MENU

Zerówka

Czerwiec

Nauka matematyki przez zabawę.

  

Dzień Mamy i Taty.

   

Wycieczka do stadniny koni "Kres".

   

 

Maj

Nasze kochane Mamy!

Zerówkowicze wysyłają kartki pocztowe!

     

Dzięki przedstawicielom Podlaskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii dzieci  z zerówki wspaniale umieją dbać o ząbki!

   

 

Zerówkowicze wiedzą, kiedy została uchwalona Konstytucja 3 maja, znają też polskie symbole narodowe.

Kwiecień

Podczas zajęć uczniowie z zerówki zgłębiali tajniki profesjonalnej fotografii. Dziękujemy naszym gościom.

    


Pani Pielęgniarka opowiedziała naszym uczniom z zerówki, jak dbać o zdrowie, higienę oraz jak udzielać pierwszej pomocy.

    

Szkolny plac zabaw jest najlepszy na świecie!

    

Dzieciaki uwielbiają Bum bum rurki. Dziękujemy Pani Izie za wspaniałą muzyczną zabawę!

   

Marzec

Wizyta przedstawiciela Zakładu Energetycznego. Dzięki niej dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych. O numerze pogotowia energetycznego - 991- będzie przypominać klasowa maskotka.

    

Dzień Kolorowej Skarpetki

Pozdrawiamy Tymka i jego Rodziców!

    

Literkowe zabawy.

   

Dzień kobiet w zerówce.

   

Nasi uczniowie oswolili swoje strachy i zrobili im przytulne papierowe domki...

  

Luty

Warsztaty "Tajemnice kuferka babci..."

  

Grudzień

Przedstawienie "Poszukiwany Święty Mikołaj"

      


Świąteczne reniferki!

      


Wspólne wykonywanie ozdób swiatecznych. Dziękujemy za pomoc i magiczną atmosferę!

   

Listopad

Dzieci ze szkolnej zerówki oraz klasy IIIb uczestniczyły w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Po części teoretycznej każdy uczestnik miał możliwość praktycznego przećwiczenia nabytych umiejętności.

   

Pan Jarek Jatel zaprosił naszych przedszkolaków do świata emocji, które towarzyszą nam każdego dnia. Było dużo śmiechu i zabawy!

 

 

Pani Tereska ze szkolnej stołówki zapoznała Zerówkowiczów z zasadami zdrowego odżywiania. Obiecała też ugotować dzieciom ich ulubione danie. W głosowaniu, które przeprowadziły dzieci, wygrał krupnik i kotlet schabowy. Realizacja obietnicy w przyszłym tygodniu smiley

      

10 listopada pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Białostockiej dzieci z zerówki uczciły pamięć poległych za wolną Polskę.

      

Śniadanie Daje Moc!

      

    

Pierwsza zasada na spacerach - być widocznym i bezpiecznym.

    

Z okazji Święta Niepodległości otrzymaliśmy z kancelarii Pana Prezydenta Miasta piękne kotyliony w barwach narodowych - dziękujemy!

 

Październik

Październik upłynął nam bardzo szybko. Dzięki wizytom zaproszonych gości mieliśmy okazję zdobyć nowe doświadczenia i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Podczas spotkania z funkcjonariuszką z Komendy Miejskiej Policji nauczyliśmy się zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Mogliśmy też sprawdzić się jako cukiernicy w  Manufakturze Słodyczy "Cukier – Lukier", w której to odbyły się słodkie warsztaty własnoręcznego wykonywania lizaków. Okazało się również, że nasi Zerówkowicze mają niezły talent do sportów walki. Odkrywcą tego faktu stał się Pan Marcin Siegieńczuk – Trener OYAMA  KARATE (i przyjaciel Naszej Szkoły ), który dzięki swojej uprzejmości zaznajomił dzieci z tajnikami tej dyscypliny.  W Październiku mieliśmy okazję spotkać się także z suczką Kseną oraz jej troskliwymi opiekunami z KMP. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o specyfice pracy psa policyjnego oraz zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nieznajomym czworonogiem. Zerówkowicze chętnie pokazali Panom Policjantom znajomą już im pozycję żółwia. W nagrodę każda chętna osoba mogła osobiście podziękować Kseni za zajęcia i ją pogłaskać.  Nasze przedszkolaki ucieszyły się też z nowych zabawek, które mimo tego, że do grudnia jeszcze  trochę czasu, pojawiły się w szkolnej zerówce. Dzięki Maksowi i Jego Mamie natomiast (albo odwrotnie ) mogliśmy delektować się pysznym ciastem, które umiliło nam październikowy dzień. Dziękujemy i ..... polecamy się na przyszłość . Ukłony uznania należą się również Zuzi oraz Jej Mamie, które nazbierały, a następnie dały radę przynieść do szkoły całą wielką torbę żołędzi. Żołędzie te zostały przekazane jako pożywienie zwierzętom znajdującym się pod opieką białostockiego zoo.

Myśląc o tych, którzy odeszli dzieci odwiedziły dawny cmentarz żydowski przy ulicy Bema. Poznały w ten sposób fragment białostockiej historii .........a przy okazji miały ogromną frajdę, gdyż właśnie podczas naszego spaceru spadł pierwszy śnieg.

 

                 

      

    

        

  

  

    

 

Wrzesień

Wrzesień był miesiącem pełnym wrażeń! Poznawaliśmy się, ustalaliśmy zasady panujące w grupie,  a przede wszystkim bawiliśmy się w najlepsze. Nasi Zerówkowicze zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych co w praktyce mieli okazję przećwiczyć podczas spaceru. Odkrywali tajemnice robotyki oraz energię jaką daje taniec.  Okazało się, że wszystkie dzieci lubią warzywa  (w tym momencie ukłon w stronę Rodziców – Szanowni Państwo…….. Brawo Wy !!! )  Dzieci zapoznały się również z darami lasu oraz zwierzętami jakie w nim mieszkają. Wiedzą nawet jak zachować się w czasie burzy. Odwiedzali nas też ciekawi goście np. Straż Miejska, która opowiedziała dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania w kontaktach z nieznajomymi. Pani Edyta – szkolny opiekun dzieci na przejściu – zadbała o to, aby wszyscy umieli zachować się na przejściach dla pieszych. Pani Policjantka natomiast zapoznała dzieci z pracą, umundurowaniem i obowiązkami funkcjonariusza policji. Nauczyła również dzieci sposobu alarmowania w sytuacjach zagrożenia. Pamiętaliśmy też o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Przedszkolaki lubią bajki”. W tym dniu nasi Zerówkowicze odwiedzili bibliotekę szkolną i wysłuchali przedstawienia o groszku.  Dzieci są bystre, kochane i  chętne do pracy i żeby nie było ….. Rodzice też.  Dziękujemy !

      

      

   

   

   

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2022r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2022r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 5 lutego 2023r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 6 - 11 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2023r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
14 października 2022r.
31 października 2022r.
17 kwietnia 2023r.
2 maja 2023r.
23, 24, 25 maja 2023r. (egzaminy)
9 czerwca 2023r.