2016/2017

Czerwiec

 

Z tytułem „Wzorowego Świetlika” na wakacje wyruszają: Rafał, Dominik i Alan. Brawo!


„Każdy z Was mi przyzna rację,
że najlepsze są wakacje,
można jechać na Mazury
lub nad morze albo w góry.

Można w lesie biwakować
i w namiocie przenocować,
można w cieniu odpoczywać
lub w jeziorze „żabką” pływać.

 

Można też całymi dniami
kopać piłkę z kolegami,
można z tatą łowić ryby
albo w lesie zbierać grzyby”.

 

Wszystkim „Świetlikom” życzymy: słońca, podróży, bezpiecznych przygód, odpoczynku i dużo zabawy!

    

    


Czy to w domu, czy w ogrodzie,

Czy w przedszkolu, w samochodzie

Zawsze, wszędzie, w każdym czasie

Z kimś jest milej, raźniej, lepiej

Czas swój spędzać, świat odkrywać

 I wspólnie skarby zdobywać!

Z okazji Dnia Przyjaciela mówiliśmy o tym , jak ważna jest przyjaźń w naszym życiu i jak bardzo każdy z nas pragnie mieć przyjaciela.  „Świetliki” zastanawiały się co to znaczy być dobrym kolegą, jakie postawy  prezentuje prawdziwy przyjaciel. W jednym wszyscy byliśmy zgodni: „ten tylko ma przyjaciół, kto przyjacielem być umie”.

 

      

  


Maj

Grzeczny, miły, kulturalny, dbający o porządek, aktywny na zajęciach, służący pomocą innym…. czyli Wzorowy Świetlik,         to   w miesiącu maju: Ola, Szymon, Mateusz. Brawo!


Nasi mali aktorzy uczestniczyli w III Miejskim Festiwalu Teatrów Szkolnych „Mała Scena”. Konkurs miał na celu prezentację talentów aktorskich dzieci i młodzieży, doskonalenie ich warsztatu oraz popularyzację form teatralnych w pracy z tekstami kultury. Nasze „Świetliki” zaprezentowały przedstawienie o treści proekologicznej pt.: „Ekologiczne Zwierzęta”. Za swój występ młodzi  adepci sztuki teatralnej otrzymali wyróżnienie. Brawo!

    

    

    

    


Znalezione obrazy dla zapytania gif dzien matkiZa to, że zawsze jesteś przy mym boku,

Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,

Za to, że dni moje tęczą malujesz

Dziś Mamo z całego serca Ci dziękuję!

    

    

    

 


„Księże Janie,
Dzisiaj z Tobą mam spotkanie.
Siadam grzecznie na ławeczce
W ręku trzymam Twoje wiersze…”

W maju rozmawialiśmy o Patronie naszej szkoły. Rozważaliśmy mądre przesłanie poety  o tym, że nie jesteśmy jedynymi na Ziemi istotami czującymi. Naszym „mniejszym braciom” - roślinom i zwierzętom także należy się miłość, szacunek i opieka. Dyskutowaliśmy o tym, jakim człowiekiem był nasz Patron, o Jego życiu, twórczości, tematach , które poruszał w wierszach i opowiadaniach.

        

  

  

 


Kwiecień

Kulturalni, grzeczni, dbający o porządek – czyli posiadający cechy Wzorowego Świetlika, to w miesiącu kwietniu: Kinga (kl. Ia), Paulina (kl. IIc), Maksymilian (kl. IIIb). Brawo!


Choć mi czasem przyjdzie smaczek
Na cukierka bądź lizaczek
To nie kuszę wcale się
Bo co zdrowe to ja wiem.

Więc to marchew i pietruszka.
Wpadają do mojego brzuszka.
Do tego dwie kalarepki
Będę zdrowy, silny, krzepki!

