MENU

 • Sukces uczniów klasy 2a

  Uczniowie klasy 2a Ola Rojkowska i Staś Błaszczuk zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpusek – sesja zimowa”. Gratulujemy! Czekamy na wyniki sesji wiosennej i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

 • Finał V Archdiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "A słowo stało się ciałem"

  W dniu 13 maja br. odbył się finał V Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”. Po eliminacjach wewnątrzszkolnych do konkursu przystąpiły Ewa i Zofia Lachowskie. W kategorii klas IV-VI III miejsce zdobyła Ewa Lachowska z kl VIa. Gratulujemy dziewczynom świetnej znajomości Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian.

  Galeria Finał V Archdiecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "A słowo stało się ciałem" została dodana do albumu fotograficznego

 • Turniej - "Potyczki geograficzne" klas VII

  13 maja klasy siódme brały udział w konkursie wiedzy o Polsce.  Jego celem było podsumowanie i utrwalenie wiedzy zdobytej w trakcie lekcji. Walka okazała się być bardzo wyrównana i wszystkie klasy siódme osiągnęły wysokie wyniki oraz uzyskały tytuł MISTRZA GEOGRAFII.

  Gratuluję zwycięzcom!!!

  Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

  Organizator Beata Kiluk

  turniejGeograficzny.pdf

 • Wręczenie dyplomów i nagród

  We środę 12 maja, nasi uczniowie: zwycięscy oraz biorący udział w Konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną odebrali długo oczekiwane dyplomy i nagrody. 

  Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

  Katecheci

 • Spotkanie prozdrowotne

  W odpowiedzi na zgłoszoną przez uczniów chęć pogłębienia wiedzy na temat pielęgnacji cery trądzikowej oraz  diety w okresie dojrzewania ,10.05.21r. na lekcji biologii w klasie 7b odbyło się spotkanie on-line z pracownikami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.  Gościliśmy dwie prelegentki dr hab. Sylwię Naliwajko z Zakładu Bromatologii oraz mgr Katarzynę Wołosik p.o. kierownika Samodzielnej Pracowni Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podczas spotkania uczniowie poznali najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji cery tłustej/trądzikowej oraz zostali zapoznani z właściwymi jej zasadami. Zgłębili też swoją wiedzę dotyczącą właściwego odżywiania się.

 • Powrót do szkoły - List do Uczniów

  Kochani Uczniowie!
  Niebawem wszyscy wracamy do szkoły na naukę stacjonarną, czyli do tzw. normalności. Z jednej strony być może czujecie radość, z drugiej strach. My to wiemy i rozumiemy. Proponujemy Wam powrót na innych zasadach. Zaczniemy dniem bez książek i zeszytów. Będziemy sobie rozmawiać i zapomnimy o klasówkach, kartkówkach i pracach domowych ( przynajmniej na tydzień). Uczniowie klas 8 są zwolnieni ze sprawdzianów do 28 maja. Dopiero po egzaminie będą mogły pojawić się ewentualne klasówki itd. Będziemy nadrabiać, ale nie materiał tylko relacje, które na ten moment są priorytetem. Nie obawiajcie się natłoku testów, sprawdzania zeszytów, notatek itp. Wspólnie z Radą Pedagogiczną ustaliliśmy zasady Waszego powrotu do szkoły, o których piszę. Materiał był realizowany na bieżąco, ocenianie było w trakcie zajęć on-line także nie obawiajcie się, że teraz od początku zacznie się ocenianie tego samego. Jeśli ktoś z Was ma pytania, wątpliwości lub pewne trudności związane z powrotem do szkoły, piszcie do wychowawców, psychologa, pedagoga lub bezpośrednio do dyrekcji szkoły.
  Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy na wspólne spotkanie,
  Agnieszka Krokos wraz ze wspaniałą Kadrą Dwójeczki

