Młody wiekiem, wielki sercem - Wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Kacper.
Kacperek - jesteśmy z Ciebie dumni.
Opłata za abonament obiadowy dla uczniów
za miesiąc LUTY 2021
abonament obiadowy
od 1.02. do 26.02.2021
wynosi 70,00 zł
Cena 1 obiadu wynosi 3,50 zł
20 dni x 3,50 = 70,00 zł
Prosimy wpłacać w dniach: 1- 5 LUTEGO 2021r.
na konto szkoły
86 1240 2890 1111 0010 3581 7186
UCZNIOWIE KLASY 1B WPŁACAJĄ: 52,50 ZŁ
15dni x 3.50=52.50zł
szczegóły: obiadyLuty2021.pdf
Uczniowie nagrodzeni w szkolnym konkursie czytelniczym "Czy znasz tę baśń?" kl. 1-3 z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Ta piątka uczniów była najlepsza spośród 53 osób biorących udział w konkursie.
Gratulujemy zwycięzcom!!!
Zakończyliśmy bardzo trudny dla wszystkich I semestr roku szkolnego 2020/2021. Rada Pedagogiczna podsumowała wyniki klasyfikacji:
Frekwencja w klasach I - III wyniosła 90,65%
Frekwencja w klasach IV - VIII wyniosła 92,06%
Frekwencja całej szkoły wyniosła 91,35%
Średnia ocen w szkole wynosi 4,26
W klasach IV - VIII średnią co najmniej 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie uzyskało 74 uczniów.
Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom!
Dziękujemy za współpracę w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie.
Życzymy sukcesów w II semestrze!
Nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły podjęli współpracę z nauczycielami języka angielskiego ze szkoły w miejscowości Denia w Hiszpanii. Współpraca ta będzie polegać na wymianie listów między kilkorgiem naszych uczniów a uczniami z Hiszpanii, w związku z tym uczennice klasy VIb ( Elena Dunda i Malena Snarska), a także Zosia i Ewa Lachowskie z klasy VIa przygotowały plakaty zawierające informacje na temat tego pięknego kraju.
Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta!
15 lat temu – 18 stycznia 2006 roku – zmarł ksiądz Jan Twardowski, poeta, autor liryków religijnych, wieloletni rektor warszawskiego kościoła sióstr wizytek i wykładowca w seminarium duchownym. Został pochowany w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Nasza „Dwójeczka „ nosi imię Księdza Jana Twardowskiego już od 1993 roku.
Podczas II wojny światowej pomagał mieszkańcom getta, dołączył do Armii Krajowej i wspierał jej działania, nie brał jednak udziału w akcjach zbrojnych.
Nazywany „księdzem Janem od biedronki”, wydał ponad 20 tomów poezji. Wśród nich są: „Znaki ufności”, „Miłość miłości szuka”, „Niebo w dobrym humorze”, „Nie bój się kochać”. Niektóre aforyzmy z jego utworów weszły do języka potocznego jak: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.
Dużym powodzeniem cieszą się także zbiory opowieści i anegdot, które powstawały z myślą o dzieciach: „Zeszyt w kratkę”, „Niecodziennik”, a także „Elementarz księdza Twardowskiego dla grzeszników i świętych”. Pisał też eseje oraz opowiadania.
Jego poezja, otwarta na różnorodność i piękno życia, wyraża postawę bliską tradycji franciszkańskiej, solidarnej z cierpieniem i ułomnością. Ksiądz Jan Twardowski chciał, by wiersze uczyniły świat lepszym.
W 2005 roku ksiądz Twardowski opublikował zbiór wierszy i rozważań „Budzić nadzieję. Abecadło dziewięćdziesięciolatka”, a jesienią tego samego roku ukazała się jego książka „Śmierć na śmierć nie umiera”.