Miesiąc kwiecień w naszej świetlicy przebiegał pod hasłem działań prozdrowotnych. Rozmawialiśmy o tym, co to jest zbilansowana dieta, co jest sprzymierzeńcem naszego dobrego samopoczucia, a co szkodzi zdrowiu. Dzieci zaproponowały swoje własne pomysły na wartościowe przekąski i dania. Odbyło się również spotkanie Rodziców  z Panią Dietetyk. Omawiane zagadnienia dotyczyły odżywiania, komponowania posiłków, czytania etykiet na produktach.    

      

      


25 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Świetlic pod hasłem „Zdrowie naszym największym skarbem”. Konkurs przebiegał w trzech etapach:

  • Wiedza z zakresu edukacji prozdrowotnej: (krzyżówka, wykreślanka, rozsypanka literowa, rebusy, trening pamięci itp.).
  • Konkurencje sportowe (np. rzuty do celu, skoki na skakance, biegi).
  • Praca plastyczna: „Sport i zdrowa dieta, to moja zaleta”.

Dzieci poprzez zabawę usystematyzowały i pogłębiły swoją wiedzę prozdrowotną. Bezkonkurencyjna była drużyna świetlików z naszej szkoły! Gratulujemy!

      


Wczoraj kury tak gdakały, nasze jajka oszalały. Malowały się w paseczki i w kółeczka i wstążeczki.

Teraz wszystkie krzyczą - hura hura - Wesołego Alleluja!

Znalezione obrazy dla zapytania gify wielkanocne ruchome jajka

      

    


Święta Wielkanocne coraz bliżej. Nie dziwi więc fakt, że w świetlicy dzieci przygotowują się do tego święta bardzo pracowicie. Czas pomyśleć o świątecznych ozdobach i kartkach.

               

         

       

      


Marzec

W miesiącu marcu tytuł „Wzorowego Świetlika” przypadł: Michałowi (kl.Ia), Szymonowi  (klasa Ia) i  Szymonowi (kl. IIb). Brawo chłopcy!


 

Znalezione obrazy dla zapytania wiosna gify ruchome„Wiosną kwitną piękne kwiaty,

Koncert dają pierwsze ptaki,

Trawa wnet się zazieleni.

Chodźmy, chodźmy rozmarzeni

Poszukajmy tej zieleni.

Poszukajmy śladów wiosny,

Dzień jest piękny i radosny”.

 

Dzieci ze świetlicy szkolnej także przywitały wiosenkę prezentując przedstawienie pt.: „Żarcik o wiośnie” i śpiewając wiosenne piosenki.

 

      

      


„Ciepły szalik śpi już w szafie, słońce zerka w okna

Obudziły się krokusy, bo wróciła wiosna.

Daj rękę wiosenko i chodź razem z nami,

Motylek cytrynek będzie nas prowadził”.

Nasza świetlica także przybrała wiosenny wystrój.

   

      


W tym miesiącu rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach, pasjach, hobby. Uczniowie przedstawiali swoje propozycje na ciekawe i wartościowe spędzanie wolnego czasu. Poniżej prezentujemy w jaki sposób dzieci najchętniej odpoczywają po skończonych zajęciach lekcyjnych w świetlicy: tworzą ciekawe prace plastyczno – techniczne, konstruują budowle z klocków, dają upust swojej energii podczas zabaw integracyjnych i sportowo – rekreacyjnych.

      

         

 

      

      


Miło jest nam zakomunikować, iż uczennica naszej szkoły – Daria zdobyła wyróżnienie w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ph.: „Moja Kartka Walentynka”, którego organizatorem był Dom Kultury „Zameczek” w Kielcach.  Naszemu uzdolnionemu plastycznie „świetlikowi” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych twórczych inspiracji i sukcesów. Brawo Daria!


 

Znalezione obrazy dla zapytania Dzień kobiet gify Marzec wyjął grosik srebrny,

                                                                       Teraz będzie mu potrzebny.

Do kwiaciarni marzec pobiegł,

Kupić bukiet na Dzień Kobiet.

