Wolontariat

2018/2019

 

UWAGA UCZNIOWIE!

SZKOLNY WOLONTARIAT JUŻ DZIAŁA!!!!

01.10.2018 r. rozpoczął działalność szkolny wolontariat. Wszystkich uczniów zainteresowanych dobrowolną, bezpłatną oraz bezinteresowną działalnością na rzecz innych zapraszamy do udziału w spotkaniach szkolnego wolontariatu.

Więcej informacji u opiekunów szkolnego wolontariatu.

A. Cichończyk, M. Jankowskiej, A. Juszkiewicz, A. GołębiewskiejPOMAGAMY DZIECIOM Z AFRYKI !!

Można przynosić :

-przybory szkolne : ołówki , kredki , bloki A4 , długopisy , pastele , nożyczki , zeszyty (cienka okładka ) , kolorowanki , klej , linijki , mazaki , taśma, piórniki, ...

-rzeczy sportowe : piłki , skakanki , ...

-zabawki : misie , puzzle, rzeczy do piaskownicy , ...

Zbiórka rzeczy w sali nr 1, od 18.03 do 05.04.

 


 

Znalezione obrazy dla zapytania pah
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz kiermasz walentynkowy -
- dochód z kiermaszu zasili konto PAH.

 

Zbiórka karmy dla psów i kotów zakończona .Ogromne podziękowania dla wszystkich osób które wzięły w niej udział. Karma, koce  i inne podarowane rzeczy wędrują do białostockiego schroniska dla psów.Kocia karma trafiła do Fundacji Kotkowo.
 
  

Nasi dzielni wolontariusze w akcji! Uczniowie klas starszych chętnie dzielą się swoją wiedzą z młodszymi kolegami, pomagając im w odrabianiu lekcji i w nauce.
 
     

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza akcję pod hasłem"Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska".
Akcja trwa do 30.11.2018r. zbieramy: karmę suchą i w puszkach dla kotów i psów, koce i duże ręczniki(do ocieplania legowisk),obroże ,smycze ,miski.
 

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada.

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Pluszowy Miś – historia niezwykłej maskotki

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Pluszowy miś – bohater bajek i filmów

Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.
Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość 
pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

 

Dzień Pluszowego Misia  w SP 2         

 Dzień Pluszowego Misia  ma wymiar  symboliczny.

 Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu wielu akcji dobroczynnych np. zbiórek zabawek na rzecz potrzebujących dzieci. - I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?  

        Wolontariusze  Szkoły Podstawowej nr 2 zapraszają do udziału w tym święcie poprzez podzielenie się pluszowym misiem z dziećmi chorymi. Wraz z Fundacją „Mam Marzenie” będziemy prowadzić zbiórkę nowych pluszaków, które zostaną przekazane chorym dzieciom  w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

        Pluszaki a także artykuły plastyczne i gry planszowe  można przekazywać wolontariuszom lub opiekunom :

                     M. Jankowskiej, A. Gołębiewskiej, A. Cichończyk.


 

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE!!!!!.

Pilnie poszukiwani są wolontariusze zainteresowani tematem pomocy w odrabianiu zadań domowych potrzebującym uczniom z klas I – IV.

Zapraszamy!!!!


KODEKS ETYCZNY WOLONTARIUSZA

 

Być pewnym  - Zastanów się, dlaczego chcesz pomagać innym ludziom.

Być przekonanym  - Nie oferuj swej pomocy, jeżeli nie jesteś przekonany o wartości tego, co robisz.

Być lojalnym - Zgłaszaj sugestie, nie „uderzaj” w innych.

Przestrzegać zasad -  Nie krytykuj rzeczy, których nie rozumiesz.  Może okazać się, że mają swoje uzasadnienie.

Mówić otwarcie -  Pytaj o rzeczy, których nie rozumiesz. Nie pozwól, by tłumione wątpliwości i frustracje odciągnęły Cię od tego, co najważniejsze, bądź zmieniły w osobę stwarzającą problem. 

Chętnie uczyć się - Rozszerzaj swoją wiedzę. 

Stale się rozwijać - Staraj się wiedzieć jak najwięcej o Twojej organizacji i pracy. 

Nie sprzeciwiać się kontroli nad sobą -  Będziesz pracował lepiej i z większą satysfakcją, wykonując to, czego od Ciebie się oczekuje.

Być osobą na której można polegać - Praca jest zobowiązaniem. Wykonuj to, co zgodziłeś się zrobić. Nie składaj obietnic, których nie jesteś w stanie spełnić.

 Działać w zespole - Znajdź dla siebie miejsce w grupie. Samotnik działający na własną rękę jest mało skuteczny.

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.