Rok szkolny 2018/2019

Czerwiec

Zabawy na swieżym powietrzu.

   

Świetlicowe "Taneczne show 2019".

      

Maj

"Brzechwa uczy nas kultury” - przedstawienie wychowawcze pod takim tytułem  zaprezentowały "Świetliki" swoim kolegom i koleżankom. Wchodząc w role bohaterów  wierszy J. Brzechwy, uczniowie przypomnieli niektóre zasady dobrego wychowania. W ich pełnej humoru interpretacji utworów  nie zabrakło mądrości „Kwoki", „Samochwały", „Brudasa", „Kłamczuchy”, czy Jurka z „Grzebienia i szczotki". Całość przedstawienia dopełniały zabawne, pięknie wykonane przez uczennice piosenki.

    

Sukces dziewczynek ze świetlicy szkolnej w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn.: "Bajki i Baśnie". Gratulujemy nagród Zuzi, Kindze i Natalii.

 

W maju dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziła Pani Ewelina - koordynatorka ds. wolontariatu z Fundacji " Pomóż Im" . Dzieci poznały ideę wolontariatu, dowiedziały się , w jaki sosób można pomagać chorym dzieciom w hospicjum, jak wygląda ich codzienność - nauka, zabawa. 

Pomagać można już od najmłodszych lat, o czym dobrze wiedzą nasi wychowankowie. Przeprowadzane kiermasze i akcje charytatywne ,  w znacznej mierze wzmacniają w naszych uczniach  postawą etyczną, empatię wobec osób potrzebujących, chorych rówieśników i osób starszych.

   

Kwiecień

Konkurs  "Wielkanocne Cudeńka" rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, którego organizatorem była nasza świetlica. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym - w sposób szczególny  Mateuszowi  z naszej szkoły . Brawo!

 

W ramach Dni Promocji Zdrowia dzieci ze świetlicy szkolnej odwiedziła Pani Dietetyk. Nasz gość opowiedział uczniom  między innymi kim jest dietetyk i czym się zajmuje, jakie produkty są najbardziej wartościowe i zalecane w naszej codziennej diecie oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. Dzieci  dowiedziały  się również dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców.

   

Gratulujemy Julii (Ia), Maksymilianowi (Ia) oraz Julii (IIb) nagród w szkolnym konkursie Plastycznym pt.: "Moja recepta na zdrowie". Brawo!

  

Marzec

Wzorowe, pomocne i super miłe "świetliki" to w miesiącu marcu: Mia, Ola i Małgosia. Brawo!

Eksperymentów w świetlicy ciąg dalszy... "Z czego składa się powietrze?", "Czy wymyty słoik po dżemie jest pusty?", "Co się dzieje, kiedy powietrze się ogrzewa?", "Czy można zmusić samochód, by sam się poruszał?", "Dlaczego chleb rośnie na drożdżach? - na te i inne pytania" Świetliki" poszukiwały odpowiedzi wykonując doświadczenia.

    

Sukces czwórki artystów ze świetlicy szkolnej w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.:"Po prostu koci świat...".  Gratulujemy nagród!.

    

Sukces małej artystki ze świetlicy szkolnej w XII Edycji Ogólnpolskiego Konkursu Plastycznego pt.: "Moja Kartka Walentynka". Praca Leny została wyróżniona spośród 460 kartek walentynkowych, jakie napłynęły na konkurs. Brawo Lena!

 

Luty

Super zajęcia eksperymentalne w świetlicy szkolnej z nauczycielem przyrody panią Małgorzatą. Uczniowie z wielkim zapałem produkowali płyn do baniek mydlanych, przygotowywali się do konkursu "Koncentryczne kopuły”, zbudowali zamknięty obwód elektryczny, sprawdzali, które materiały są przewodnikami prądu a które izolatorami, odkrywali tajniki magnetyzmu, sprawdzali czy drzewo może stać pniem do góry.

      

"Bo koty są dobre na wszystko.

Na wszystko, co życie nam niesie.

Bo koty, to czułość i bliskość na wiosnę, na lato, na jesień.

A zimą –gdy dzień już zbyt krótki

i chłodnym ogarnia nas cieniem,

to kot –Twój przyjaciel malutki ,otuli Cię ciepłym mruczeniem!"

W lutym "Świetliki" pamiętały o swoich czworonożnych pupilach - kotkach.

 

 

      
 

Walentynki w naszej świetlicy!

      

Z okazji przypadającego w miesiącu lutym Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci ze świetlicy szkolnej usystematyzowały swoją wiedzę na temat głównych zasad gwarantujących bezpieczne korzystanie z Internetu, dowiedziały się, co oznacza określenie "netykieta". Świetliki obejrzały również spot „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie Sieci” oraz kreskówkę, w której przez pryzmat przygód „Sieciaków” (drużyny dbającej o bezpieczeństwo dzieci w Internecie) zaprezentowane zostały zagrożenia internetowe (symbolicznie przedstawione jako złe „Sieciuchy”) .

      

Styczeń

Z tytułem „Wzorowego Świetlika” I semestr roku szkolnego 2018/2019 kończą” Kinga, Emilka oraz Filip. Gratulacje!

Huhu ha, huhu ha nasza zima nie jest zła!. Dzieci ze świetlicy z ochotą zabrały się  za tworzenie zimowych, mroźnych pejzaży.

