Szkoła i rodzina - jedna drużyna

Projekt Szkoła i rodzina - jedna drużyna realizowany w ramach grantu Prezydenta Miasta Białegostoku w roku 2015. Głównym założeniem projektu jest umocnienie pozycji szkoły jako ośrodka kultury w środowisku lokalnym. Dzięki realizacji założonych działań nastąpi integracja dzieci, rodziców i nauczycieli skupionych wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku oraz przedszkoli samorządowych nr 7, 51 i 53. W celu osiągnięcia powyższych założeń zaplanowano zorganizować następujące działania:

1. Szkolne Mistrzostwa Gry w Chińczyka  w kategoriach dzieci z klas I – III, dzieci z klas IV – VI, rodzice, nauczyciele. Podczas rozgrywek finałowych zostaną wyłonieni mistrzowie w każdej z kategorii, którzy następnie zagrają o tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

     

 2. Kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i rodziców.

     

3. Rodzinny Turniej Sportowy.

  

4.  Wieczór filmowy dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

  

5. Dwie wycieczki z przewodnikiem po Białymstoku. Podczas zajęć Koła Historycznego uczniowie poznają najważniejsze obiekty zabytkowe miasta i najbardziej znaczące postaci związane z dziejami Białegostoku. Pod kierunkiem nauczyciela opracują dokładne opisy poszczególnych zabytków i postaci i przygotują mini przewodnik po mieście, a następnie w grupach opracują trasy spacerów historycznych i wykonają folder, w którym je zaprezentują. Folder będzie kolportowany wśród wszystkich uczniów szkoły. Podczas pierwszej wycieczki uczniowie zapoznają się z pracą licencjonowanego przewodnika, a podczas drugiej sami wcielą się w rolę przewodników i samodzielnie przedstawią zabytki i postaci historyczne. Na obie wycieczki zostaną również zaproszeni członkowie rodzin uczniów (rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, etc.), którzy będą mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w nowej roli.

  

6. Rodzinne muzykowanie, impreza podczas której dzieci i ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie mogą zaprezentować swoje umiejętności muzyczne lub wokalne. Uczestnicy wykonają proste instrumenty muzyczne, które wykorzystają do ilustracji założonych fragmentów muzycznych.

  

7. Warsztaty plastyczno-artystyczne dla  dzieci i rodziców z Przedszkola Samorządowego nr 53 im. Marii Kownackiej w Białymstoku, Przedszkola Samorządowego nr 51 „Przyjazne” w Białymstoku, Przedszkola Samorządowego nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku.

  

8. Warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców poprzedzone prelekcją na temat zdrowego odżywiania. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają zdrowe przekąski, wymienią się doświadczeniami, a także przygotują materiały do książki kulinarnej, która będzie produktem podsumowującym przedsięwzięcie.

     

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.