MENU

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

Rada Uczniowska w roku  szkolnym  2012/2013

 

Wojciech Droździewicz  kl. VI a    – przewodniczący

Aleksandra Czarniecka kl. VI a     – wiceprzewodnicząca

Sebastian Backiel  kl. V b            – wiceprzewodniczący

Gabriela Cylwik   kl. IV b             – skarbnik

Justyna Ambrożej kl. V b             – sekretarz

opiekunowie:  Małgorzata Mazurek , Marianna Jankowska

 

Nasze najbliższe propozycje

   

"Kartonada" - "Zbieraj kartony  - leć do Barcelony" 

 

 

Konkurs KARTONADA ma na celu zbudowanie wśród dzieci i rodziców świadomości oraz wypracowanie nawyku selektywnej zbiórki odpadów a w szczególności kartonów, które są surowcem odnawialnym czyli nadają się do recyklingu. Recykling nie tylko ogranicza zużycie surowców naturalnych, ale także zmniejsza ilość odpadów,  co niewątpliwie sprawia, że jest to jedna z najbardziej efektywnych metod ochrony środowiska.

Zbiórka kartonów w ramach konkursu trwa od 11 lutego do 24 maja 2013 roku. Kartony, które będą zbierane w ramach konkursu Kartonada, muszą być opróżnione   i  odpowiednio zgniecione. Tak przygotowane kartony wrzucamy do żółtego pojemnika znajdującego się na parterze naszej szkoły przy sali nr  1A

 • Nagrody przyznawane klasom za największą liczbę zebranych przez klasę kartoników w przeliczeniu na uczniów klasy, biorących udział w Konkursie:
  Miejsce 1
  Dla uczniów oraz wychowawcy oddziału klasowego – wycieczka integracyjna na terenie Polski („Zielona Szkoła”) o wartości 500 PLN brutto na osobę
  Miejsce 2
  Dla uczniów oraz wychowawcy oddziału klasowego – jednodniowa wycieczka do Centrum Kopernika w Warszawie o wartości 150PLN brutto na osobę
  Miejsce 3
  Dla uczniów oraz wychowawcy oddziału klasowego - gadżety „Mleka z Klasą” o wartości 100PLN brutto na osobę
 • Nagroda przyznawana uczniowi za największą liczbę zebranych kartoników:
  Miejsce 1
  Dla ucznia oraz opiekuna – wyjazd do Barcelony o wartości 2000 PLN brutto na osobę oraz kwota pieniężna w wysokości 200PLN brutto
  Miejsce 2
  Dla ucznia – iPod Nano o wartości 670PLN brutto
  Miejsce 3
  Dla ucznia- konsola PSP o wartości 550PLN brutto

Sposób przeliczania kartonów:

 • karton o pojemności poniżej 1 l = 1 karton w konkursie
 • karton o pojemności od 1 l do 1,99 l = 2 kartony w konkursie
 • karton o pojemności 2 l = 3 kartony w konkursie

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie !!!!

Więcej informacji znajduje się na stronie www.kartonada.pl

Samorząd Uczniowski

i koordynator konkursu Pan Paweł Dudziński.

 

 

Wiosenny Przegląd „Dwójkowych” Talentów

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich  uczniów naszej szkoły  na Wiosenny Przegląd „Dwójkowych” Talentów, który odbędzie się w dniu 30 kwietnia 2013 r.

 Karty zgłoszenia można pobrać w sali nr 1 u p. M. Jankowskiej . Zgłoszenia przyjmujemy do 24 kwietnia.

 

Samorząd Uczniowski 

 

 

Początek…  wymyślanie…  planowanie…

Początek Roku Szkolnego to czas zbierania nowych pomysłów, planów i zamierzeń. Uczyniliśmy to na specjalnym wrześniowym spotkaniu. Z  „kuferka pomysłów” wydobyliśmy m.in.: Familiadę , konkurs „Mam Talent”, wiosenny  „Szalony pokaz mody”, Andrzejkową i Walentynkową Dyskotekę.

* Mamy nadzieję, że podołamy tegorocznym wyzwaniom.

 

Dzień    Edukacji   Narodowej

            Samorząd Uczniowski włączył się w organizację obchodów Dnia Edukacji Narodowej poprzez przygotowanie słodkich  upominków całej społeczności szkolnej. Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz obecni na uroczystym apelu goście z projektu Comenius otrzymali wraz z życzeniami wykonane własnoręcznie przez uczniów kwiaty.   Słodycze zostały ufundowane przez Radę Rodziców.           

Dyskoteka   Andrzejkowa

W dniu 27 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa. Bawiliśmy się znakomicie, bisom i pozdrowieniom  składanym za pośrednictwem  DJ nie było końca. Hitem dyskoteki został utwór „Ona tańczy dla mnie”. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ( zakładka „Album Fotograficzny”).

 

Patriotyczne   śpiewanie   2012

9 listopada 2012r. przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w szczególnym przedsięwzięciu pod hasłem ,,Patriotyczne Śpiewanie ‘’ w ramach Wojewódzkich Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada. Spotkanie to odbyło się w sali WOAK-u SPODKI przy ul. Św. Rocha 14.

