MENU

  • Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Prawda o Sybirze"

    Miło nam poinformować, iż:

    Maja Soczko - uczennica klasy 7b i Dominik Jakubowski - uczeń klasy 6b zdobyli III miejsce w XIII edycji Konkursu Recytatorskiego  o zasięgu ogólnopolskim "Prawda o Sybirze".

  • Rozstrzygnięcie etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Głośnego Czytania

    Rozstrzygnięcie etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie” - VI edycja „Każda książka jest żywym stworzeniem”

    organizowanego przez bibliotekę szkolną
    Zadanie konkursowe polegało na  nagraniu filmu z pięknym czytaniem fragmentu książki
    „Szatan z siódmej klasy” - Kornela Makuszyńskiego.


    Uczennnica kl. z 7b Maja Soczko będzie reprezentować szkołę w II etapie
    w/w konkursu ogólnopolskiego.

    Życzymy jej powodzenia.

    Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Agnieszka Krokos, p. Dorota Mierzwińska, p. Wioletta Matwiejczyk, p. Małgorzata Popko, p. K. Wołowicz oraz p. Jolanta Kosobko oceniały poprawność, płynność, wyrazistość czytanego tekstu, intonację oraz modulację głosu. Po naradach zostały przydzielone nagrody następującym uczniom:

    I miejsce - Kornelia Niedźwiecka kl. 7b
    II miejsce – Maja Soczko kl. 7b
    III miejsce – Rozalia Warmijak kl. 5a, Zofia Lachowska kl. 6a

    Wyróżnienie – Zhannetta Khamula kl. 5a
    Wyróżnienie – Ewa Lachowska kl. 6a
    Wyróżnienie - Klaudia Dederko kl. 6a
    Wyróżnienie – Krzysztof Stelmaszyk kl. 6b
    Wyróżnienie – Czemiel Aleksandra kl. 6b
    Wyróżnienie – Milena Brzostowska kl. 6c
    Wyróżnienie – Julia Kuc kl 8a

    Mistrzowie Pięknego Czytania otrzymają dyplomy oraz nagrody.

    Dziękujemy serdecznie wszystkim za uczestnictwo w konkursie.

  • Sukces naszych uczniów w Miejskim Konkursie Poetyckim "Bohater literacki w wersach wiersza ukryty"

    Miejski Konkurs Poetycki “Bohater literacki w wersach wiersza ukryty” objęty patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Książnicy Podlaskiej a zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 50 w Białymstoku.

    W kategorii klas IV – VI laureatką została

     

    Rogowska Zofia - klasa VI c

     

     

    W kategorii klas VII –VIII laureatem został

    Kłosek Kamil - klasa VIII a

     

     

    Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami klknij tutaj

     

  • Dzień Ziemi - 22 kwietnia - w klasie II b i II c

  • Powrót klas I - III

    W związku z decyzją MEiN oraz MZ od poniedziałku 26.04.2021r. uczniowie klas I - III wracają do nauki stacjonarnej w trybie hybrydowym. Planujemy, aby nauczanie odbywało się w odstępach tygodniowych. W naszej szkole od poniedziałku 26.04 do czwartku 29.04 stacjonarnie pracują klasy: 
    I a - sala 26
    I b - sala 17
    II c - sala 22
    III c - sala 10

    Wracają też obiady dla dzieci, które pracują stacjonarnie. Opłata za 4 dni żywieniowe (26 - 29.04) wynosi 14 zł.

    Dzień 30.04 (piątek) jest dniem wolnym na podst. § 5 ust. 1  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. 2010 nr 186 poz. 1245).    

  • Ziemia - nasz wspólny dom

    Życzymy Ci Ziemio miła,
    abyś zawsze czysta była,
    by zwierzątka i rośliny
    zawsze krystalicznie czystą wodę piły.
    Obiecujemy o Ciebie dbać
    i
    zawsze na straży Twojej czystości stać.