Charakterystyczną cechą poezji księdza jest przejawiający się w niej zachwyt nad sprawami i zjawiskami codziennego życia oraz zamiłowanie do przyrody. Poeta podkreślał, że we współczesnych utworach „mało jest świata Bożego nazwanego po imieniu”.
W 2018 roku kilkuset uczniów ze szkół noszących imię księdza Twardowskiego spotkało się na dorocznym zjeździe w Świątyni Opatrzności. Ksiądz Józef Midura, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Rozogach na Warmii podkreślił prostotę, która cechowała księdza poetę.
W 2013 roku w Warszawie, nieopodal kościoła sióstr wizytek, gdzie pracował ksiądz Jan Twardowski, stanął pomnik w formie ławki z figurą duchownego. Na ławce wyryto napis, będący fragmentem wiersza poety: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.
Ksiądz Twardowski był laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, między innymi Nagrody PEN-Clubu. W 1996 roku odebrał Nagrodę Literacką im. Władysława Reymonta.
Uczniowie klas 1 - 3 od dnia 18 stycznia 2021r. wracają do nauki stacjonarnej. Uczniów obowiązuje plan lekcji sprzed 11 listopada 2020, czyli sprzed nauki zdalnej. Każda klasa będzie miała wszystkie swoje zajęcia w jednej sali:
klasa 1 a - sala 26
klasa 1 b - sala 17
klasa 2 a - sala 22
klasa 2 b - sala 25
klasa 2c - sala 7
klasa 3 a - sala 23
klasa 3b - sala 18
klasa 3 c - sala 10
Świetlica szkolna oraz biblioteka wznawiają pracę według grafiku sprzed rozpoczęcia nauki zdalnej.
W szkole obowiązują procedury bezpieczeństwa wprowadzone 1 września 2020 r., prosimy również o zapoznanie się z wytycznymi MEiN, MZ i GIS:
Opłata za abonament obiadowy dla uczniów
za miesiąc STYCZEŃ 2021
(abonament obiadowy od 18.01. do 29.01.2021)
wynosi 35,00 zł
Cena 1 obiadu wynosi 3,50 zł
10 dni x 3,50 = 35,00 zł
Prosimy wpłacać w dniach: 12 - 18 stycznia 2021 r.
na konto szkoły
86 1240 2890 1111 0010 3581 7186
UWAGA
ZAPISY NA OBIADY PROWADZI KANCELARIA SZKOŁY.
NALEŻY WYPEŁNIĆ DEKLARACJĘ
UWAGA
RODZICE UCZNIÓW KORZYSTAJĄCYCH Z OBIADÓW
NIEOBECNOŚĆ UCZNIA W SZKOLE NALEŻY ZGŁOSIĆ U INTENDENTA LUB W SEKRETARIACIE SZKOŁY (osobiście lub telefonicznie)
NAJPÓŹNIEJ DO GODZ.14:00 DNIA POPRZEDZAJĄCEGO NIEOBECNOŚĆ
TEL. 85 742 03 04 w. 34 - sekretariat
85 742 03 04 w. 38 - intendent
OGŁOSZENIE
Cena 1 obiadu dla nauczycieli w roku szkolnym 2020/2021
wynosi 7,50 zł
„Dwójeczkowe” kolędowanie dało impuls rodzinom. Oto jego ciąg dalszy. Z waszych występów cieszą się nie tylko nauczyciele, koleżanki i koledzy, ale chyba najbardziej dziadkowie i babcie. Zaproście do wspólnej zabawy swoich bliskich. Czekamy na wasze filmiki. Wiersze do improwizacji o tematyce królewskiej . Wszak Orszak Trzech Króli zamiast na ulicach może zagościć w naszych domach. Serdecznie pozdrawiamy. Katecheci.
A to nadesłane występy, interpretacje wierszy i kolędy : m.in.:
Interpretacja wiersza Trzej Króle jechali, Jezuska szukali Ewy Szelrburg - Zarembiny wykonaniu Rodziny Lachowskich. Obsada: królowie: Zosia, Ewa, Aleksander, narrator - mama Magdalena, pozostałe role - tato Marcin.