      

"Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi" - pod takim tytułem odbył się w świetlicy szkolnej przegląd kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom występów, przepięknego wykonania zaprezentowanych utworów. Brawo!

       

Grudzień

W grudniu zaszczytny tytuł Wzorowego Świetlika przypadł w udziale Agacie, Oli i Marcelinie. Brawo, dziewczynki!

Sukces Mikołaja w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Postać Mikołaja w tradycji polskiej". Gratulujemy nagrody.

Gratulujemy wyróżnienia Mateuszowi i Zosi w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: "Warzywa i owoce  - zdrowie na talerzu". Brawo!

  

W świetlicy dzieci z ochotą zabrały się za ubieranie choinki. W końcu święta tuż tuż.......

           

Świetliki włączyły się w akcję charytatywną na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową - podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Akcja polegała na biciu rekordu w tworzeniu najdłuższego choinkowego łańcucha z papieru. Wykonane łańcuchy ozdobią sale szpitalne w których przebywają mali pacjenci.

Ponadto świetliki w ramach akcji "Świąteczny List od Przyjaciela" przygotowały kartki świąteczne i napisały życzenia dla dzieci - pacjentów Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

   

Listopad

Drużyna "Wzorowych Świetlików"  w listopadzie to: Julia, Maja i Szymon. Brawo!

Sukces "Świetlików" w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt.: "Cieszmy się wolnością i niepodległością. Gratulujemy nagród i wyróżnienia. Brawo!

Dzieci ze świetlicy szkolnej przypomniały znaczenie i siłę prawdziwej przyjaźni prezentując przedstawienie pt.: "Dom pod grzybem".

  

 

Sukces Świetlików w Miejskim Konkursie Plastycznym pt.: "Marszałek Józef Piłsudski - nasz bohater narodowy". Gratulujemy nagród i wyróżnienia Julii, Mateuszowi i Szymonowi.

Gratulujemy Julii wyróżnienia w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Sowa - mądra głowa".

  

Sukces artystów ze świetlicy szkolnej  - Maksymiliana (nagroda)  i Mateusza (wyróżnienie), w Miejskim Konkursie Plastycznym "Polska - moja Ojczyzna". Brawo chłopcy!

Sukces małych artystek ze świetlicy szkolnej w XVII edycji Miejskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Kocham Cię Moja Ojczyzno! Jesteśmy wdzięczni za sto lat Niepodległej". Kamila wyśpiewała nagrodę, Alicja wyróżnienie. Brawo!

"Świetliki" uczciły 100 - lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestnicząc w "Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej".

     

Gratulujemy Patrycji wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Polska, moja Ojczyzna".

Jak co roku świetlica szkolna była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.: "Jesienny Bukiet". Dziękujemy wszytkim uczestnikom  za wykonanie pięknych prac i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

"Świetliki" aktywnie uczestniczyły w międzyszkolnych konkursach plastycznych, których głównym celem było upamiętnienie 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

        

 

Październik

Mistrz kultury, aktywności, porządku to w miesiąciu październiku: Lena (IIc), Mateusz (IIc)  i Kacper (IIIa). Brawo!

Gratulujemy Patrycji nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Wakacyjne Wspomnienia". Brawo!


"Gdy ci smutno jest i źle

weź zwierzaka , przytul się

On miłością Cię obdarzy,

wierny - Twój Towarzysz"

W październiku dzieci ze świetlicy pamiętały o swoich milusińskich obchodząc Światowy Dzień Zwierząt.

   


Rozmowa z dziećmi o Patronie "Dwójeczki", plakat dla Księdza Jana, czytanie wierszy i opowiadań Księdza Jana od Biedronki - tak "Świetliki" świętowały Imieniny Szkoły.

   


Świetliki z ochotą, zaangażowaniem i twórczymi pomysłami przystąpiły do wykonywania jesiennych prac plastycznych. A oto efekty.

   

 

Wrzesień

W naszej świetlicy trwa comiesięczny  konkurs na „Wzorowego Świetlika”. Aby otrzymać takie wyróżnienie nasi uczniowie muszą spełnić określone warunki. „Wzorowy Świetlik” jest dobrym kolegą, aktywnie uczestniczy w zajęciach świetlicowych, dba o porządek, pamięta również o właściwym  i kulturalnym zachowaniu.Miło jest nam zakomunikować, iż w miesiącu wrześniu tytuł „Wzorowego Świetlika” otrzymali: Zosia (Ic), Mikołaj (Ia) oraz Małgosia (IIc). Brawo!


W świetlicy czas płynie szybko przy świetnej zabawie...

   

   

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Białymstoku
    15-893 Białystok ul.Bohaterów Monte Cassino 25
  • 857 420 304

KALENDARZ

Rozpoczęcie  zajęć: 4 września 2023r.

Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2023r.

Ferie zimowe: 22 stycznia - 4 lutego 2024r.

Wiosenna przerwa świąteczna: 28 marca  - 2 kwietnia 2023r.

Zakończenie  zajęć: 21 czerwca 2024r. 
 
Dni wolne od zajęć edukacyjnych: 
13 października 2023r.
2, 3 listopada 2023r.
2 maja 2024r.
14, 15, 16 maja 2024r. (egzaminy)
31 maja 2024r.