MENU

Świadomy rowerzysta - Aktywny turysta - Bezpieczny uczeń

Założeniem  projektu  tego projektu było poznanie przez uczniów, a także ich rodziców różnorodnej formy bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz podnoszenie własnej sprawności fizycznej poprzez udział w aktywnych formach wypoczynku.

         

               

        

 

Uczniowie nabyli umiejętności bezpiecznego poruszania się rowerem po ulicach i ścieżkach rowerowych naszego miasta. Znają zasady wyposażenia roweru w elementy obowiązkowe jak również, dodatkowe które zwiększają bezpieczeństwo rowerzysty i je stosują w praktyce. Dzieci i rodzice nabrali nawyków zakładania odpowiedniego ubioru na wycieczki rowerowe, takie jak kask, rękawice, kamizelki odblaskowe, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego zwiększając jednocześnie swoje bezpieczeństwo. Dzieci nabrały nawyków dbania  o zdrowie fizyczne poprzez czynne uczestnictwo w różnego typu zajęciach sportowych jak również spożywania zdrowej żywności podczas wyjść i wycieczek rowerowych. Rower stał się popularnym środkiem transportu w życiu codziennym i w różnych porach roku.          

               

Uczestnicy poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

               

Dzieci, które nie posiadały karty rowerowej przystąpiły do egzaminu, pozytywnie zaliczyły wiedzę i praktyczną jazdę na rowerze co zaowocowało uzyskaniem pierwszego prawo jazdy.

              

Uczniowie przygotowywali się do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym, najpierw w obrębie szkoły, następnie drużyna reprezentowała szkołę w następnym etapie.

                                                                         

Efektem startu było uzyskanie przez naszą drużynę II miejsca w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  W klasyfikacji indywidualnej Turnieju BRD Kuba uzyskał III miejsce, a Tomasz miejsce VI.

       

Uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym skierowanym do dzieci i młodzieży „Rowerowa Szkoła”.

          

Ubiegaliśmy się o uzyskanie Certyfikatu Szkoły Przyjaznej Rowerom. Szkoła Podstawowa nr 2 ZDOBYŁA SREBRNĄ ODZNAKĘ "ROWEROWA SZKOŁA".

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2022r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2022r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 5 lutego 2023r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 6 - 11 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2023r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
14 października 2022r.
31 października 2022r.
17 kwietnia 2023r.
2 maja 2023r.
23, 24, 25 maja 2023r. (egzaminy)
9 czerwca 2023r.