MENU

 • Rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną

 • Konkurs na palmę wielkanocną-zapraszamy do udziału!

 • Rekrutacja

  W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, iż listy przyjętych i nieprzyjętych nie będą wywieszane w szkole. Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są z urzędu (rodzice złożyli zgłoszenie do szkoły, co jest równoznaczne z przyjęciem do szkoły), kandydaci, którzy nie mieszkają w obwodzie SP2 i brali udział w rekrutacji otwartej zostaną powiadomieni o decyzji telefonicznie.

 • Gratulujemy sukcesu!

  Siostry Weronika i Dominika z klasy 7A zajęły III miejsce w wojewódzkim konkursie „Das möchte ich mal sehen, hören, erleben …”. Konkurs organizowany przez Mediotekę Języka Niemieckiego w Białymstoku w ramach współpracy  z Goethe-Institut Warschau miał na celu motywowanie do nauki języka niemieckiego poprzez aktywizowanie zmysłu wzroku. Dziewczyny miały za zadanie stworzyć pomoc dydaktyczną według zasad tworzenia plakatów edukacyjnych. Jak widać po wynikach konkursu świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

 • Festiwal baśni i legend Podlasia – konkurs czytelniczy

  Drogi Czytelniku!

  Masz teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących pozycji książkowych. Niestety - z wiadomych przyczyn - nie wypożyczysz ich w naszej szkolnej bibliotece. Jednak zachęcamy Cię, byś wziął udział w konkursie czytelniczym.

   

  Cel: Prezentacja legend Podlasia
  Znajdź i zapoznaj się z legendą dotyczącą regionu podlaskiego korzystając z zasobów internetowych, własnej domowej biblioteczki lub opowieści starszych. Następnie  wypełnij kartę pracy według poleceń na niej zawartych. Kartę wyślij na adres: bibtekasp2@gmail.com

  Do udziału w konkursie bibliotecznym zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-8.
  Wysyłamy Ci w załączniku kartę pracy.

  Pisz, rysuj, ale przede wszystkim czytaj! A po powrocie do szkoły już w pierwszym tygodniu rozstrzygniemy konkurs. Nagrody przyznamy w dwóch kategoriach: klasy I-IV oraz kl. V-VIII

  Życzymy zdrowia i pasjonujących lektur! Do miłego zobaczenia!
  Panie z biblioteki: Jolanta Kosobko, Kinga Wołowicz

 • epodreczniki.pl

  Instrukcja dla rodzica/ucznia jak założyć konto na platformie epodreczniki.pl:

  Rozpoczecie_pracy_na_platformie

 • Organizacja zdalnego nauczania

  Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

  Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20 marca 2020 szkoła do 10 kwietnia 2020r. będzie zamknięta. W związku z powyższym w dalszym ciągu będziemy uczyć się w formie zdalnej.
  Jest to nowa sytuacja zarówno dla Was Rodzice i Uczniowie, jak i dla nas nauczycieli. Jest to sytuacja nie tylko nowa, ale i bardzo trudna.
  Od 25 marca zajęcia będą odbywały się zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, głownie z wykorzystaniem dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej i dostępnych nam platform edukacyjnych.
              Udział w zajęciach jest obowiązkowy.
  Drodzy uczniowie, pracujcie systematycznie i nie zrażajcie się ewentualnymi niepowodzeniami. Postaramy się, by nie przeciążać Was zadaniami, a Was rodzice nie obciążać nadmiarem dodatkowej pracy.
  Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa i ich przestrzegajcie.
  Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom, aby usystematyzować sposób przesyłania zadań dla dzieci ustalamy następujący plan:
  poniedziałek: język polski, jęz. niemiecki, przyroda, fizyka, edukacja wczesnoszkolna
  wtorek: matematyka, jęz. angielski, WOS, informatyka
  środa: język polski, historia, biologia, technika, religia, edukacja wczesnoszkolna
  czwartek: matematyka, plastyka, chemia, EdB, Wdż, język angielski (I - III)
  piątek: język polski, muzyka, geografia, doradztwo zawodowe, w-f, edukacja wczesnoszkolna
              Prosimy rodziców o monitorowanie pracy i aktywności dzieci.
  Wszystkie niezbędne informacje będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej szkoły oraz przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
  Do 10 kwietnia szkoła jest zamknięta. Wszystkie sprawy prowadzone przez sekretariat  prosimy załatwiać drogą telefoniczną  85 74 20 304 lub mailową.