 • Powrót do szkół - List do Rodziców

  Drodzy Rodzice!
  Niebawem wszyscy wracamy do szkoły na naukę stacjonarną, czyli do tzw. normalności. Z jednej strony być może czujecie radość, z drugiej strach. My to wiemy i rozumiemy Państwa. Proponujemy powrót dzieci i młodzieży na innych zasadach. Zaczniemy dniem bez książek i zeszytów. Będziemy sobie rozmawiać i zapomnimy o klasówkach, kartkówkach i pracach domowych (przynajmniej na tydzień). Uczniowie klas 8 są zwolnieni ze sprawdzianów do 28 maja. Dopiero po egzaminie będą mogły pojawić się ewentualne klasówki itd. Będziemy nadrabiać, ale nie materiał ale relacje, które na ten moment są priorytetem. Proszę nie obawiać się natłoku testów, sprawdzania zeszytów, notatek itp. Wspólnie z Radą Pedagogiczną ustaliliśmy zasady powrotu naszych uczniów do szkoły, o których Państwu piszę. Podstawa programowa była realizowana na bieżąco, ocenianie było w trakcie zajęć on-line także nie obawiajcie się Państwo, że teraz od początku zacznie się ocenianie tego samego. Jeśli ktoś z Państwa ma pytania, wątpliwości lub pewne trudności związane z powrotem dzieci do szkoły, proszę o kontakt z wychowawcami, psychologiem, pedagogiem lub bezpośrednio z dyrekcją szkoły.
  Pozdrawiam,
  Agnieszka Krokos
  Dyrektor szkoły

 • Powrót uczniów klas IV-VIII do szkoły

  Harmonogram powrotu uczniów klas IV - VIII do nauki stacjonarnej:

  17 - 21 maja - do nauki stacjonarnej w szkole wracają klasy IV, V, VIII. Klasy VI i VII  pracują zdalnie

  24 i 28 maja - klasy VI i VII pracują stacjonarnie w szkole, klasy IV, V, VIII - zdalnie

  25-27 maja - egzamin ósmoklasisty - dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - VII

  Przydział sal:
  4a, 6a - sala 28
  4b, 6b  - sala 1
  4c, 6c - sala 2
  5a, 7a  - sala 10
  8a, 7b  - sala 5
  8b, 7c - sala 6.
  Informatyka i w-f odbywają się w pracowniach przedmiotowych (s. 12 i sala gimn.), natomiast klasy 5a, 8a, 8b na lekcje j. angielskiego i j. niemieckiego z podziałem na grupy przechodzą odpowiednio klasa 5a - grupa 2 - sala 11, klasy 8a, 8b - grupa 2 sala 7.

 • Opłaty za obiady w miesiącu maju 2021

 • Wymarzone domy klasy IIIc

  Uczniowie klasy 3c projektowali swoje wymarzone domy.  Oto ich prace.

 • Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego

  Podczas zajęć przyrody 29.04.21 r. uczniowie klasy 4c i 4b udali się na wycieczkę on-line do Wigierskiego Parku Narodowego. Naszym przewodnikiem był Pan dr Maciej Ambrosiewicz - kierownik Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego w Starym Folwarku. Podczas tej fascynującej przygody uczniowie poznali cechy wigierskiego krajobrazu, ciekawostki z życia bobrów oraz przykłady wpływu człowieka na kształtowanie się krajobrazu na przestrzeni wieków.Prelegent zaprosił uczniów do Wigierskiego Parku Narodowego, a uczniowie już zaczęli planować wizytę. Na koniec spotkania jeden z uczniów - Tomasz Korolczuk podziękował prelegentowi za ciekawe spotkanie, a cała klasa nagrodziła gościa gromkimi brawami.

 • Polska, to taka kraina, która się w sercu zaczyna...

 • Akademia online z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

 • Spotkania ekologiczne online

  W miesiącach kwietniu i maju podczas zajęć przyrody w klasach 4-tych gościliśmy on-line starszego referenta ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Dojlidy Panią Iwonę Jóźwik. Uczniowie zapoznali się z prezentacją pt.,, Mieszkańcy polskich lasów” oraz obejrzeli film nagrany przez pracowników nadleśnictwa obrazujący zależności między organizmami żyjącymi w tym ekosystemie. Poznali nie tylko warstwy lasu i ich mieszkańców ale także wiele ciekawostek dotyczących tego ekosystemu. Na koniec spotkania nagrodzili prelegenta gromkimi brawami.