Interpretacja wiersza Ks. Jana Twardowskiego „Trzy królowe”, w rolach królowych Blanka i Kamila Tarasiuk oraz Małgorzata Staturska.
Kolędy w wykonują: Pola Ostapowicz, Julia Wnorowska, Lena Długozima i Kacper Chałaczkiewicz.
Uwaga! Uczniowie klas 7
Szeroko podjęte konsultacje z Radą Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, z księżmi, katechistami i katechetami wykazują, że obecny wiek kandydatów jest zbyt wczesny do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Nowy projekt przygotowania do tego sakramentu zakłada:
Wydział Katechetyczny informuje, iż ze względu na pandemię COVID – 19 i związane z nią obostrzenia, decyzją Księdza Arcybiskupa zostają odwołane wszystkie spotkania formacyjne prowadzone do tej pory w parafiach.
Z tej racji w roku 2021 sakrament bierzmowania nie będzie udzielany.
Dołączamy list Księdza Arcybiskupa do uczniów klas 7.
Szczęść Boże!
Kolędowanie Dwójeczki z naszym patronem, księdzem Janem Twardowskim
W konkursie plastyczno-technicznym "Pociągiem w świat" wzięli udział uczniowie klas I-III. Wykonali oni piękne prace. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.
A oto wyniki:
Kategoria - praca płaska
Kategoria - prace przestrzenne
Nagrody i dyplomy otrzymacie po powrocie do szkoły.
Kinga Puławska i Anna Baroody
„Nasza nadzieja w Betlejem”
Podsumowanie XXVIII edycji Konkursu szkolnego na najpiękniejszą szopkę betlejemską
W konkursie udział wzięli uczniowie z klas I – VIII. Szopki były wykonane z różnorodnych materiałów. W pracach wykorzystano drewno, papier, modelinę, plastelinę, styropian, karton, masę solną , włóczkę, makaron oraz różnorodne materiały plastyczne pochodzące z recyklingu. Po raz pierwszy nie mogliśmy zaprezentować szopek na terenie szkoły z powodu pandemii Covid-19. Pomimo przeniesienia konkursu do sieci, i formy online nasi uczniowie nie zawiedli. Poziom wykonanych szopek był bardzo wyrównany. Szopki były różnorodne. Po raz pierwszy pojawiła się szopka trzypiętrowa, nawiązująca do naszych mieszkań w blokach.W tegorocznej edycji Konkursu postanowiliśmy nagrodzić 11 szopek oraz wyróżnić 8.
Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów:
Nagrody:
Wyróżnienia:
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone tuż po powrocie do nauki, po przerwie zimowej (około 18 stycznia 2021) Serdecznie gratulujemy laureatom. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Organizatorzy: Marianna Jankowska , Katarzyna Puchacz.
Białystok, 16 grudnia 2020 roku,
Uczniowie klasy 2c zapraszają do obejrzenia jak przygotowują się do Świąt...
Zapraszamy do zapoznania się ze spotem profilaktycznym o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, który powstał inicjatywy Komendy Głównej Policji:
https://kuratorium.bialystok.pl/wp-content/uploads/2020/12/mswia-bez-audiodeskrypcji.mp4
Świetliki aktywnie włączyły się w Ogólnopolską Akcję Świąteczną ,,Serce za odwagę’’. Jej celem było przygotowanie kartek świątecznych dla Bohaterów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. W ten symboliczny sposób dzieci złożyły podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się żołnierze walczący w czasie wojny. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawimy przyjemność naszym Bohaterom, do których dotrą świąteczne życzenia
Rozpoczęcie zajęć: 2 września 2024r.
Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2024r.
Ferie zimowe: 27 stycznia - 9 lutego 2025r.
Wiosenna przerwa świąteczna: 17 kwietnia - 22 kwietnia 2025r.