MENU

2013/2014

Czerwiec

 • W czerwcu dyplomy "Mistrza dobrego zachowania" zdobyły Oliwia, Klaudia i Ania. Gratulujemy!

 

 • Miło nam poinformować, że w międzyszkolnym konkursie plastycznym " Owocowo-jarzynowo, zawsze smacznie oraz zdrowo" Maja i Marta zdobyły nagrody, a w wojewódzkim konkursie plastycznym "Tajemniczy świat książek" Dawid również zdobył nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 • Dnia 18 czerwca w świetlicy został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Literacki "Nie taki anioł słaby, jak go malują...".  Na konkurs wpłynęło 57 prac plastycznych i 4 literackie. Komisja konkursowa przyznała 7 nagród i 6 wyróżnień. Gratulujemy! A oto jeden z nagrodzonych wierszy napisany przez uczennicę piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku, Oliwię:

 

Anioł Stróż

Czasem o Aniołach ktoś opowiada…

Niejeden się taki trafi.

Lecz czy on bzdury, czy prawdę gada…

Co taki Anioł potrafi?

 

Czy słaba jest to duszyczka w Niebie?

Czy tylko nuci i śpiewa?

Może tańczy? Wspina się po drzewie?

A może jej ludziom potrzeba?

 

Anioł  Ci  skrzydeł użyczy,

gdy bardzo bolą Cię nogi.

„Uważaj  na siebie!” – krzyczy,

gdy  kręte  przed  Tobą  drogi.

 

Uśmiechnie się, kiedy trzeba,

gdy smutek na twarzy zobaczy.

Otworzy bramę do Nieba,

gdy Pan Bóg grzechy przebaczy.

 

Bo  Anioł to Stróż  prawdziwy,

co kocha, troszczy się  wielce.

Gdy  spotka Cię  los zdradliwy,

Twój  Stróż  otworzy  swe  serce!

 

 

 • Dnia 12 czerwca w naszej świetlicy odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z poezją i prozą księdza Jana Twardowskiego. Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody i 2 wyróżnienia. Zwyięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

 • Dnia 4 czerwca nasz swietlicowy zespół teatralny "Świetliki" wziął udział w XIV Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Teatralnej ph. Bądź zdrów! . Uczniowie wystawili znane już społeczności szkolnej przedstawienie "Zdrowy pokaz mody" i zdobyli III miejsce w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Maj

 • W maju dyplomy "Mistrza dobrego zachowania" zdobyły Emilka, Sandra i Vanessa. Gratulujemy!

 

 • Miło nam poinformować, że w wojewódzkim konkursie plastycznym "Podlasie - mnie ta ziemia od innych droższa" Marta zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Kwiecień

 • W kwietniu dyplomy "Mistrza dobrego zachowania" zdobyły Kamila, Gabrysia i Arletta. Gratulujemy!

 

 • Miło nam poinformować, że w tym miesiącu w wojewódzkim konkursie plastycznym "Najpiękniejsza palma wielkanocna" Klaudia zdobyła nagrodę, w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Kartka lub ozdoba wielkanocna" Kamila również zdobyła nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 • W tygodniu poprzedzającym święta dzieci i nauczyciele ze świetlicy przy współpracy z pedagogiem szkolnym i zainteresowanymi nauczycielami zorganizowały kiermasz wielkanocny. Na stoisku mozna było nabyć wykonane przez dzieci pisanki, kartki świąteczne, zające i kury na patyku, serwetniki w kształcie króliczków i baranków czy owies w doniczkach. Zebrane pieniądze przeznaczono na rzecz chorej uczennicy naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy za pomoc!

 

 • Dnia 8 kwietnia w świetlicy odbyły się warsztaty dotyczące robienia kartek wielkanocnych, które poprowadziła pani Agnieszka Popławska, nauczycielka plastyki w naszej szkole. W zajęciach wzięli udział uczniowie i ich rodzice. W trakcie zajęć uczestnicy poznali różnorodne techniki plastyczne, mieli okazję lepiej poznać nauczycieli i siebie nawzajem. Część kartek uczestnicy warsztatów przekazali na rzecz kiermaszu wielkanocnego. Dziękujemy!

 

Marzec

 • W tym miesiącu dyplomy "Mistrza dobrego zachowania" otrzymały Maja i Ola z klasy Ia oraz Dawid z klasy IIIa. Gratulujemy!

 

 • Miło nam poinformować, że w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Ferie są super" nagrodę zdobyła Klaudia z klasy Ia, a wyróznienia otrzymały Natalia z klasy IIb oraz Klaudia z klasy IIIa. Gratulujemy!

 

 • W związku ze Światowym Dniem Wody w świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące konieczności oszczędzania zasobów wodnych oraz II edycja świetlicwego konkursu plastycznego "Woda źródłem życia". Nagrody otrzymały Iza, Julia i Klaudia z klas pierwszych.

