W odpowiedzi na zgłoszoną przez uczniów chęć pogłębienia wiedzy na temat pielęgnacji cery trądzikowej oraz diety w okresie dojrzewania ,10.05.21r. na lekcji biologii w klasie 7b odbyło się spotkanie on-line z pracownikami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Gościliśmy dwie prelegentki dr hab. Sylwię Naliwajko z Zakładu Bromatologii oraz mgr Katarzynę Wołosik p.o. kierownika Samodzielnej Pracowni Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podczas spotkania uczniowie poznali najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji cery tłustej/trądzikowej oraz zostali zapoznani z właściwymi jej zasadami. Zgłębili też swoją wiedzę dotyczącą właściwego odżywiania się.
Kochani Uczniowie!
Niebawem wszyscy wracamy do szkoły na naukę stacjonarną, czyli do tzw. normalności. Z jednej strony być może czujecie radość, z drugiej strach. My to wiemy i rozumiemy. Proponujemy Wam powrót na innych zasadach. Zaczniemy dniem bez książek i zeszytów. Będziemy sobie rozmawiać i zapomnimy o klasówkach, kartkówkach i pracach domowych ( przynajmniej na tydzień). Uczniowie klas 8 są zwolnieni ze sprawdzianów do 28 maja. Dopiero po egzaminie będą mogły pojawić się ewentualne klasówki itd. Będziemy nadrabiać, ale nie materiał tylko relacje, które na ten moment są priorytetem. Nie obawiajcie się natłoku testów, sprawdzania zeszytów, notatek itp. Wspólnie z Radą Pedagogiczną ustaliliśmy zasady Waszego powrotu do szkoły, o których piszę. Materiał był realizowany na bieżąco, ocenianie było w trakcie zajęć on-line także nie obawiajcie się, że teraz od początku zacznie się ocenianie tego samego. Jeśli ktoś z Was ma pytania, wątpliwości lub pewne trudności związane z powrotem do szkoły, piszcie do wychowawców, psychologa, pedagoga lub bezpośrednio do dyrekcji szkoły.
Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy na wspólne spotkanie,
Agnieszka Krokos wraz ze wspaniałą Kadrą Dwójeczki
Drodzy Rodzice!
Niebawem wszyscy wracamy do szkoły na naukę stacjonarną, czyli do tzw. normalności. Z jednej strony być może czujecie radość, z drugiej strach. My to wiemy i rozumiemy Państwa. Proponujemy powrót dzieci i młodzieży na innych zasadach. Zaczniemy dniem bez książek i zeszytów. Będziemy sobie rozmawiać i zapomnimy o klasówkach, kartkówkach i pracach domowych (przynajmniej na tydzień). Uczniowie klas 8 są zwolnieni ze sprawdzianów do 28 maja. Dopiero po egzaminie będą mogły pojawić się ewentualne klasówki itd. Będziemy nadrabiać, ale nie materiał ale relacje, które na ten moment są priorytetem. Proszę nie obawiać się natłoku testów, sprawdzania zeszytów, notatek itp. Wspólnie z Radą Pedagogiczną ustaliliśmy zasady powrotu naszych uczniów do szkoły, o których Państwu piszę. Podstawa programowa była realizowana na bieżąco, ocenianie było w trakcie zajęć on-line także nie obawiajcie się Państwo, że teraz od początku zacznie się ocenianie tego samego. Jeśli ktoś z Państwa ma pytania, wątpliwości lub pewne trudności związane z powrotem dzieci do szkoły, proszę o kontakt z wychowawcami, psychologiem, pedagogiem lub bezpośrednio z dyrekcją szkoły.
Pozdrawiam,
Agnieszka Krokos
Dyrektor szkoły
Harmonogram powrotu uczniów klas IV - VIII do nauki stacjonarnej:
17 - 21 maja - do nauki stacjonarnej w szkole wracają klasy IV, V, VIII. Klasy VI i VII pracują zdalnie
24 i 28 maja - klasy VI i VII pracują stacjonarnie w szkole, klasy IV, V, VIII - zdalnie
25-27 maja - egzamin ósmoklasisty - dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - VII
Przydział sal:
4a, 6a - sala 28
4b, 6b - sala 1
4c, 6c - sala 2
5a, 7a - sala 10
8a, 7b - sala 5
8b, 7c - sala 6.
Informatyka i w-f odbywają się w pracowniach przedmiotowych (s. 12 i sala gimn.), natomiast klasy 5a, 8a, 8b na lekcje j. angielskiego i j. niemieckiego z podziałem na grupy przechodzą odpowiednio klasa 5a - grupa 2 - sala 11, klasy 8a, 8b - grupa 2 sala 7.
Uczniowie klasy 3c projektowali swoje wymarzone domy. Oto ich prace.
Podczas zajęć przyrody 29.04.21 r. uczniowie klasy 4c i 4b udali się na wycieczkę on-line do Wigierskiego Parku Narodowego. Naszym przewodnikiem był Pan dr Maciej Ambrosiewicz - kierownik Muzeum Wigierskiego Parku Narodowego w Starym Folwarku. Podczas tej fascynującej przygody uczniowie poznali cechy wigierskiego krajobrazu, ciekawostki z życia bobrów oraz przykłady wpływu człowieka na kształtowanie się krajobrazu na przestrzeni wieków.Prelegent zaprosił uczniów do Wigierskiego Parku Narodowego, a uczniowie już zaczęli planować wizytę. Na koniec spotkania jeden z uczniów - Tomasz Korolczuk podziękował prelegentowi za ciekawe spotkanie, a cała klasa nagrodziła gościa gromkimi brawami.