  • Finał konkursu z języka angielskiego dla klas VI

    WORLD`S STRANGEST ANIMALS

    Gratulujemy wszystkim finalistom!  Wykazali się umiejętnościami językowymi, ale także szybkością, bystrością i wiedzą o otaczającym nas świecie.

    I miejsce – Zofia Rogowska 6c
    II miejsce – Zofia Lachowska 6a
    III miejsce – Paulina Nasuta 6c

  • Konkurs literacki: "Tolerancja i szacunek to właściwy jest kierunek"

    Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego nr 2 w Białymstoku zaprasza do udziału w konkursie literackim organizowanym przez wychowawców klas I-III  pt. Tolerancja i szacunek to właściwy jest kierunek

    szczegóły

  • Rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszy Bukiet Wielkanocny (Osterstrauβ)

    Kategoria: Tradycja  
                       - 1. miejsce – Gabriel Dąbrowski kl.Va
    Kategoria: Artystyczne podejście do tematu 
                      – 1. miejsce – Ewa Lachowska kl. VIa oraz Zofia Lachowska kl. VIa
    Kategoria: Wkład własnej pracy
                      – 1. miejsce – Daria Lach kl.VIIa
    Kategoria: Najbardziej wiosenny 
                      – 1. miejsce – Mateusz Sienkiewicz kl. IVc


    Wyróżnienia:
    1.    Szymon Dębski kl.IVb
    2.    Amelia Kosowska kl. IVc
    3.    Marianna Warmijak kl. IV c
    4.    Rozalia Warmijak kl. Va
    5.    Izabela Perkowska kl. Va
    6.    Zofia Kowalewska kl. IVa
    7.    Jakub Rusiłowicz kl. IVc
    8.    Dominika Mieleszkiewicz kl. Va

    Dyplomy:
    1.    Małgorzata Staturska kl.IVa
    2.    Kacper Wysocki kl. Va
    3.    Natalia Konopko kl. VIIa
    4.    Magdalena Wysocka kl.Va

    Dyplomy i nagrody będą wręczane na zakończenie roku szkolnego.
    Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!


    Nauczycielki j. niemieckiego

    Załącznik do konkursu

  • Szkolny Konkurs Mitologiczny

    30 marca odbył się KONKURS MITOLOGICZNY, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klasy VA. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, ponieważ piątoklasiści doskonale poradzili sobie z mitologicznymi zagadnieniami! Oto wyniki:

    I miejsce – Michał Dawidowski i Gabriel Dąbrowski
    II miejsce – Rozalia Warmijak, Piotr Brzosko, Szymon Dunda, Mikołaj Jaroszewski
    III miejsce- Małgorzata Koprowska, Izabela Perkowska, Zhaneta Khamula i Filip Michałowski

  • Finał Turnieju Historycznego Klas VII

    30 marca 2021 odbył się finał Turnieju Historycznego Klas VII. W konkursowych zmaganiach wzięło udział osiemnaścioro uczestniczek i uczestników z klas VIIa, VIIb i VIIc. W bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyli:

    I miejsce - Anna Jarocka z klasy VII a
    II miejsce - Zuzanna Ignaciuk z klasy VII c
    III miejsce - Bartosz Cimoszko z klasy VII a

    Serdecznie gratulujemy!

  • Zdrowie naszym największym skarbem

  • Podsumowanie akcji Wielkanocny List od Przyjaciela

  • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  • Wyniki rekrutacji do klasy I

    Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022:

    Lista_kandydatow_przyjętych

    Lista_kandydatow_nieprzyjętych

  • Konkurs geograficzny

    Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w

    XV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KARTOGRAFICZNYM

    Międzynarodowa Asocjacja Kartograficzna, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Instytut Geodezji i Kartografii oraz Zakład Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego uprzejmie zapraszają uczniów klas V–VIII do udziału w konkursie na pracę o charakterze kartograficznym poruszającą tematykę:


    „MAPA MOJEGO PRZYSZŁEGO ŚWIATA” („A MAP OF MY FUTURE WORLD”)


    Celem konkursu jest zaprezentowanie przez ucznia w zrozumiały sposób swojego wyobrażenia tego tematu oraz umiejętności jego przedstawienia w ciekawej formie graficznej. Temat ten może być przedstawiony dla takich obszarów, jak jeden lub kilka kontynentów, półkula, cały świat.

    Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku - kliknij, aby obejrzeć

  • Szkolny Konkurs „OZDOBY WIELKANOCNE” rozstrzygnięty

    W miesiącu marcu klasy 4 – 7 na lekcji plastyki wzięły udział w konkursie pt.: „OZDOBY WIELKANOCNE”. Wszystkie prace zostały ocenione a najlepsze nagrodzone prezentacją na stronie szkoły oraz dodatkową oceną 6! Gratuluję!!!

    Aleksandra Haponiuk kl.4b
    Alicja Krzywosz kl.4a
    Artur Pietrasz kl. 6b
    Zuzanna Płóciennik kl. 6b
    Daria Lach kl.7a
    Kamil Lach kl. 7a
    Szymon Sądel  kl. 4a
    Kamila Tarasiuk kl.4a
    Zofia Rogowska  kl. 6c
    Zofia Zaleska kl. 6c
    Ekaterina  Zhernikevich  kl.4c
    Iga Chilińska kl. 4a
    Gabryś Dąbrowski kl. 5a
    Ewa Lachowska kl. 6a
    Zofia Lachowska kl. 6a
    Roksana Choromańska kl. 7b
    Zuzanna Paszkiewicz kl. 7a
    Sebastian Mocarski kl. 6c
    Nikola Iwanowicz  kl. 6c
    Michał Dawidowski kl. 5a

    Dziękuję, Agnieszka Popławska

  • Wyniki konkursu "Wielkanocne cudeńka"

    Międzyszkolny Konkurs  "Wielkanocne Cudeńka" został rozstrzygnięty.

    Nagrody i wyróżnienia otrzymują:

    SP 43

    Wiszowata Zuzanna (nagroda)
    Gradkowski Wiktor (wyróżnienie)

    SP 50

    Puciłowska Izabela (nagroda)
    Horodek Hanna (wyróżnienie)

    SP2

    Figura Ada (nagroda)
    Kostko Krzysztof (nagroda)
    Zaniewska Małgorzata (nagroda)
    Lachowski Aleksander (nagroda)
    Siegieńczuk Nataniel (nagroda)
    Kut Zuzanna (wyróżnienie)
    Długozima Lena (wyróżnienie)
    Wnorowska Sandra (wyróżnienie)
    Kośko Amelia (wyróżnienie)

    Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

    O dyplomach i nagrodach poinformujemy.

    Wychowawcy świetlicy szkolnej.

  • Międzynarodowy projekt czytelniczy "Czytam z klasą" klas II i III

  • Wiosenne wyzwanie z językiem polskim

    Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie Wiosenne wyzwanie z językiem polskim. Konkurs trwał tydzień: od 22-26 marca. Uczestnicy codziennie otrzymywali zadania, na których rozwiązanie mieli godzinę. Młodzież musiała zmierzyć się z gramatyką, ortografią, czytaniem ze zrozumieniem oraz wiedzą na temat języka polskiego i środków stylistycznych.

    Wyniki konkursu:

    I miejsce - Aleksandra Borko (kl. IVb), Jakub Łotko (kl. IVc)
    II miejsce - Marianna Warmijak (kl. IV c)
    III miejsce - Tomasz Lewicki (kl. IV c)
    WyróżnienieDawid Małyszko - kl. IV b

    Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

    Organizator konkursu: Małgorzata Popko

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2020r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2020r.

Ferie zimowe: 4 - 17 stycznia 2021r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 1 - 6 kwietnia 2021r.

Zakończenie  zajęć: 25 czerwca 2021r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
2 listopada 2020r.,
30 kwietnia 2021r.
4, 5 maja 2021r.
25, 26, 27 maja 2021r. (egzaminy)
4 czerwca 2021r.