 

 • Przez cały poprzedzający pierwszy dzień wiosny tydzień nasi uczniowie dyskutowali o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie i przygotowywali się do przywitania Pani Wiosny. Dnia 21 marca uczciliśmy powrót wiosny aranżacją słowno - muzyczną "Witaj, Wiosenko" oraz zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych poświęconych wiośnie.

 


 • Miło nam poinformować, że w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Zimowy krajobraz" nasza podopieczna Klaudia z klasy Ia otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
 • 10 marca w naszej świetlicy zorganizowany został Turniej Tańca na Gazetach pod hasłem " Gdy uszy słyszą muzykę, ciało tańczy" (Natalia Makarova). W rytm przeboju "Chocolatte" nasze świetliczaki pląsały na gazetach, bacząc pilnie, aby się na nich utrzymać. Najlepszymi tancerzami okazały się pierwszaki: Julia i Iza z klasy Ia oraz Grześ z klasy Ib, którzy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej formy i umiejętności tanecznych!

 

 • Z okazji Dnia Kobiet dyskutowaliśmy w naszej świetlicy o roli kobiet w dawnym i współczesnym świecie. Dzieci wykonywały też laurki z motywem krokusa dla wybranej osoby.

Marzec wyjął grosik srebrny,

Teraz będzie mu potrzebny.

Do kwiaciarni marzec pobiegł,

Kupić bukiet na Dzień Kobiet.


 • W marcu rozstrzygnęliśmy świetlicowy konkurs plastyczny "Projekt kreacji balowej dla Kopciuszka i Księcia". Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Miejsce pierwsze zajęła Kamila z klasy IIIa, miejsce II Iza z klasy IIIa, a miejsce trzecie zajął Dawid z klasy Ib. Wyróżnienia otrzymały: Marta z klasy Ia, Maja z klasy Ib oraz Marta z klasy IIa. Gratulujemy!

 

Luty

 • Dnia 27 lutego, w związku z dniem otwartym w naszej szkole, zespół teatralny świetlicy przygotował i wystawił przedstawienie kukiełkowe "Czerwony Kapturek". Zdjęcia z przedstawienia można obejrzeć w zakładce "Album fotograficzny".
 • 17 lutego dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących Światowego Dnia Kota. Jest to święto, które ma na celu uświadomienie ludziom, jaką rolę odgrywają w ich życiu zwierzęta, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja każdego pupila i właściwe jego traktowanie. Dzieci ochoczo opowiadały o swoich zwierzątkach, o tym, jak o nie dbają i bawią się z nimi. Następnie wykonały techniką origami płaskiego z koła swoje prawdziwe lub wymarzone kotki.

 • 14 lutego w świetlicy obchodziliśmy Walentynki. Już cały poprzedzający to święto tydzień nasi uczniowie rozmawiali na temat sposobów wyrażania swoich uczuć, dekorowali sale światlicy serduszkami oraz wykonywali walentynki, którymi chcieli obdarzyć ukochane osoby. Dzieci brały też udział w Świetlicowym Konkursie na Najpiękniejszą Walentynkę. Komisja konkursowa przyznała trzy nagrody i cztery wyróżnienia dla najwspanialszych prac.

 • Dnia 11 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Razem tworzymy bezpieczny Internet". Uczniowie wspólnie z nauczycielkami świetlicy przygotowali gazetkę ścienną dotyczącą zagrożeń, które mogą spotkać ich w sieci oraz zasad bezpieczeństawa, których powinni przestrzegać podczas korzystania z Internetu. W tym dniu pani pedagog Julita Majewska wygłosiła pogadankę dla wychowanków świetlicy na temat bezpieczeństwa w Internecie. Następnie nastąpiła ożywiona rozmowa kierowana  na temat poruszony w pogadance.

 

Styczeń

 • Dzień 23 stycznia był w naszej świetlicy dniem pełnym emocji. Najpierw nasi uczniowie uczestniczyli w Świetlicowym Konkursie Kolęd. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła umiejętności wokalne Mai, Karoliny, Magdy i Marty. Następnie dzieci wystawiły przepiękne przedstawienie jasełkowe - młodzi aktorzy z dużym talentem i ekspresją wcielali się między innymi w role Józefa i Maryi, Heroda, aniołów, a nawet... diabłów i śmierci. Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w spotkaniu z Mikołajem, który przyniósł do naszej świetlicy słodkie upominki.

 • W świetlicy zawsze jest ciekawie...

 

Zajęcia ruchowe

Zabawy w grupach koleżeńskich

Gry stolikowe

Czas na lekturę...