  Agnieszka Krokos
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
  w Białymstoku

 • My food - e-book klasy 2c

  Oto wynik wspólnej pracy uczniów klasy 2c po pierwszym tygodniu nauki na odległość...

 • Opłaty za obiady

  Uprzejmie informujemy, że opłaty za obiady za kwiecień 2020 r będą przyjmowane po rozpoczęciu zajęć lekcyjnych. Nadpłaty za marzec 2020 r. zostaną zwrócone na konta bankowe. Nadpłaty osobom, które nie podały numeru konta zostaną zaliczone na poczet wpłat za kwiecień 2020 r.

 • Innowacja "Szkoła bez prac domowych"

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną oraz koniecznością przejścia na nauczanie zdalne i uczenie się w domu tymczasowo przerywamy realizację innowacji pedagogicznej "Szkoła bez pracy domowej".

 • WAŻNA INFORMACJA DLA ÓSMOKLASISTÓW

  Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla ósmoklasistów. Zachęcamy do skorzystania!

 • Zdalne lekcje

  Nauczyciele są w stałym kontakcie z uczniami i ze szkołą. Głównym źródłem współpracy jest dziennik elektroniczny. Na stronie została również utworzona zakładka DLA UCZNIA, w której znajdują się informacje o zadaniach od nauczycieli.

 • Dziennik elektroniczny

  Rodziców, którzy mają problem z logowaniem do dziennika elektronicznego informujemy, iż w celu przypomnienia lub odzyskania loginu należy skontaktować się z wychowawcą klasy. Hasło natomiast odzyskujemy poprzez kliknięcie na link Przypomnij hasło w oknie logowania. Nowe hasło zostanie przesłane na adres mailowy podany podczas zakładania konta przez wychowawcę klasy.

  W przypadku braku kontaktu do wychowawcy klasy, proszę o email na adres szp2@bialystok.home.pl - login zostanie przesłany.

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04 br. (czwartek).

 • Ważna informacja dla Rodziców

  Zgodnie z zarządzeniem Premiera od jutra (12.03) zawiesza się naukę w szkołach - na okres 2 tygodni. W szczególnych przypadkach (braku opieki w domu) w dniach: czwartek (12.03) i piątek (13.03) szkoła zapewnia opiekę świetlicy. Od poniedziałku (16.03) szkoła będzie całkowicie zamknięta.

  Od jutra (12.03) odwołane są obiady.

  Proszę na bieżąco sprawdzać informacje zamieszczane na stronie internetowej szkoły oraz zapoznać się z informacją podaną w linku poniżej.

 • Informacja ws. konsultacji

  Informujemy, że konsultacje dla Rodziców, które miały odbyć się w dniu 25 marca zostały odwołane. O nowym terminie konsultacji poinformujemy za pomocą strony internetowej.

 • Gratulujemy stypendystkom!

  Gratulujemy naszym uczennicom z klasy 5b , Malenie Snarskiej i Elenie Dunda za otrzymanie Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie z województwa podlaskiego na 2020 rok. Brawo!!!

 • Spotkanie z dyrekcją szkoły

 • Turniej sportowy klas 8

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 2 września 2019r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2019r.

Ferie zimowe: 20 stycznia - 2 lutego 2020r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 9 - 14 kwietnia 2020r.

Zakończenie  zajęć: 26 czerwca 2020r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
 2, 3, 7 stycznia 2020r.,
20 kwietnia 2020r., 
 21,22,23 kwietnia 2020r.(egzaminy),
12 czerwca 2020r.