W miesiącach kwietniu i maju podczas zajęć przyrody w klasach 4-tych gościliśmy on-line starszego referenta ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Dojlidy Panią Iwonę Jóźwik. Uczniowie zapoznali się z prezentacją pt.,, Mieszkańcy polskich lasów” oraz obejrzeli film nagrany przez pracowników nadleśnictwa obrazujący zależności między organizmami żyjącymi w tym ekosystemie. Poznali nie tylko warstwy lasu i ich mieszkańców ale także wiele ciekawostek dotyczących tego ekosystemu. Na koniec spotkania nagrodzili prelegenta gromkimi brawami.
Z okazji dorocznego Święta Książki w naszej szkole biblioteka zaprasza wszystkich do ZABAWY. Otwórz poniższy link i daj się zadziwić.
I miejsce - Szymon Dembski, klasa 4b
II miejsce - Zhannetta Khamula, klasa 5a
III miejsce - Konrad Bujwid, klasa 5a
Wyróżnienie - Bartosz Cimoszko, klasa 7a
I miejsce - Asya Chub, klasa 7b
II miejsce - Gabriel Dąbrowski, klasa 5a
III miejsce - Natalia Konopko, klasa 7a
Wyróżnienie – Zofia Rogowska , klasa 6c
Serdecznie gratulujemy !!!
Miło nam poinformować, iż:
Maja Soczko - uczennica klasy 7b i Dominik Jakubowski - uczeń klasy 6b zdobyli III miejsce w XIII edycji Konkursu Recytatorskiego o zasięgu ogólnopolskim "Prawda o Sybirze".
Rozstrzygnięcie etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Głośnego Czytania „Czytanie jest w modzie” - VI edycja „Każda książka jest żywym stworzeniem”
organizowanego przez bibliotekę szkolną
Zadanie konkursowe polegało na nagraniu filmu z pięknym czytaniem fragmentu książki
„Szatan z siódmej klasy” - Kornela Makuszyńskiego.
Uczennnica kl. z 7b Maja Soczko będzie reprezentować szkołę w II etapie
w/w konkursu ogólnopolskiego.
Życzymy jej powodzenia.
Komisja konkursowa w składzie: p. Dyrektor Agnieszka Krokos, p. Dorota Mierzwińska, p. Wioletta Matwiejczyk, p. Małgorzata Popko, p. K. Wołowicz oraz p. Jolanta Kosobko oceniały poprawność, płynność, wyrazistość czytanego tekstu, intonację oraz modulację głosu. Po naradach zostały przydzielone nagrody następującym uczniom:
I miejsce - Kornelia Niedźwiecka kl. 7b
II miejsce – Maja Soczko kl. 7b
III miejsce – Rozalia Warmijak kl. 5a, Zofia Lachowska kl. 6a
Wyróżnienie – Zhannetta Khamula kl. 5a
Wyróżnienie – Ewa Lachowska kl. 6a
Wyróżnienie - Klaudia Dederko kl. 6a
Wyróżnienie – Krzysztof Stelmaszyk kl. 6b
Wyróżnienie – Czemiel Aleksandra kl. 6b
Wyróżnienie – Milena Brzostowska kl. 6c
Wyróżnienie – Julia Kuc kl 8a
Mistrzowie Pięknego Czytania otrzymają dyplomy oraz nagrody.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za uczestnictwo w konkursie.
Miejski Konkurs Poetycki “Bohater literacki w wersach wiersza ukryty” objęty patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Książnicy Podlaskiej a zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 50 w Białymstoku.
W kategorii klas IV – VI laureatką została
Rogowska Zofia - klasa VI c
W kategorii klas VII –VIII laureatem został
Kłosek Kamil - klasa VIII a
Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami klknij tutaj
W związku z decyzją MEiN oraz MZ od poniedziałku 26.04.2021r. uczniowie klas I - III wracają do nauki stacjonarnej w trybie hybrydowym. Planujemy, aby nauczanie odbywało się w odstępach tygodniowych. W naszej szkole od poniedziałku 26.04 do czwartku 29.04 stacjonarnie pracują klasy:
I a - sala 26
I b - sala 17
II c - sala 22
III c - sala 10
Wracają też obiady dla dzieci, które pracują stacjonarnie. Opłata za 4 dni żywieniowe (26 - 29.04) wynosi 14 zł.
Dzień 30.04 (piątek) jest dniem wolnym na podst. § 5 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. 2010 nr 186 poz. 1245).
Życzymy Ci Ziemio miła,
abyś zawsze czysta była,
by zwierzątka i rośliny
zawsze krystalicznie czystą wodę piły.
Obiecujemy o Ciebie dbać
i zawsze na straży Twojej czystości stać.
WORLD`S STRANGEST ANIMALS
Gratulujemy wszystkim finalistom! Wykazali się umiejętnościami językowymi, ale także szybkością, bystrością i wiedzą o otaczającym nas świecie.
I miejsce – Zofia Rogowska 6c
II miejsce – Zofia Lachowska 6a
III miejsce – Paulina Nasuta 6c
Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego nr 2 w Białymstoku zaprasza do udziału w konkursie literackim organizowanym przez wychowawców klas I-III pt. „Tolerancja i szacunek to właściwy jest kierunek”
Rozpoczęcie zajęć: 2 września 2024r.
Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2024r.
Ferie zimowe: 27 stycznia - 9 lutego 2025r.
Wiosenna przerwa świąteczna: 17 kwietnia - 22 kwietnia 2025r.