Rok szkolny 2015/2016

CZERWIEC

 

 

 

 

 • W Dniu Dziecka grupa dzieci ze świetlicy wzięła udział w zabawie miejskiej z okazji swojego święta. Zabawa była wspaniała, co widać na zdjęciach. 

 

    

    

    

    

            

 

MAJ

 • W ramach XV Tygodnia Czytania Dzieciom zaproszeni harcerze czytali dzieciom ze świetlicy książki ze Złotej Listy Książek Fundacji ABC XXI. Harcerki zapoznały dzieci z fragmentami książki "Dziadek i niedźwiadek". Książki czytali też wychowawcy świetlicy. Następnie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym "Bohater mojej ulubionej książki".

 

                        

 

 

 • W maju uczyliśmy się wykonywać "coś z niczego", uprawiając kreatywny recykling. Dyskutowaliśmy też o tym, w jaki sposób pomóc Matce Ziemi.

 

 

 • W maju obchodzimy też Dzień Matki. Dzieci ze świetlicy z zapałem wykonywały laurki dla swoich mam oraz kwiatki z krepiny.

 

   

 

 

 • Dnia 19 maja nasze koło teatralne "Świetliki" wzięło udział w II edycji miejskiego przeglądu teatrów szkolnych "Mała scena" i zdobyło III miejsce, wystawiając przedstawienie "Zielony Kapturek". Gratulujemy naszym aktorom!

 

KWIECIEŃ

 • Nasi podopieczni bardzo aktywnie biorą udział w konkursach. Dzieki konkursowi o podwodnym świecie akwarium dzieci miały okazję porozmawiać o akwarystyce i stworzyć własne papierowe akwarium.

 

ryba-ruchomy-obrazek-0021

 

MARZEC

 • Wiosna, wiosna... Wszyscy bardzo cieszyli sie z jej przybycia i zamanifestowali to poprzez piękne, zielone, ukwiecone stroje.

  

  

 

LUTY

 • W dniu świętego Walentego, 
  dużo radości, wiele słodkości,
  a przede wszystkim morza miłości.
                                                                                                            15 lutego dzieci ze świetlicy obdarowywały się własnoręcznie zrobionymi podczas zajęć walentynkami. Tego    dnia działała również walentynkowa poczta. 

 

 

 • Po raz kolejny z okazji Światowego  Dnia Kota dyskutowaliśmy o naszych pupilach. Dzieci wykonywały również obrazki z kotkami w roli głównej.

 

 

STYCZEŃ

 • Jak co roku w styczniu w świetlicy odbył się Świetlicowy Konkurs Kolęd. Dzieci z niecierpliwością czekały na moment, kiedy będą mogły zaprezentować kolegom swoje umiejętności wokalne. Występy solowe i zespołowe zostały nagrodzone wielkimi brawami oraz dyplomami i nagrodami książkowymi. Gratulujemy!

 

  

 

 
 

 • Malujemy zimowe krajobrazy pastą do zębów !


​GRUDZIEŃ

 • Stała pod śniegiem panna zielona, nikt prócz zająca nie kochał jej.

          Nadeszły święta i przyszła do nas,  gościu, prosimy wejdź!

 

 

 • Święta coraz bliżej! Aby wprowadzić się w świąteczny nastrój, dzieci wykonały pachnące cynamonem "pierniczki" z masy solnej. Ozdobione wstążką posłużą jako wonna ozdoba choinkowa. Wspaniałą ozdobą będą również puszyste bałwanki.

 

    

 

LISTOPAD

 • Zebrała się nasza gromada,
  gdy już wieczór zapada.
  Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
  Bo dziś wróżb i magii moc.

 

Jak co roku wróżyliśmy sobie z bucików, losowaliśmy zawody i przekłuwaliśmy serca z imionami przyszłych wybranków :-)

 

 

 • Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Do naszej świetlicy również zawitał Pan Miś. Pozował z dziećmi do zdjęć, a ci, którzy narysowali dla niego laurkę, otrzymali słodki upominek.

 

    

 

 • 21 listopada 2015 roku, na całym świecie, już po raz  43 obchodzono Światowy Dzień Życzliwości.Uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju,  Dzień Życzliwości propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych. Uśmiechnij się! Wzmocnij jasną stronę świata! Dołącz do wielomilionowego grona entuzjastów, którzy dbają o lepsze jutro! To główna idea działań podejmowanych w ramach obchodów tego dnia. Z tej okazji zespół teatralny "Świetliki" zaprezentował naszym podopiecznym przedstawienie pt. "Bądź życzliwy każdego dnia". Po przedstawieniu dyskutowaliśmy, w jaki sposób możemy okazywać sobie  wzajemnie życzliwość. Wszyscy otrzymali też znaczki Dnia Życzliwośći, aby pamiętać o idei tego święta.

 

  

  

 

 • Okazało się,że dzieci ze świetlicy uwielbiają grzybobranie. Postanowiliśmy więc przypomnieć sobie miłe chwile spędzone w lesie i wykonaliśmy wspaniałe okazy borowików.

 

  

 

 • W świetlicy dzieci poznają nowe techniki plastyczne, takie jak malowanie barwionym piaskiem, stemplowanie korkiem czy wyklejanie tkaniną.

 

 

 • Dnia 9 listopada dzieci uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Tego dnia dyskutowaliśmy o tym, czym jest patriotyzm oraz wspólnie robiliśmy kotyliony.

 

 • Różnorodne zajęcia plastyczne prowadzone w naszej świetlicy  rozwijają w dzieciach wrażliwość estetyczną , umiejętność dostrzegania i przeżywania piękna, a także dostarczają im wiele radości.

 

              

 • Na zaproszenie świetlicy szkolnej do naszej szkoły przyjechali panowie strażacy. W bardzo ciekawy sposób zapoznali dzieci ze zródłami zagrożeń pożarowych w różnych sytuacjach  i miejscach,omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego, zasady zachowania się w warunkach zagrożenia pożarem oraz sposoby zapobiegania oparzeniom i innym urazom, wypadkom i zatruciom. Na koniec można było obejrzeć z bliska wóz strażacki. Dziękujemy!

 

    

PAŹDZIERNIK

 • Dzieci z  zainteresowaniem obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie, a nastepnie uwieczniają je na papierze za pomocą różnorodnych technik plastycznych i technicznych.

 

 • W poniedziałek, dnia 5 października, obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, która ma swoje prawa. W naszej świetlicy rozmawialiśmy o swoich pupilach, ich prawach i potrzebach, a także wykonywaliśmy zwierzęta z róznych materiałów plastycznych: jeża, sowę, pająka i  nietoperza. 

 

WRZESIEŃ

 • We wrześniu dzieci ze świetlicy zapoznawały się z regulaminem świetlicy, zasadami w niej panującymi oraz systemem motywacyjnym. Wspólnie też bawiły się w zabawy integrujące grupę, żeby lepiej poznać kolegów i koleżanki!
 • Nasi podopieczni bardzo lubią zajęcia plastyczne - na zdjęciach poniżej dzieci bawią się stempelkami z ziemniaków i robią karuzelki z konikami do zawieszenia w swoim pokoju.

 

                     

 

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.