegoroczne hasło kampanii WHO brzmi: Unmasking the appeal: exposing industry tactics on tobacco and nicotine products(pol. Zdemaskować atrakcyjność: ujawnienie taktyk przemysłu tytoniowego i nikotynowego).
Kampania koncentruje się na ujawnieniu strategii stosowanych przez przemysł tytoniowy i nikotynowy w celu uczynienia swoich szkodliwych produktów atrakcyjnymi, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Taktyki te obejmują m.in.:
dodawanie smaków i dodatków poprawiających smak i maskujących szkodliwość
produktów, atrakcyjne opakowania i design przyciągające uwagę młodych konsumentów,
marketing cyfrowy wykorzystujący media społecznościowe i influencerów do promowania produktów.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zaprezentowanymi w broszurze dla uczniów i rodziców oraz wykonania quizu.
Zajęcia na świeżym powietrzu obniżają poziom stresu, korzystnie wpływają na przyswajanie wiedzy i sprzyjają rozwojowi funkcji poznawczych. Klasa 7a już się o tym przekonała powtarzając do sprawdzianu z języka angielskiego.
Rozpoczęcie zajęć: 2 września 2024r.
Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2024r.
Ferie zimowe: 27 stycznia - 9 lutego 2025r.
Wiosenna przerwa świąteczna: 17 kwietnia - 22 kwietnia 2025r.