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  Z okazji dorocznego Święta Książki w naszej szkole biblioteka zaprasza wszystkich do ZABAWY. Otwórz poniższy link i daj się zadziwić.

  https://view.genial.ly/6075835ec5c6660d250e8f29/presentation-23kwietnia?fbclid=IwAR1MbKZ0WYbI6VNJGPoytpzUEy4YuM6Gzto9G-4YBbXWEOM5gGyzGFE7r9U

 • Rozstrzygnięce konkursu "Oblicza przyrody"

  Kategoria: praca plastyczna

  I miejsce - Szymon Dembski, klasa 4b
  II miejsce - Zhannetta Khamula, klasa 5a
  III miejsce - Konrad Bujwid, klasa 5a
  Wyróżnienie - Bartosz Cimoszko, klasa 7a

  Kategoria: fotografia

  I miejsce - Asya Chub, klasa 7b
  II miejsce - Gabriel Dąbrowski, klasa 5a
  III miejsce - Natalia Konopko, klasa 7a
  Wyróżnienie – Zofia Rogowska , klasa 6c

  Serdecznie gratulujemy !!!

 • Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Prawda o Sybirze"

  Miło nam poinformować, iż:

  Maja Soczko - uczennica klasy 7b i Dominik Jakubowski - uczeń klasy 6b zdobyli III miejsce w XIII edycji Konkursu Recytatorskiego  o zasięgu ogólnopolskim "Prawda o Sybirze".

 • Rozstrzygnięcie etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Głośnego Czytania

  Rozstrzygnięcie etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie” - VI edycja „Każda książka jest żywym stworzeniem”

  organizowanego przez bibliotekę szkolną
  Zadanie konkursowe polegało na  nagraniu filmu z pięknym czytaniem fragmentu książki
  „Szatan z siódmej klasy” - Kornela Makuszyńskiego.


  Uczennnica kl. z 7b Maja Soczko będzie reprezentować szkołę w II etapie
  w/w konkursu ogólnopolskiego.

  Życzymy jej powodzenia.

  Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Agnieszka Krokos, p. Dorota Mierzwińska, p. Wioletta Matwiejczyk, p. Małgorzata Popko, p. K. Wołowicz oraz p. Jolanta Kosobko oceniały poprawność, płynność, wyrazistość czytanego tekstu, intonację oraz modulację głosu. Po naradach zostały przydzielone nagrody następującym uczniom:

  I miejsce - Kornelia Niedźwiecka kl. 7b
  II miejsce – Maja Soczko kl. 7b
  III miejsce – Rozalia Warmijak kl. 5a, Zofia Lachowska kl. 6a

  Wyróżnienie – Zhannetta Khamula kl. 5a
  Wyróżnienie – Ewa Lachowska kl. 6a
  Wyróżnienie - Klaudia Dederko kl. 6a
  Wyróżnienie – Krzysztof Stelmaszyk kl. 6b
  Wyróżnienie – Czemiel Aleksandra kl. 6b
  Wyróżnienie – Milena Brzostowska kl. 6c
  Wyróżnienie – Julia Kuc kl 8a

  Mistrzowie Pięknego Czytania otrzymają dyplomy oraz nagrody.

  Dziękujemy serdecznie wszystkim za uczestnictwo w konkursie.

 • Sukces naszych uczniów w Miejskim Konkursie Poetyckim "Bohater literacki w wersach wiersza ukryty"

  Miejski Konkurs Poetycki “Bohater literacki w wersach wiersza ukryty” objęty patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Książnicy Podlaskiej a zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 50 w Białymstoku.

  W kategorii klas IV – VI laureatką została

   

  Rogowska Zofia - klasa VI c

   

   

  W kategorii klas VII –VIII laureatem został

  Kłosek Kamil - klasa VIII a

   

   

  Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami klknij tutaj

   

 • Dzień Ziemi - 22 kwietnia - w klasie II b i II c

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2020r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2020r.

Ferie zimowe: 4 - 17 stycznia 2021r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 1 - 6 kwietnia 2021r.

Zakończenie  zajęć: 25 czerwca 2021r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
2 listopada 2020r.,
30 kwietnia 2021r.
4, 5 maja 2021r.
25, 26, 27 maja 2021r. (egzaminy)
4 czerwca 2021r.