 

Pamiętając o tym dniu, dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały upominki dla swoich mam, pań, koleżanek…

      

   

 

Luty  

Kulturalni, aktywni na zajęciach, dbający o porządek -  czyli posiadający cechy Wzorowego Świetlika - to w miesiącu lutym: Elena, Dawid i Piotr. Gratulujemy!

  


Ze szczyptą dobrej magii

upiekę Chatkę z Piernika,

lecz zamiast Baby Jagi

wstawię tam Dobrego Czarnoksiężnika.

 

W lutym dzieci ze świetlicy szkolnej  rozmawiały o  bajkach, baśniach, czarach, wróżkach. Świetliki rysowały ulubionych bohaterów bajkowych, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, kolorowały ilustracje przedstawiające postacie i sceny z bajek.

      

             


 

Przyjaźń to piękny kwiat

 Przyjaźń otacza świat

 Przyjaźń osusza łzy

 Przyjaźń to ja i ty…

A oto walentynki wykonane przez nasze "świetliki" :

 

            

      

 


Internet rzecz fajna, każdy o tym wie!

Lecz korzystać z niego rozsądnie musisz nauczyć się!

Pamiętając o przypadającym na początku lutego  „Dniu Bezpiecznego Internetu” dzieci ze świetlicy szkolnej przypomniały sobie o głównych zasadach gwarantujących bezpieczne korzystanie z Sieci.

    

    

 

 

Styczeń

Miło jest nam zakomunikować, iż w miesiącu styczniu tytuł „Wzorowego Świetlika” otrzymali: Wiktoria, Daria i Wiktor.   Przypominamy , że w naszej świetlicy trwa całoroczny konkurs na „Wzorowego Świetlika”. Aby otrzymać takie wyróżnienie nasi uczniowie muszą spełnić określone warunki. „Wzorowy Świetlik” jest dobrym kolegą, aktywnie uczestniczy w zajęciach świetlicowych, dba o porządek, pamięta również o właściwym  i kulturalnym zachowaniu.


Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Oprócz pogadanek poświęconych powyższej tematyce dzieci wykonały również prace plastyczne nt.: „Bezpieczne zabawy zimowe”.

Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych! 

      

      

     


Dzień Babci, Dzień Dziadka

Pędzą wnuki ulicami

z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

są dla wszystkich Babć i Dziadków.

A Dziadkowie wraz z Babciami

już czekają przed domami.

Przez lornetki patrzą w dal

wystrojeni jak na bal.

   

      

      


Znalezione obrazy dla zapytania maska karnawałowa gif ruchomyZ Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał smiley

 

     

   

 

      


Jak co roku w naszej świetlicy odbył się Świetlicowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszym utalentowanym "świetlikom" wiernie kibicowali zaproszeni rodzice i bliscy. Dziękujemy za piękny występ i zachęcamy do udziału za rok.

      

      

   

Grudzień

W miesiącu grudniu osoby wyróżniające się swoją postawą i zachowaniem, a tym samym zasługujące na tytuł Wzorowego Świetlika to: Malena, Krzyś i Kamil. Gratulujemy!


W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia, Julia i Wiktoria wzięły udział w VIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Muzycznego „Przy Wigilijnym Stole”. Dziewczynki zaprezentowały się publiczności śpiewając następujące utwory: „W grudniowe noce” oraz „Do stajenki”. Obu artystkom gratulujemy zdobytych nagród i udanego występu.

   


W grudniu naszą świetlicę odwiedziła pani ze Szkoły Tańca „Tanmuz”. Zaprezentowała dzieciom ciekawe, skoczne zabawy rytmiczne,  pokazała kilka nowoczesnych układów tanecznych. Dzieci ze świetlicy bawiły się super.

        


Miła, świąteczna atmosfera towarzyszy grudniowym zajęciom, a ubieranie choinki jest jedną z ulubionych czynności wszystkich dzieci – pozwala poczuć magię świąt i wprowadza domowe ciepło do szkolnej sali. Uczniowie świetlicy przystroili już swoje drzewko, które będzie umilało im popołudniowe zabawy.

