Szkolne Koło Caritas

2019/2020

Szkolne Koło Caritas "Kromka chleba"

Opiekunką koła jest pani Marianna Jankowska.


  • Jeżeli chcesz włączyć się w Akcje Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas "Kromka chleba" serdecznie zapraszamy. Spotkania odbywają się w poniedziałki (raz na dwa tygodnie) o godz. 14.35. 

 

  • Szukamy chętnych do "Szkolnego pogotowia" - osoby mogące zaoferować swoją  pomoc w odrabianiu lekcji dla uczniów klas I -III mogą zgłaszać się do p.M.Jankowskiej (sala 1).                           

MARZEC

Dar Juniora dla Seniora - link do regulaminu akcji

 

XVIII Zbiorka Żywnosci Caritas - link do regulaminu akcji

 

Wolontariusze to ludki do "tańca i do różańca". Jak trzeba pomagamy, ale też lubimy się bawić.W sobotę próbowaliśmy naszych sił w Strefie Wysokich Lotów. Jak było zobaczcie na zdjęciach.I dołączcie do nas.Spotkania Wolontariuszy w czwartki o godz. 15.30 w sali nr 1. Zapraszamy!

      

LUTY

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego Walentynkowego Kiermaszu! Słodkie serduszka i walentynkowe kartki na pewno sprawiły radość ukochanym "Walentynkom" i "Walentym". A my zanieśliśmy dobro dalej. Karma za środki z Kiermaszu trafiła do Białostockiego Schroniska. Wolontariusze z SP nr 2.

      

 

STYCZEŃ

Nasi uczniowie w Orszaku Trzech Króli.

   

      


GRUDZIEŃ

25 Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas  ”Kromka Chleba” przy SP nr 2 tradycyjnie włączyło się w zbiórkę żywności  w PSS „Kometa” przy ul Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Białymstoku. Serdecznie  dziękujemy wszystkim darczyńcom. Z zebranych artykułów zostały przygotowane paczki dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.

     


   

XVII Zbiórka Żywnosci CaritasTAK POMAGAM


LISTOPAD

      

Za nami kolejne wyjazdowe spotkanie integracyjne wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas „Kromka Chleba”. Tym razem odwiedziliśmy Las Bacieczki, gdzie przy mogile pomordowanych  w czasie II wojny światowej białostoczan ustawiliśmy wartę honorową i zapaliliśmy symboliczny znicz pamięci. Odwiedziliśmy także cmentarz przy ul. Św. Andrzeja Boboli, zapalając znicz pod pomnikiem nienarodzonych dzieci. W bacieczkowskim lesie spotkaliśmy zastęp harcerzy z TBS -  razem ogrzaliśmy się przy ognisku i dowiedzieliśmy się przy okazji, jak powstają „leśne” hamburgery. Zagraliśmy w podchody, następnie odwiedziliśmy największy w naszym mieście plac zabaw na skraju lasu i Leśnej Doliny. Zmarznięci lecz zadowoleni planujemy kolejną integrację w styczniu, po wszystkich akcjach wolontaryjnych( zapraszamy do obejrzenia zdjęć).

Przypominamy zbiórka żywności w PSS Kometa już 6 i 7 grudnia 2019.


PAŹDZIERNIK

      

,,Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie” to hasło tegorocznego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. ,,Kółko misyjne” działające w naszej szkole pod opieką mgr Katarzyny Puchacz zorganizowało wystawę misyjną poświęconą pracy misyjnej na Papui Nowej Gwinei. Mogliśmy poznać życie i prace misyjną w tym odległym od nas kraju, gdzie Dobra Nowina dotarła tam niespełna pół wieku temu oraz dotknąć namiastki ich kultury poprzez rekwizyty z wystawy.


NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY-LINK


W sobotę  12.10.2019 roku w Świętej Wodzie odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym wyjazdowe spotkanie integracyjne Wolontariuszy z SP 2.

Na początku uczestniczyliśmy we Mszy św. w Sanktuarium Matki Bolesnej w Świętej Wodzie. Po drugim śniadaniu i pysznej herbatce udaliśmy się na długi spacer leśnymi dróżkami. Po wyprawie odpoczęliśmy na placu zabaw, uczestnicząc w zabawach zręcznościowych i grach integracyjnych. Pogoda i humory dopisały wszystkim, co widać na zdjęciach poniżej.

   

 


WRZESIEŃ

  

  

KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA - link do akcji

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.