 

 

Podaruj   Kartkę   na   Święta

            W dobie komputeryzacji i zafascynowania mass mediami, my postanowiliśmy być wierni Tradycji. Chętni uczniowie wykonali samodzielnie kartki o Tematyce Bożonarodzeniowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  „Świąteczną Pocztą” dostarczyli kartki wraz z życzeniami wszystkim nauczycielom i pracownikom  naszej szkoły.

„Góra   Grosza”

W zbiórce wzięło udział 11 klas. Łącznie zebraliśmy – 583 zł 46 groszy.

Na jednego ucznia przypada – 2 zł 1 grosz.

Najhojniejsze i najlepiej zorganizowane klasy w zbieraniu to:

klasa     V b         -  164 zł  76 gr                   

klasa     VI a        -  121 zł  97 gr

klasa     III b        - 100 zł   47 gr

 

Pomóżmy Polskim Dzieciom w Żytomierzu

Samorząd Uczniowski  włączył się w akcję zbierania elementarzy do nauki j. polskiego zorganizowanej przez stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Obwód żytomierski to największe skupisko polskie na Ukrainie, jednocześnie najbiedniejszy rejon w całym państwie, praktycznie dochodzi tam tylko niewielka pomoc z Polski. Według danych konsularnych obwód żytomierski zamieszkany jest przez 50 000 Polaków.

 

 

 

Akcje charytatywne

 

Od września do stycznia Sekcja Kulturalno – Oświatowa  pod kierunkiem pani Ewy Kosińskiej przeprowadziła szereg akcji charytatywnych. Wsparliśmy:

 

 • Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”
   z Gdyni – sprzedaliśmy „cegiełki” i wpłaciliśmy pieniądze.
 • Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami „Amun” z Raciborza –
  - przekazaliśmy pieniądze uzyskane za pocztówki świąteczne.
 • Polskie placówki (Dom Dziecka i szkoły) na Litwie –wysłaliśmy dary rzeczowe: żywność, zabawki, ubrania, przybory szkolne.
 • Dzieci z ubogich rodzin – zebraliśmy i podarowaliśmy przybory szkolne, słodycze do mikołajkowych i  świątecznych paczek dla podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nazaret” Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
 • Białostockie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - otrzymało od nas  preparaty chroniące psy przed kleszczami (za sumę 321 zł, 44 gr.) .
 • Fundację "Kotkowo" - dostała jedzenie dla bezdomnych kotów i psów.

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

21 marca zimę głośno żegnaliśmy i wiosnę witaliśmy. Cukierki na osłodę aury za oknem społeczności szkolnej rozdawaliśmy i przybycie wiosny kalendarzowej radośnie wszystkim oznajmialiśmy.

 

Wspólne picie wody w Szkole Podstawowej nr  2

 

 

                                                             

W dniach 18 – 22.03.2013r. w naszej szkole podjęto  liczne działania  mające na celu przygotowanie społeczności szkolnej do obchodów Światowego Dnia Wody. Uczniowie na zajęciach Koła Młodych Ekologów opracowali akcję edukacyjną poświeconą tematyce wody. Przedstawiciele poszczególnych klas wykonali prezentacje multimedialne i plakaty. Przygotowali się też do poprowadzenia  quizu. Zaprezentowali swój program w ramach godzin wychowawczych.

Pani Alicja Juszkiewicz przeprowadziła zajęcia dotyczące wody dla wychowanków świetlicy. Dzieci wzięły udział w zorganizowanym przez nią konkursie pt.,, Woda źródłem życia”.

Nauczyciel Języka Angielskiego - Pan Paweł Dudziński rozmawiał  na temat wody  z uczniami  klas I – III.

22 marca cała społeczność szkolna spotkała się na holu pierwszego piętra . Członkowie Koła Młodych Ekologów w krótkim wystąpieniu  odpowiedzieli na pytanie:  Po co pić wodę?  oraz uświadomili wszystkim zdrowotne skutki  jej niedoboru.

Przewodniczący  Samorządu Uczniowskiego  - Wojciech Droździewicz - w towarzystwie koleżanki – Agaty Sawko -  złożył wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia  z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  

Zanim rozpoczęło się wielkie picie wody w SP2, wszyscy zgromadzeni wielkimi brawami podziękowali szkolnemu koordynatorowi konkursu ,,Kartonada”   – Panu Pawłowi Dudzińskiemu, który zatroszczył się o dotarcie do naszej szkoły kartoników z wodą.  Po krótkiej instrukcji dotyczącej właściwego postępowania z kartonami po napojach samorządy poszczególnych klas odebrały z rąk Pań Marianny Jankowskiej i Małgorzaty Mazurek – opiekunek Samorządu Szkolnego kartoniki z wodą  i   przekazali je  członkom swoich klas . Finał akcji stanowiło WSPÓLNE PICIE WODY  W SP2.

 

 

 

 Kartki na Wielkanoc

Kartki tradycyjne wręczaliśmy i wszystkim, mimo aury zimowej, serdeczne życzenia  z okazji  Świąt Wielkanocnych składaliśmy.


                            

 

 

 

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2022r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2022r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 5 lutego 2023r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 6 - 11 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2023r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
14 października 2022r.
31 października 2022r.
17 kwietnia 2023r.
2 maja 2023r.
23, 24, 25 maja 2023r. (egzaminy)
9 czerwca 2023r.