Rok szkolny 2014/2015

CZERWIEC

Rozstrzygnęliśmy już II edycję wojewódzkiego konkursu plastyczno - literackiego "Nie taki anioł słaby, jak go malują". Otrzymaliśmy 48 prac plastycznych i 2 literackie. Komisja konkursowa przyznała 20 nagród w kategorii plastycznej i 2 w kategorii literackiej. Gratulujemy!

Dnia 9 czerwca teatralny zespół "Świetliki" wział udział w XV Przeglądzie Twórczości Dziecięcej "Bądź zdrów!". Nasi młodzi aktorzy jeszcze raz przedstawili publiczności przygody Marlenki.

 

MAJ

28 maja świetlicowy zespół teatralny wział udział w przeglądzie teatrów szkolnych "Mała scena". Nasi utalentowani aktorzy zajeli II miejsce w konkursie, przedstawiając przygody Marlenki, co jeść zdrowo nie chciała.. Gratulujemy!


" Dom to wcale nie są ściany i sufity i podłogi

ale ręce naszej mamy".

Z okazji Dnia Matki dzieci ze świetlicy wykonywały laurki dla mamy oraz drobiazgi z masy solnej. Dyskutowaliśmy też o tym, jakie wspaniałe są nasze mamy!

 

Dnia 19 maja w naszej świetlicy odbyła się XII edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją i prozą Księdza Jana Twardowskiego". Komisja konkursowa przyznała nagrody wszystkim 10 uczestnikom. Gratulujemy!

 

MARZEC

W dniu 31 marca rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs plastyczny "Najpiękniejszy stroik wielkanocny". Otrzymaliśmy 15 prac z 6 białostockich świetlic. Komisja konkursowa przyznała 10 nagród i 5 wyróżnień. Gratulujemy!

 

W dniach 17 - 27 marca wychowawczyni świetlicy, p. Alicja  Juszkiewicz wraz z p. pedagog Barbarą Klepacką zorganizowały Szkolny Kiermasz Świąteczny. Dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz chorej uczennicy naszej szkoły. Wszystkim osobom, które wsparły kiermasz dziękujemy i zapraszamy za rok!

   

 

Dnia 25 marca odbyły się, podobnie jak w poprzednim roku, warsztaty wielkanocne dla dzieci i rodziców. Pani A. Juszkiewicz uczyła przybyłe osoby wykonywać kartkę wielkanocną metodą "iris folding". Iris folding to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru utworzył irys. Zaprosiliśmy też do siebie dzieci i rodziców z oddziału przedszkolnego.

            

 

 

Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

I my chcemy mieć zielone, wiosenne źdźbła w doniczkach! Dlatego postanowiliśmy posiać owies, który później zabierzemy do domu!

     

  • Dnia 12 marca z okazji dnia otwartego szkoły świetlicowy zespół teatralny "Świetliki" we współpracy z oddziałem przedszkolnym wystawił przedstawienie " O Marlence, co jeść zdrowo nie chciała...". Zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć w zakładce "Album fotograficzny".

 

Są dni weselsze niż niedziele.
Uśmiechem dają znać o sobie...
Ubrany w kwiaty, strojny w zieleń
Uśmiechem wita nas Dzień Kobiet.

Z okazji Dnia Kobiet wychowankowie naszej świetlicy wyklejali urocze, kolorowe bukiety na papierowych talerzykach i uczyli się układać piękne życzenia okolicznosciowe.

LUTY

Dnia 14 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy walentynki. Dzieci mogły wręczyć wybranej osobie własnoręcznie wykonaną kartkę walentynkową. Rozstrzygnięty został też świetlicowy konkurs na najpiękniejszą walentynkę - komisja konkursowa przyznała 3 nagrody i 2 wyróżnienia.

Rozmawialiśmy też o sposobach okazywania uczuć swoim najbliższym i poznalismy pojęcie drzewa genealogicznego. Zainteresowane osoby mogły utworzyc własne drzewo genealogiczne; część prac wzięła udział w konkursie międzyszkolnym. Na zdjęciu poniżej nagrodzone drzewo Julki z klasy II a.