        


Na początku grudnia nasza świetlica przybrała  prawdziwie zimowy i świąteczny wystrój. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały gwiazdy, choinki, łańcuchy i inne dekoracje.  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a więc         i nasza sala, na najbliższe tygodnie, zamienia się w fabrykę świątecznych dekoracji.

    

      


„W mroźną noc grudniową, wśród śnieżnej zamieci

 

 Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj grafika

Para reniferów z nieba do nas leci.

Ciągną piękne sanie w złocistym zaprzęgu

 A w saniach Mikołaj i worek prezentów.” 

Do naszej świetlicy również zawitał św. Mikołaj, który obdarował nas prezentami -  nowymi grami, klockami , kreatywnymi zestawami plastycznymi. Dziękujemy za miłą niespodziankę. Serdecznie zapraszamy Mikołaja do naszej świetlicy za rok !!!

    

      


W grudniu w naszej świetlicy odbył się Mikołajkowy Pokaz Talentów . Uczniowie z klas I – III zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Każdy niezwykle utalentowany uczestnik zabawy otrzymał od Mikołaja słodki upominek.

        


1 grudnia nasze "Świetliki" wystąpiły podczas VI Jesieni Talentów, prezentując znane już części społeczności szkolnej przedstawienie "Dom pod Grzybem".

 

Listopad

W miesiącu listopadzie osoby wyróżniające się wzorową postawą i zachowaniem to: Daria, Julia, Klaudia i Wiktoria. „Wzorowym Świetlikom” serdecznie gratulujemy. 


Andrzejki stanowią doskonałą okazję do dobrej zabawy, a jednocześnie stwarzają możliwość kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. W naszej świetlicy również miało miejsce „Magiczne popołudnie wróżb”.

Każdy mógł „poznać swoją przyszłość”, losując przedmiot symbolizujący dalsze życie. Zabawne wróżby -  „Kim będę, gdy dorosnę…”, „Magiczna puszka”, „Imię wybranka lub wybranki swojego serca” sprawiły, że był to wyjątkowo udany i wesoły dzień.

      

    

 


W listopadzie Julia i Wiktoria wzięły udział w Miejskim Konkursie Patriotycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 im. J. K. Branickiego w Białymstoku  pt.: „Kocham Cię Moja Ojczyzno”. Dziewczynki zaprezentowały się śpiewając dwa utwory: „Serce w plecaku”  i „Jedenasty listopada”. Gratulujemy dziewczynkom udanego występu, odwagi scenicznej oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich umiejętności.

 

  

 


Kolorowe, milutkie i wszystkie kochaniutkie – czyli nasze pluszowe maskotki. W listopadzie obchodziliśmy Święto Misia. Podczas popołudniowego spotkania sala w świetlicy stała się „Krainą Misia”, w której główną rolę odgrywał ulubiony pluszaczek. Najpierw wszyscy z uwagą wysłuchali opowieści o historii powstania pluszowego misia. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy przygotowane przez naszego puszystego gościa. Podziękowaniem za mile spędzony czas były rysunki przedstawiające  portret misia. Niektórzy ułożyli i zapisali  życzenia dla naszego Pana Niedżwiedzia.   

 

Znalezione obrazy dla zapytania miś animacja      

    

        


W miesiącu listopadzie tradycyjnie już obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W akcję profilaktyczną związaną z tym dniem włączyła  się również świetlica szkolna. Obejrzeliśmy krótką inscenizację pt.: „Chory Kotek”. Tym razem w rolę aktorów wcieliły się panie ze świetlicy szkolnej. Prezentując humorystyczne wierszyki traktujące o zgubnych skutkach palenia tytoniu, wręczając dzieciom antynikotynowe plakietki,  przypomniały, jakie zagrożenia zdrowotne wynikają z palenia tytoniu – nie tylko dla palacza, ale również osoby przebywającej w jego otoczeniu.