Zajęcia plastyczne

Grudzień

 • Dnia 12 grudnia do naszej świetlicy zawitał zielony gość! Dzieci z zapałem dekorowały choinkę bombkami, własnoręcznie wykonanymi ozdobami i łańcuchami. Po skończonej pracy nastąpił czas na zasłużony odpoczynek przy pięknie ustrojonym drzewku.

 

 • W ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia nasz zespół teatralny "Świetliki" wystawił przedstawienie zatytułowane "Zdrowy pokaz mody". Nasi mali aktorzy przekonywali społeczność szkolną, że zamiast sięgać po papierosy lepiej sięgnąć po marchewkę czy jabłko, czyli zastąpić tytoń pysznymi witaminami! Zdjęcia z przedstawienia obejrzeć można w zakładce "Album fotograficzny".

 

Listopad

 • Andrzejkowy dzień w świetlicy był bardzo wesoły. Przez cały dzień dzieci brały udział w andrzejkowych zabawach, które polegały między innymi na rzucie pieniążkiem do celu ( osoba, która trafiła monetą do pudełka, mogła spodziewać się spełnienia marzeń ), przekłuwaniu papierowego serca w celu poznania imienia przyszłego wybranka lub wybranki czy przestawianiu bucików. Długo jeszcze po zakończeniu zabawy zastanawialiśmy się, komu i kiedy spełnią się przepowiednie.

 

 • Dnia 25 listopada w naszej świetlicy w związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia odbyły się wybory Najsympatyczniejszego Misia Świetlicy. W tym dniu dzieci przyniosły do świetlicy swoje ukochane misie i z niecierpliwością czekały na wyniki głosowania. Najwięcej głosów zdobyły misie Nikodema z klasy drugiej oraz Natalii z klasy pierwszej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

 • Rozstrzygnięty został też międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Jesienny bukiet", zorganizowany jak co roku przez naszą świetlicę. Na konkurs wpłynęły 82 prace z 13 świetlic szkolnych. Wszystkie prace były niezwykle starannie wykonane, zachwycały pomysłowością i różnorodnością technik. Jury w składzie: pani Agnieszka Popławska, pani Elwira Baranowska, pani Helena Dobosz oraz pani Alicja Juszkiewicz przyznało 4 nagrody i 13 wyróżnień. Wyróżnienie otrzymała także Klaudia z klasy trzeciej, która swoją piękną kompozycję z suszonych roślin przygotowała w naszej świetlicy. Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie w hou szkoły.

 

 • W listopadzie do naszej szkoły zaczęły napływać informacje o wynikach konkursów, w których cały czas nasi uczniowie biorą czynny udział. Miło nam poinformować, że:

 

-  w międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Bohaterowie wierszy Juliana Tuwima ”

I miejsce zajęła Julia z klasy drugiej, wykonując pracę przedstawiającą pana Maluśkiewicza w towarzystwie wieloryba.

- w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Mój czworonożny pupil” został nagrodzony Igor z klasy trzeciej, który pięknie przedstawił swojego psa hasającego podczas spaceru.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim osobom biorącym udział w konkursach serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy!

 • Świetlicowe Koło Teatralne „Świetliki”, prowadzone przez p. Helenę Dobosz i p. Alicję Juszkiewicz rozpoczęło próby do przedstawienia „Zdrowy pokaz mody”. Już niedługo nasi modele przekonają społeczność szkolną, że warto zdrowo żyć i zdrowo się odżywiać.

 

Październik

 • W październiku uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy wzięli udział w akcji „Kartka dla Oliwki”. Oliwka to chora na białaczkę dziewczynka, która 27 października 2013 roku obchodziła swoje 6 urodziny. Jej największym marzeniem było otrzymanie jak największej ilości  kartek urodzinowych. Postanowiliśmy pomóc spełnić życzenie dziewczynki i wysłać Oliwii jak najwięcej własnoręcznie zrobionych kartek urodzinowych. Dzieci z zapałem wykonywały kartki i  samodzielnie wypisywały życzenia. Tydzień przed urodzinami Oliwki zebraliśmy 68 kartek, które zostały wysłane do dziewczynki. Wszystkim osobom biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!

 

 • Miło nam poinformować, że w etapie szkolnym wojewódzkiego konkursu plastycznego kl. II – III „Czy znasz  twórczość Grzegorza Kasdepke?” (pocztówka z wybranego kraju na podstawie książki „Z piaskownicy w świat”) nasze uczennice z klasy trzeciej  - Klaudia i Izabela - zdobyły II i III miejsce. Inspirowały się one Francją i Japonią. Gratulujemy!

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
  15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
 • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 1 września 2022r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2022r.

Ferie zimowe: 23 stycznia - 5 lutego 2023r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 6 - 11 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 23 czerwca 2023r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
14 października 2022r.
31 października 2022r.
17 kwietnia 2023r.
2 maja 2023r.
23, 24, 25 maja 2023r. (egzaminy)
9 czerwca 2023r.