   

 

STYCZEŃ

Dnia 13 stycznia w naszej świetlicy koło teatralne "Świetliki" wystawiło przedstawienie jasełkowe. Opowiadało ono o poszukiwaniu Ducha Świąt Bożego Narodzenia. Nasi mali aktorzy przemierzyli wiele dróg, pytali się wielu osób, zanim odkryli, że Duch Świąt Bożego Narodzenia znajduje się w naszych sercach. "Świetliki" zachwyciły swoją aktorską grą nie tylko kolegów i wychowawców świetlicy, ale także rodziców, którzy licznie przybyli podziwiać swoje pociechy. Dziękujemy!

     

   

    

  

 

Dnia 11 stycznia odbył się Świetlicowy Konkurs Kolęd. Komisja konkursowa w składzie p. Alicja Juszkiewicz, p. Agnieszka Popławska oraz p. Barbara Klepacka zdecydowała się nagrodzić wszystkich utalentowanych i obdarzonych pięknymi głosami uczestników konkursu. Gratulujemy!

Zawsze dziadkowie o wnuki troszczą się, pamiętają
Więc dziś życzenia serdeczne im wnuczęta składają.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci wykonywały laurki dla dziadków oraz zabawne sówki jako drobny upominek.

               

 

                

Przed czekającą dzieci zabawą karnawałową zajęliśmy się w świetlicy wykonywaniem kotylionów. Przy okazji nasi podopieczni poznali historię kotyliona oraz karnawałowe zwyczaje na świecie.

W tym miesiącu ostatnim krzykiem mody świetlicowej sa pompony z włóczki, którymi dzieci ozdabiaja plecaki i piórniki :-)

Stara Ciuciubabka po omacku chodzi.
Szuka poczciwego dziecka, co ją oswobodzi.
Ciuciubabko, chodź tu bliżej, bardzo Cię prosimy.
Dotknij kogoś, zgadnij kto tu, a wnet Cię puścimy.

 

GRUDZIEŃ

Choinko, choinko,świąteczną masz minkę!
Łańcuszek wpleciony w zieloną czuprynkę!
Stanęłaś w świetlicy na barwnym dywanie
i cień twój iglasty zatańczył na ścianie.
Usiądę przy tobie i podam ci rękę.
To nic,że masz trochę kłującą sukienkę!

     

W dniach 15 - 19 grudnia wychowawczyni świetlicy, p. Alicja  Juszkiewicz wraz z p. pedagog Barbarą Klepacką i p. Marianną Jankowską, opiekunką Szkolnego Koła Caritas, zorganizowała Szkolny Kiermasz Świąteczny. Dochód z kiermaszu został przekazany na rzecz chorej uczennicy naszej szkoły. Wszystkim osobom, które pomagały w organizacji kiermaszu dziękujemy i zapraszamy za rok!

 

Święta tuż tuż ! Dlatego dzieciaki przez cały grudzień tworzą ozdoby świateczne, łańcuchy czy kartki z życzeniami.

  

      

W międzyczasie dzieci ze świetlicy świetnie bawiły się, uprawiając sport,

rysując,

składając origami,

bawiąc się przy muzyce,

kolorując obrazki,

baraszkując w sali zabaw,

grając w gry planszowe,

układając klocki,

czy konstruując trasy dla samochodów.

 

LISTOPAD

Andrzeju, Andrzeju
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam w niebie!

Jak co roku nasze świetliczaki wróżyły sobie, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Wróżyliśmy z bucików, rzucając monetą, losując nasze przyszłe zawody czy przekłuwając papierowe serce.

     

 

PAŹDZIERNIK

W październiku, jak co roku, zorganizowaliśmy Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Jesienny bukiet". Jest nam bardzo miło, iż jak zwykle, cieszył się on ogromną popolarnością wśród dzieci uczęszczających do białostoskich świetlic szkolnych. Otrzymaliśmy 73 prace!!!

Pod czujnym okiem pani Marianny Jankowskiej wykonywaliśmy aniołki z masy solnej.

    

WRZESIEŃ
 

W pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego poznawaliśmy się wzajemnie i integrowaliśmy poprzez gry i zabawy. Nowi wychowankowie naszej placówki poznawali regulamin świetlicy oraz zasady współpracy, które pomagają nam w codziennej zabawie i nauce. Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach programowych prowadzonych przez wychowawców, pozwalających im rozwijać swoje talenty i zainteresowania.

 

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.