 

      


Pamiętając o obchodzonym w miesiącu listopadzie Światowym Dniu Życzliwości dzieci  uczęszczające na zajęcia  Koła Teatralnego „Świetliki” zaprezentowały Rodzicom oraz kolegom z klas 0  -III inscenizację pt.: „Dom pod Grzybem”. Młodzi aktorzy,  poprzez prezentację scenek oraz wyśpiewane utwory muzyczne przypomnieli nam, że przyjaźń w życiu człowieka jest wartością bezcenną.

    

    


Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. W świetlicy szkolnej dzieci poznały genezę tego święta, rozmawiały o tym, czym jest  patriotyzm, jak być dobrym Polakiem. Wykonały kokardy narodowe oraz śpiewały pieśni patriotyczne.

      

    

Październik

Tytuł Wzorowego Świetlika w miesiącu październiku otrzymali Ola, Milenka i Szymon. Gratulujemy!


Jesień to piękna pora roku, która bogactwem swoich barw inspiruje do wykonywania różnorodnych prac plastycznych. W tym czasie w świetlicy szkolnej odbywa się kolejna już  edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ph.: "Jesienny Bukiet”. W tym roku szkolnym na konkurs ogłoszony przez naszą świetlicę napłynęło 56 prac. Jak zwykle uczestnicy konkursu wykazali się dużą inwencją twórczą i ciekawym podejściem do tematu. Dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok!

 

            

 


Kolorowa ze mnie Pani,
tutaj kosze mam z darami.
Jabłka, gruszki i śliweczki,
to są z sadu cukiereczki.

Tu w koszyku mam ziemniaki,
por, marchewkę i buraki.
Ogród nam je wszystkie dał,
bo podzielić się dziś chciał.

A oto dary jesieni wykonane przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej:

 

        

    


Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.

Za naukę, za trud jaki jest wkładany, przeogromny bukiet życzeń składamy. Z okazji Dnia Nauczyciela wszystkim nauczycielom
życzymy  dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów
.

 

    

 

     


Z okazji 23 rocznicy nadania naszej szkole imienia Ks. Jana Twardowskiego dzieci wykonały symboliczne biedronki (boże krówki) dla naszego patrona.

 

         


W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W naszej świetlicy również odbyły się zajęcia, których celem było kształtowanie właściwej postawy wobec zwierząt oraz  wzbogacenie wiadomości na temat ich  życia.Dzieci z ogromną radością opowiadały o swoich pupilach, a zwłaszcza kotach i psach. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób dbają o swoje zwierzątka Uczniowie rozwiązywali zagadki, których głównymi bohaterami byli domowi pupile. Dzieci  wykonały ciekawe prace plastyczno – techniczne prezentujące ich ulubione zwierzątko.

 

     

 

       

 

Wrzesień      

W naszej świetlicy trwa całoroczny konkurs na „ Wzorowego Świetlika”. Aby otrzymać takie wyróżnienie nasi uczniowie muszą stać się prawdziwym wzorem do naśladowania dla pozostałych dzieci. Wzorowy Świetlik jest dobrym kolegą, aktywnie uczestniczy w zajęciach świetlicowych, dba o porządek, jest grzeczny, miły i kulturalny.Już wybraliśmy Świetliki Miesiąca Września. Wzorem do naśladowania dla innych uczniów mogą być: Kaja, Kalina i Maja. Dziewczynki spełniły wszystkie warunki uzyskania tego tytułu. Gratulujemy!

 

          

 


W świetlicy zawsze coś się dzieje,

W świetlicy nigdy nie jest nudno.

Tyle gier i zabaw, że wyliczyć trudno!

 

                                                       

 

 

Tu rozwijamy swoje zdolności manualne.

  

Ćwiczymy ekspresję twórczą.

  

Świetnie bawimy się i uprawiamy sport.

   

Z pomocą pań nauczycielek uczymy się i odrabiamy prace domowe.

 

                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.